Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

 

Niestety, nic z tych rzeczy. Jechałem samochodem do sklepu i postanowiłem przejechać przez Osowiec, żeby zobaczyć co tam u Was i odszukać działkę kolegi, który w maju lub czerwcu zamierza ruszyć z budową.

no taku, czasu brak na przyjemnosci :(

ale jak juz pokonczymy te budowy ( :) :) :) odezwala sie ta co nawet nie zaczela) to bedzie mozna okolice troche poeksplorowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

czeee :o

jaka najlepiej zorganizować pracę poszczególnych ekip

1 elektryka ,tynki hydraulika i c.o

2 elektryka hydraulika c.o i dopiero tynki :oops:

u nas hydraulika, elektryka, alarm, tynki, C.O. (ale u nas podłogówka to coby panowie tynkarze jej nie podeptali na końcu przed samymi wylewkami) U nas p. elektryk powiedział, że z założenia wchodzi po p. hydrauliku. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
czeee :o

jaka najlepiej zorganizować pracę poszczególnych ekip

1 elektryka ,tynki hydraulika i c.o

2 elektryka hydraulika c.o i dopiero tynki :oops:

u nas hydraulika, elektryka, alarm, tynki, C.O. (ale u nas podłogówka to coby panowie tynkarze jej nie podeptali na końcu przed samymi wylewkami) U nas p. elektryk powiedział, że z założenia wchodzi po p. hydrauliku. :roll:

 

U nas też podłogówka i też taka kolejność jak u Sylwi, czyli woda+kanalizacja+elektryka+alarm -> tynki -> c.o. Z tego co widziałem do tej pory na paru budowach, to zazwyczaj C.O. robi się między tynkami a wylewką. Rozprowadzenie do grzejników najczęściej robi się teraz po podłodze, więc kucia tynków i tak jest niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
mam wielką prosbe o podzielenie sie namiarami na Panow od ogrodzen (wrzucenie do bazki)

bardzo dziękuję

 

Niestety nie mam nikogo do polecenia w tym temacie (część ogrodzenia robiliśmy sami, a część nam robili "tubylcy" :) )

Chciałem tylko zwrócić uwagę, że ogrodzenie może czasem przeszkadzać podczas budowy, a i tak nie zabezpieczy przed ewentualną kradzieżą materiałów. Mało tego, w przypadku siatki, samo ogrodzenie może stać się przedmiotem kradzieży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety nie mam nikogo do polecenia w tym temacie (część ogrodzenia robiliśmy sami, a część nam robili "tubylcy" :) )

Chciałem tylko zwrócić uwagę, że ogrodzenie może czasem przeszkadzać podczas budowy, a i tak nie zabezpieczy przed ewentualną kradzieżą materiałów. Mało tego, w przypadku siatki, samo ogrodzenie może stać się przedmiotem kradzieży...

wlasnie planuje sie zglosic do miejscowych- a sami to sie chyba nie podejmiemy bo to prawie 200 m ogrodzenia

 

ps dzialeczka juz wykarczowana - 7 kamazow karp!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
wlasnie planuje sie zglosic do miejscowych- a sami to sie chyba nie podejmiemy bo to prawie 200 m ogrodzenia

 

Tylko dobrze wiedzieć, czy coś takiego robili i na ile są terminowi, bo u mnie się robota ciągnęła ze 3 miesiące, bo ciągle coś im wypadało. A jak dostali zaliczkę, to wiadomo było, że następny dzień albo 2 ich nie ma 8)

 

p.s. u nas jest ok. 330m ogrodzenia, na szczęście 140m robiliśmy razem z sąsiadem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tego, w przypadku siatki, samo ogrodzenie może stać się przedmiotem kradzieży...

I dlatego, dobrze jest zrobić dodatkowe ogrodzenie do już istniejącego ogrodzenia.

 

I tak trochę poza tematem...

Rozmawiałem z wykonawcą TP SA.

Wszystko wskazuje na to, że rozpoczną pracę w Czerwcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
I tak trochę poza tematem...

Rozmawiałem z wykonawcą TP SA.

Wszystko wskazuje na to, że rozpoczną pracę w Czerwcu.

 

Dobrze poinformowani sąsiedzi z mojej ulicy mówią, że u nas "ma być" na jesieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
Chyba nie są lepiej poinformowani niż wykonawca??

Chociaż to taka firma, w której "jest" można powiedzieć jak "jest".

Więc może być różnie.

Ale ja mam od wykonawcy info...nawet nie od jego sąsiadów.. :lol:

 

No może i tak. Ale w czerwcu, to będą u Ciebie, na mojej ulicy na jesieni, czyli jak dobrze pójdzie to na koniec 2008 roku wszystko ruszy ;)

 

A tak w ogóle, to jakiego wykonawcy?? Tylko nie mów, że tepsa? Oni mieli być tylko (i niestety :() operatorem dzierżawiącym łącza należące do Gminy, a wykonawcą jakaś normalna firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykonawcą jakaś normalna firma.

Teraz tepsa to chyba wogóle nic więcej poza wysyłanie rachnków nie robi..

Nie wiem czy zauważyłeś...ale firma obsługująca infrastrukture to jakaś chyba "Netbud"...

Wykonawca to firma...inna niż TP SA, czy normalna nie wiem??

Rozmówca w miarę zrównoważony.... :-)

Ale na drugi raz go zapytam czy byłby skłonny zrobić jakiś mały teścik psychologiczny :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem prawomocne POZWOLENIE NA BUDOWĘ :roll:

Na działce stanęła SKRZYNKA ELEKTRYCZNA

Jeszcze tylko KREDYT i zaczynamy się budować :D

 

No i w sumie materiały by się przydały :lol:

 

Ty zawsze kubeł wody na głowe wylewasz... :(

Jak będzie kredyt to i materiały się znajdą, spokojna twoja rozczochrana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem prawomocne POZWOLENIE NA BUDOWĘ :roll:

Na działce stanęła SKRZYNKA ELEKTRYCZNA

Jeszcze tylko KREDYT i zaczynamy się budować :D

 

he,he, pozwolenia gratuluje, ale z ta skrzynka to jeszcze się nie ciesz muszę niestety ostudzić Twoja radość, tak jak ktoś to zrobił z moją na tym forum, skrzynke to my mamy od miesiaca i co? NIC , zakład jeszcze nie odebrał, więc elektryk nic nie może zrobic, a jak dzwonimy do ZE to słyszymy, że: " tak, tak... na dniach...." :evil:

ps . dziś podpisujemy umowę kredytową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty zawsze kubeł wody na głowe wylewasz... :(

Jak będzie kredyt to i materiały się znajdą, spokojna twoja rozczochrana...

Hahahahaha eeee tam jaki tam kubeł...

We wrześniu ale będziesz miał!! :-)

 

Oj to co się teraz dzieje z cenami, dostępnością, ekipami....

Jak ja się czieszę, że w 95% mam to za sobą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
wykonawcą jakaś normalna firma.

Teraz tepsa to chyba wogóle nic więcej poza wysyłanie rachnków nie robi..

Nie wiem czy zauważyłeś...ale firma obsługująca infrastrukture to jakaś chyba "Netbud"...

Wykonawca to firma...inna niż TP SA, czy normalna nie wiem??

Rozmówca w miarę zrównoważony.... :-)

Ale na drugi raz go zapytam czy byłby skłonny zrobić jakiś mały teścik psychologiczny :lol:

 

Może i tak, ale mi chodziło o to, że inna firma nie robi tego jako podwykonawca tepsy, tylko całkiem na swój rachunek, jako zwycięzca przetargu.

 

Zresztą, to chyba nie ważne. :) Jeżeli tp będzie operatorem tej sieci, to chyba i tak nie podpiszę z nimi umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...