Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

dzieki za namiary

 

wole oddzielnie z tego samego wzgledu co Hans

firma ma przyjechac na sygnal, a nie montowac ustrojstwo w pokojach, zbyt duzo inf w jednej firmie to moim zdaniem zbyt duzo mozliwosci

 

 

 

oj cos nam sie pogoda zepsula

a juz myslalam ze bedzie mozna przesiadywac pod drzewem :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

jeśli chodzi o przedszkole w Żabiej Woli to buduje je właściciel sklepu spożywczego pan Aguścik. Jest zlokalizowane za sklepem, fryzjerem i weterynarzem po lewej stronie w połowie drogi do centrum Żabiej Woli.

Ma być otwarte we wrześniu. W tym samym budynku mają być też prywatne gabinety lekarskie.

Soltysowa taka gadatliwa,ze musialam czegos nie zrozumiec, :oops: czyli jednak prywatne, ale dobre i to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak słyszałem że mają tam zrobić wysypisko śmieci jak kiedyś mieli w planach

 

Też tak słyszałem, ale podobno się musieli wycofać...

Chodziło o to, że wysypisko nie mogło być tak blisko ślimaków/zjazdów z planowanej obok (i nad) twoją działką autostrady...

Tylko nie wiem czy będzie autostrada, czy tylko wielka stacja, czy tartak??

Sam już nie wiem...myli mi się wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak słyszałem że mają tam zrobić wysypisko śmieci jak kiedyś mieli w planach

 

Też tak słyszałem, ale podobno się musieli wycofać...

Chodziło o to, że wysypisko nie mogło być tak blisko ślimaków/zjazdów z planowanej obok (i nad) twoją działką autostrady...

Tylko nie wiem czy będzie autostrada, czy tylko wielka stacja, czy tartak??

Sam już nie wiem...myli mi się wszystko...

 

Ok rozumiem wszyscy są drażliwi- PEACE- PEACE- PEACE

ale z tym wysypiskiem w tej okolicy to podobno pare lat temu było jakieś zamieszanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dramatycznie mała ilość materiałów budowlanych

(IAR, pb/21.03.2007, godz. 06:26)

 

Dzisiejsza "Gazeta Wyborcza" pisze o dramatycznie małej ilości materiałów budowlanych. Rozpoczyna się sezon na budowę domów jednorodzinnych, tymczasem brakuje podstawowych materiałów. Cegieł i stali już nie ma a cement skończy się zaraz. Do końca roku niektóre materiały mogą zdrożeć nawet o 100 proc.

 

Według "Wyborczej", brakuje materiałów do budowy ścian: cegieł i bloczków, wełny mineralnej do ocieplania, płyt gipsowo-kartonowych oraz stali. Powody tych braków są zaś co najmniej dwa. Po pierwsze - mocno wzrósł popyt, bowiem rodacy rzucili się do budowania domów jednorodzinnych. Chodzi o to, że postawienie takiego domu jest na razie dużo tańsze, niż kupno mieszkania.

 

Drugi powód braku materiałów budowlanych to trwający przez całą zimę sezon budowlany. Zima była bowiem ciepła.

 

Zwiększony popyt spowodował wzrost cen - co miesiąć o blisko 10 proc. - i, jak przewiduje "Wyborcza", te ceny będą rosnąć dalej. A jednocześnie inwestorzy muszą się liczyć z szybko drożęjącą robocizną, która jest skutkiem niedoboru fachowców, masowo wyjeżdżających na Zachód.

 

Więcej o sytuacji w budownictwie - w "Gazecie Wyborczej".

 

Czy to prawda?? Może lepiej nie rzucać się na kredyt i na budowę, bo można jej nie skończyć?? Jak to wygląda w realu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
Czy to prawda?? Może lepiej nie rzucać się na kredyt i na budowę, bo można jej nie skończyć?? Jak to wygląda w realu??

 

Daleki jestem od dramatyzowania, ale coś musi być na rzeczy. Wczoraj kolega, który w maju zaczyna budowę w Osowcu opowiadał mi, że miał farta, bo udało mu się kupić cegły :o jakiś miesiąc temu. Teraz jak pojechał do tego samego składu, żeby coś tam jeszcze dokupić, to mu powiedzieli, że cegieł nie ma, są zamówione, ale kiedy będą - nie wiadomo. Najwcześniej za miesiąc - dwa. Jak dla mnie, to jakiś absurd. Jakoś nie widzę, aż tak strasznego wzrostu nowych budów, żeby mogło to tłumaczyć braki materiału. Więc o co chodzi? Może faktycznie to kwestia wydłużonego za sprawą pogody sezonu budowlanego? Może producenci ograniczają produkcję przed okresem zimowym i w tym roku okazało się, że poszły całe zapasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam takowe artykuły to aż mi się włos na głowie jerzy...

Jaki ja jestem szczęśliwy, że mam to już za sobą....

 

Kiedy budowaliśmy na przełomie wejścia PL do UE to mówili, że okres najgorszy z możliwych...widzę, że przy tym co jest teraz to pikuś i pieszczota...

 

AS - Mówisz, że nie widzisz wzorstu budów...ale to tylko tego nie widzisz..

Choć na pewno widzisz "kilka", które albo ruszyły w zeszłym roku, albo właśnie ruszają...ja takowe widzę blisko siebie, w Radoniach...

A w skali woj./kraju to już wogóle...

 

Znajomy, który teraz sobie w starostwie GM załatwia zezwolenie to mówi, że w niektórych urzędach są KOLEJKI !! :o

Niestety...Polacy dość intensywnie zaczynają nadrabiać komunistyczną zapaść i zastój jeśli chodzi o ilość mieszkań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że częśc materiałów nie jest dostępna od ręki, ale nie jest aż tak tragicznie że nie da się ich zdobyć.

Zwłaszcza jeśli chodzi o masówke (pustaki, cegły, cement jedynka itp) trzeba poszukać nieraz w kilkunastu miejscach i poczekać kilka dni.

Inna sprawa, że przy obecnym stanie dostawcy stali się mało elastyczni jeśli chodzi o negocjacje cenowe. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co pisze asz.Wlasnie kupuje materiały,a wlasciwie czesc wczoraj kupilem.

 

Bloczek fundamentowy 3.05 zł brutto

Porotherm Wienerbergera z Czech 24 8.40 zł brutto.Z Czech musza wozic bo polskiego nie ma i nie bedzie przez kilka najblizszych miesiecy.

Silki 20 cm brak.Kuzwa i dzwonie i bujam sie szukajac Silki.

Szukam stali (jest po 3300 zł/t brutto,a szukam taniej) no i Silki.

 

Gdybyscie gdzies mieli namiary na SIlke i tania stal fi 12 to bede wdzieczny.Tak jak na namiary na ciesle i dekarza.

 

Bylem wczoraj ogladac z zona kuchnie.W RUST i HTH ( a to przeciez gorna polka cenowa) do konca czerwca maja terminy zajete.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gdybyscie gdzies mieli namiary na SIlke i tania stal fi 12 to bede wdzieczny.Tak jak na namiary na ciesle i dekarza.

 

Bylem wczoraj ogladac z zona kuchnie.W RUST i HTH ( a to przeciez gorna polka cenowa) do konca czerwca maja terminy zajete.

 

stal masz kolego tańszą w Zalesiu - adres w naszej książce adresowej. No 3 dni temu była za 3,07 kg

 

Poszukuje sprawdzonej firmy wykonujacej bramy wjazdowe przesuwne samonosne... Plizzz pomozcie....

Dostalem wycene bramy Wisniowskiego bez wypelnienia na 5tys z napedem!!!!

 

a bramy kolega ma u nas, ale terminy też odległe więc trzeba się szybko dogadać, zrobimy wycenę i umawiać, bo czym cieplej tym więcej pracy,

zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gdybyscie gdzies mieli namiary na SIlke i tania stal fi 12 to bede wdzieczny.Tak jak na namiary na ciesle i dekarza.

 

Bylem wczoraj ogladac z zona kuchnie.W RUST i HTH ( a to przeciez gorna polka cenowa) do konca czerwca maja terminy zajete.

 

stal masz kolego tańszą w Zalesiu - adres w naszej książce adresowej. No 3 dni temu była za 3,07 kg

 

Poszukuje sprawdzonej firmy wykonujacej bramy wjazdowe przesuwne samonosne... Plizzz pomozcie....

Dostalem wycene bramy Wisniowskiego bez wypelnienia na 5tys z napedem!!!!

 

a bramy kolega ma u nas, ale terminy też odległe więc trzeba się szybko dogadać, zrobimy wycenę i umawiać, bo czym cieplej tym więcej pracy,

zapraszam

 

Zapytanie poszlo na maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z materiałami jest naprawde marnie. Czeka się po 1-2 miesiace i nie masz pewnosci co do ceny. I co gorsza w nosie mają wczesniejsze ustalenia, ze cena np 8,5 - dzis juz po 10,5.

 

Przez to musze szukac transportu z fabryki do mnie. Czy ktos ma moze kontakt na samochod z HDSem? albo firme transportwa ktora mi to z Warszawy przewiezi???

 

POMOCY :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeee

jesli chodzi o materiały to racja sprzedawcy mało elastyczni i brak towaru dzisiaj pytałem o porotherm 25 to podali mi termin cerwiec/ może/i cena nie wiadomo jaka będzie ,cena segły pełnej to jakiś koszmar 1.5 brutto i trzeba się spieszyć bo to co mają na składie to końcówka i dostawa następna w maju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...