Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Teraz, kiedy już polikwidowali biura terenowe to nie idzie z nimi nic załatwić!! Jak ja się cieszę, że choć jeszcze zdążyłem sobie jeszcze tu w bloku i w Grodzisku telefon załatwić bo tam to teraz nie wiadomo pewnie ani kogo op...lić ani do kogo się uśmiechnąć... Jeśli się dobrze oreintuje to na załatwienie takich spraw pozostaje W-WA a tam wiadomo...jeśli mają pod sobą może i pół mazowieckiego...to... dupa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów,

dawno mnie tu nie było ponieważ załatwiałam mnóstwo ważnych spraw nie związanych z budową. Teraz wracam do ulubionego tematu i od razu proszę o pomoc. Szukam solidnej ekipy, która ociepli moje poddasze i zainstaluje płyty gipsowe. Może macie coś do polecenia. Będę wdzięczna. Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika Malinowska - znam jedną solidną i godną polecenia ekipę ale ona miesiąc temu miała robotę do początku lipca. Jak teraz nie wiem - mogę służyć kontaktem na priv. Więc wziąłem inną. Efekt - ocieplenie wełną zrobione, ale ekipa zwinęła się przez położeniem płyt. Jak rozumiem - nastąpił jakiś konflikt pomiędzy majstrem a robotnikami, chyba poszło o pieniądze i tyle. Więc tej drugiej zdecydowanie nie mogę polecić acz jak robili to robili szybko i dobrze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oczyszczalni w gminie Żabia Wola to plany są od kilkunastu lat . Jest miejsce w Żabiej Woli przy ul Jesionowej są obietnice... Plan rozwoju gminy opracowany 5 lat temu zakładał odprowadzenie ścieków kolektorami do .....Grodziska Maz. TAK !! Obecnie coś jest głośniej o tej budowie ale mam pewne obawy... Oczyszczalnie przydomowe oczywiście gmina pozwala robić bo w planie zagospodarowania jest to wyraznie zaznaczone . Dopilnował tego pewien eksradny z Żabiej Woli , kto był tym radnym pozostawiam do domyślenia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oczyszczalni w gminie Żabia Wola to plany są od kilkunastu lat . Jest miejsce w Żabiej Woli przy ul Jesionowej są obietnice... Plan rozwoju gminy opracowany 5 lat temu zakładał odprowadzenie ścieków kolektorami do .....Grodziska Maz. TAK !! Obecnie coś jest głośniej o tej budowie ale mam pewne obawy... Oczyszczalnie przydomowe oczywiście gmina pozwala robić bo w planie zagospodarowania jest to wyraznie zaznaczone . Dopilnował tego pewien eksradny z Żabiej Woli , kto był tym radnym pozostawiam do domyślenia...

 

Co to był za radny?? I jak związek jego osoba ma ze sprawą oczyszczalni?? Sam w końcu nie wiem jak interpretować twojego posta...Jak myślisz, kanalizacja w ŻW będzie realna czy nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No....nasza budowa powoli zmierza ku końcowi stanowi surowego, zadaszonego otwartego...Niebawem będe miał zalewane stropy. Są czasem takie chwile, że już nie wiesz w co ręce włożyć...pomimo że nie pracujesz na budowie a "jedynie" siedzisz za kółkiem własnego samochodu...Ale jak się na to patrzy....to prawda, pomimo że duże pieniądze się na to wydaje to jednak są to chyba najbardziej radośnie wydane pieniądze... :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie mniej radości z zamieszkania. Rano stwierdziłem pęknięcie ramy okna. W rogu. Myślałem że to wada okna albo dom się osuwa. Ale nie - oględziny z zewnątrz wykazały że to JAKIŚ PALANT Z ŁOMEM próbował się WŁAMAĆ :evil: :evil: :evil:

 

Wszystko wskazuje że próba była podjęta w nocy. My spaliśmy w tym domu! Włamywacz wiedział że jesteśmy w domu bo samochód stał 2 m od okna przez które się włamywał!!!

 

Okna się sprawdziły (P4 + okucia antywłamaniowe 2 stopnia) i do środka nie wszedł i nawet nie otworzył okna. Ale okno zniszczył i wszystko wskazuje że będę musiał je wymienić wraz z ościeżnicą. Kolejne 2 tyś zł w kieszeni mniej. :(

 

Podsumowując - próba włamania do domu w którym śpią ludzie, przez okno od strony ulicy. Do asfaltowej ulicy 8 m, żadnej osłony, wszystko widać na dłoni. Świecą się lampy uliczne. Bezczelność ludzi granic nie zna.

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogus, coś uparli się na Ciebie Ci złodzieje. :evil: Ja na Twoim miejscu NATYCHMIAST zainstalowałabym alarm i załatwiła monitoring. Jeśli włamywali się, gdy spaliście, to byli to prawdziwi bandyci, a nie zwykłe drobne złodziejaszki.

Senser, szybkość robót na Twojej budowie jest porażająca i napawająca optymizmem. :D Jesteś zadowolony z ekipy, może mi ją polecisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogus, coś uparli się na Ciebie Ci złodzieje. :evil: Ja na Twoim miejscu NATYCHMIAST zainstalowałabym alarm i załatwiła monitoring. Jeśli włamywali się, gdy spaliście, to byli to prawdziwi bandyci, a nie zwykłe drobne złodziejaszki.

Senser, szybkość robót na Twojej budowie jest porażająca i napawająca optymizmem. :D Jesteś zadowolony z ekipy, może mi ją polecisz?

 

 

Mogę polecić....Co prawda najlepiej polecać po skończeniu robót ...co jeszcze u mnie nie ma miejsca....Ale gdzie się nie pojawię w okolicznych składach i mówię kto u mnie pracuje, to mówią że szybciej można zaufać mu niż miejscowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mnie Redakcja przestała powiadamiać o nowych postach naszej Grupy. Dobrze, że zajrzałam sama, bo już myślałam, że tak się zapracowaliście na swoich budowach, że nie macie czasu na siądnięcie do kompa.

Na naszej ulicy też było włamanie do sąsiada. Ma alarm, ale jak ekipa przyjechała to aparat cyfrowy już zniknął, a po złodzieju ani śladu. Działo się to w biały dzień i nawet mój mąż był w domu, niestety działka ta sąsiaduje narazie z kilkoma działkmi jeszcze nie zamieszkanymi. Z odległości ok. 100 m nic nie było słychać.

Zaczęłam się trochę bać. A zapowiadało się, że okolica taka spokojna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to bezkarność rozzuchwala palantów. Dopóki się takimi czują, bo nikt "nic nie słyszał i nie widział", będą dalej próbować, eskalując swe działania.

 

U mnie, po dokładnych oględzinach panów od okien, okazało się że były próby włamania do WSZYSTKICH 4 okien z jednej strony (od ulicy). Wyglądało to tak że palant z łomem bawił się długo z pierwszym oknem. Mocno, w kilku miejscach. Gdy mu się nie udało przeszedł do kolejnych. Tu już, szczególnie przy ostatnim, próbował raczej dla pewności ale próbował. W efekcie mam 1 okno do wymiany a 3 do szlifowania.

 

Prawdę mówiąc nawet w całym tym zdarzeniu znalazłem elementy pocieszające.

 

Po pierwsze - okazało się że jestem nieźle zabezpieczony a wydatek na P4 i antywłamaniowe okucia opłacił się. Za drugim razem, gdy uaktywniłem zabezpieczenia, palant nawet nie był w stanie uruchomić alarmu o wejściu do domu nie mówiąc.

 

Po drugie - mam ostrogę do dalszych zabezpieczeń. Jeśli obecny trend zostanie utrzymany - następnym razem gość zostanie złapany. Tak by było najlepiej dla wszystkich - jak nie będzie ukarany a u mnie mu się nie uda - przejdzie do innych - bo czemu nie?.

 

Swoją drogą - nie jestem w stanie zrozumieć jak to tak można do kogoś włazić i kraść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu mówiłem iż bardzo jestem zainteresowany swoim numerem domu. Pytałem jak uzyskać go można, i czy w ogóle jest to możliwe przed odbiorem domu. Na różnych listach odpowiadano mi że to bez szans przed odbiorem.

 

I wyobraźcie sobie że przez zupełny przypadek, chcąc załatwić w Gminie inną sprawę, dowiedziałem się iż przy ustalaniu nowych nazw ulic wstępnie przydzielono działkom nr domów :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Wystarczył po prostu tel. do Geodezji w Gminie i już wiem. :lol:

 

Sprawa jest o tyle dla mnie istotna że mogę już zacząć przekierowywać listy, zmienić miejsce zamieszkania przy składaniu comiesięcznych zeznań podatkowych itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...