Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Gość ~AS~
AS

dlaczego nie mogę dodać namiaru na fachowca do książki grupowej??

wybieram kategorię a pomimo tego wywala mi, że nie wybrałam :(

co jest grane??

 

Hmmm... A czy po zaznaczeniu wybranej kategorii kliknęłaś na taki przycisk oznaczony ">>>" ?? Jeżeli nie, to wszystko jasne, a jeżeli tak, to... nie mam pomysłu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos ma jakis pomysl jak oczyscic dzungle w ogrodzie? :roll:

Jeśli dobrze sobie to wyobrażam to przydałby się gościu z mocną kosa spalinową, taka co to ma tarczę tnącą a nie żyłkę. To co wykosi trzeba wygrabić i ... zutylizować. czego nie wykosi - wyrwać samochodem albo ciągnikiem.

Później ... to już zależy jaki jest plan. Wyrównac i siać trawkę lub warzywka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam nastepujace pytanie

 

czego żądać od geodety (na razie zbieramy papiery do pozwolenia na budowe) czy tylko mapki do celow projektowych czy czegos jeszcze? Jesli dobrze sie orientuje maja to byc trzy mapki (oryginal i dwie kserówki) w skali 1:500 tak?

Prosze o szybka i wyczerpujaca odpowiedz...

 

PS: Czy wytyczenie budynku wg projektu tez powinien zrobic geodeta? W ktorym momencie czasowym to powinno nastapic?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
Czy ktos ma jakis pomysl jak oczyscic dzungle w ogrodzie? :roll:

Jeśli dobrze sobie to wyobrażam to przydałby się gościu z kosa spalinową. To co wykosi trzeba wygrabić i ... zutylizować. czego nie wykosi - wyrwać samochodem albo ciągnikiem.

Później ... to już zależy jaki jest plan. Wyrównac i siać trawkę lub warzywka :wink:

 

Na jeżyny koszenie nic nie pomoże. Trzeba by je potraktować ze 3-4 razy Rundupem, ale w momencie jak będą już miały pierwsze liście. Ważne, żeby odszukać i spryskać wszystkie pędy, bo inaczej będzie dziadostwo odbijać, a potrafi się rozprzestrzeniać w zawrotnym tempie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
Witam, mam nastepujace pytanie

 

czego żądać od geodety (na razie zbieramy papiery do pozwolenia na budowe) czy tylko mapki do celow projektowych czy czegos jeszcze? Jesli dobrze sie orientuje maja to byc trzy mapki (oryginal i dwie kserówki) w skali 1:500 tak?

Prosze o szybka i wyczerpujaca odpowiedz...

 

PS: Czy wytyczenie budynku wg projektu tez powinien zrobic geodeta? W ktorym momencie czasowym to powinno nastapic?

 

 

Egzemplarzy mapek poproś jak najwięcej :) No i 1:1000 też na pewno się przydadzą. Nie widziałem żeby był jakiś oryginał i ksero, zawsze mapy są kserowane a oryginalne są tylko pieczątki na nich (i kasa którą musisz wybulić ;))

 

Budynek nie tyle powinien, co musi wytyczyć geodeta. Co do momentu, to dowolny, ale zanim przystąpisz do kopania fundamentów :D Za wcześnie nie ma sensu, bo wytyczone ławy mogą zostać uszkodzone. Najlepiej żeby geodeta przyjechał 1-2 dni przed rozpoczęciem prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos ma jakis pomysl jak oczyscic dzungle w ogrodzie? :roll:

Jeśli dobrze sobie to wyobrażam to przydałby się gościu z mocną kosa spalinową, taka co to ma tarczę tnącą a nie żyłkę. To co wykosi trzeba wygrabić i ... zutylizować. czego nie wykosi - wyrwać samochodem albo ciągnikiem.

Później ... to już zależy jaki jest plan. Wyrównac i siać trawkę lub warzywka :wink:

 

Posiadamy takowa... :) Na razie ze zdrewnialymi paskudztwami sobie radzi bez specjalnych problemow, ale zostawia twarde okropne pozostalosci w ziemi, moga przebic np. tenisowke bez zadnych problemow... nic to, malzonek bedzie musial probowac sil na wiekszym terenie, na razie oczyscil tylko kawalek bezposrenio kolo domu :roll: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jeżyny koszenie nic nie pomoże. Trzeba by je potraktować ze 3-4 razy Rundupem, ale w momencie jak będą już miały pierwsze liście. Ważne, żeby odszukać i spryskać wszystkie pędy, bo inaczej będzie dziadostwo odbijać, a potrafi się rozprzestrzeniać w zawrotnym tempie.

 

Szkoda ze nie mam zdjecia tej dzungli w pelni kwitnienia... :) te jezyny sa wszedzie, w zyciu ich nie znajde wszystkich, bo nawet sie nie przedre we wszystkie miejsca, ale przymierzam sie faktycznie do Roundupu... choc z duza niechecia, bo nie lubie chemikaliow... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Egzemplarzy mapek poproś jak najwięcej :) No i 1:1000 też na pewno się przydadzą. Nie widziałem żeby był jakiś oryginał i ksero, zawsze mapy są kserowane a oryginalne są tylko pieczątki na nich (i kasa którą musisz wybulić ;))

 

 

a te mapki 1:1000 to do czego potem sluza ile ma ich byc minimalnie?

 

to znaczy ze geodeta musi zadzialac przynajmniej dwukrotnie?

 

raz na poczatku i raz potem, tuz przed przystapieniem do robot?

 

dzieki ~AS~

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
Szkoda ze nie mam zdjecia tej dzungli w pelni kwitnienia... :) te jezyny sa wszedzie, w zyciu ich nie znajde wszystkich, bo nawet sie nie przedre we wszystkie miejsca, ale przymierzam sie faktycznie do Roundupu... choc z duza niechecia, bo nie lubie chemikaliow... :)

 

Musisz zacząć je zwalczać, jak tylko pojawią się pierwsze liście. Na opakowaniu jest opis, muszą być chyba minimum 3 liście, żeby wykonać pierwszy oprysk. Zabieg trzeba będzie powtórzyć po kilku dniach (a może 2 tyg. - nie pamiętam). Przy dużej ilości pędów jeżyna ma już baaardzo bogaty system korzeniowy i łatwo będzie odbijać, myślę że oprysk trzeba będzie powtarzać min. ze 4 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
a te mapki 1:1000 to do czego potem sluza ile ma ich byc minimalnie?

 

to znaczy ze geodeta musi zadzialac przynajmniej dwukrotnie?

 

raz na poczatku i raz potem, tuz przed przystapieniem do robot?

 

 

Te mapki, to tak na prawdę są takie same, tylko 500-ka jest powiększonym wycinkiem z 1000-ki. Z przygotowaniem mapy, to geodeta ma najwięcej pracy przy... ksero :) (no chyba, że wchodzą w grę nowe podziały itp.) O ile dobrze pamiętam, to 1:1000 szło do wszystkich przyłączy. Nie określę Ci ile egzemplarzy będziesz potrzebował. Mapki przydają się w najmniej oczekiwanych momentach :) Gdzie tylko się da (różne wnioski o wydanie warunków, itp.) próbuj wciskać ksero, a oryginały zachowaj do projektów. Część urzędów wymyśla sobie absurdalnie krótkie terminy ważności map (np. 3 miesiące), chociaż nie ma na to podstaw w przepisach, to chyba działa lobby geodetów :) Chociaż nam do niektórych projektów (np. zbiornik i przyłącze gazu) udało się wykorzystać mapki, które miały 4 lata.

 

Czy geodeta przyjedzie 2 razy, to wszystko jedno i tak za wytyczenie i za mapki płacisz osobno (chyba, że to jakiś znajomy), a jeżeli w składnicy są względnie aktualne mapy obejmujące Waszą działkę, to do zrobienia map geodeta pewnie się w ogóle nie pofatyguje w teren. Ja nawet miałem przypadek, że dostałem od geodety(tki) mapy nie uwzględniające aktualnego podziału!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze nie mam zdjecia tej dzungli w pelni kwitnienia... :) te jezyny sa wszedzie, w zyciu ich nie znajde wszystkich, bo nawet sie nie przedre we wszystkie miejsca, ale przymierzam sie faktycznie do Roundupu... choc z duza niechecia, bo nie lubie chemikaliow... :)

 

Musisz zacząć je zwalczać, jak tylko pojawią się pierwsze liście. Na opakowaniu jest opis, muszą być chyba minimum 3 liście, żeby wykonać pierwszy oprysk. Zabieg trzeba będzie powtórzyć po kilku dniach (a może 2 tyg. - nie pamiętam). Przy dużej ilości pędów jeżyna ma już baaardzo bogaty system korzeniowy i łatwo będzie odbijać, myślę że oprysk trzeba będzie powtarzać min. ze 4 razy.

 

Dobrze ze mi zostalo kilka maseczek na gebe, takich przeciwpylowych, nie kosmetycznych znaczy sie - zapowiada sie masywna operacja... :wink:

 

Dzieki za rady! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos ma jakis pomysl jak oczyscic dzungle w ogrodzie? :roll:

 

Moze ktos mial juz z czyms takim do czynienia?

 

my wlasnie dzis karczujemy akacje, ponad 30 karp gigantow (wieczorkiem wrzucimy zdjęcia), Pan koparkowy zamierza zabawic na naszej dzialce 3 dni a i tak lesnik powiedzial,ze za pol roku i tak odbiją, wystarczy zostawic kawałek korzenia w ziemi.. :( zapowiada się, że będziemy mieli zajęcie do emerytury :)

 

poza tym podłączyli nam wodę i prąd połowicznie

moze w przyszlym tygodniu zacznie się prawdziwe budowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
my wlasnie dzis karczujemy akacje, ponad 30 karp gigantow (wieczorkiem wrzucimy zdjęcia), Pan koparkowy zamierza zabawic na naszej dzialce 3 dni a i tak lesnik powiedzial,ze za pol roku i tak odbiją, wystarczy zostawic kawałek korzenia w ziemi.. :( zapowiada się, że będziemy mieli zajęcie do emerytury :)

 

poza tym podłączyli nam wodę i prąd połowicznie

moze w przyszlym tygodniu zacznie się prawdziwe budowanie...

 

Widziałem w sobotę ten Wasz "skład opału" ;) Jest trochę bałaganu, a jak koparka powyrywa karpy, to już w ogóle będzie "ładnie" :)

Ale za to skrzyneczka elektryczna przy drodze wygląda optymistycznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~

 

Widziałem w sobotę ten Wasz "skład opału" ;) Jest trochę bałaganu, a jak koparka powyrywa karpy, to już w ogóle będzie "ładnie" :)

Ale za to skrzyneczka elektryczna przy drodze wygląda optymistycznie :)

 

wycieczka krajoznawcza? pewnie rozpoczeliscie sezon rowerowy?

 

Niestety, nic z tych rzeczy. Jechałem samochodem do sklepu i postanowiłem przejechać przez Osowiec, żeby zobaczyć co tam u Was i odszukać działkę kolegi, który w maju lub czerwcu zamierza ruszyć z budową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...