Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

_bogus_ dołączam się do Twojego oburzenia na złodziei. W dyby i na tydzień na rynek. Niestety więzienia ani leczenia (wielu z nich leczy się w szpitalach psychiatrycznych) niewiele tu zmienia - to często jest ich styl życia i nałóg.

Nie podzielam opinii, że byli to zawodowcy. To że byliście w środku nikomu nie przeszkadza. Mam znajomego, który w nocy zszedł z poddasza na parter bo coś niepokojącego usłyszał. Było tam dwóch lumpów przeglądających jego szafy. Gdy go zobaczyli powiedzieli coś w stylu: "o jaka fajowa piżama" i wyszli z domu. Właściciel był tak zaszokowany i bądź co bądź - wystarszony, że dopiero chwilę po ich wyjściu mógł coś zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Czy znacie kogoś w okolicy - godnego polecenia - kto robi kominki i/lub instaluje odkurzacze centralne?

 

Tzn. nie wiem z własnego doświadczenia (jeszcze nie ten etap) ...mówię co słyszałem, że Gość z ul. Montwiłła jest dość dobry....od kominków oczywiśćie..

Mariusz Szadkowski 602 774 127 ul. Montwiłła 10A

Natomiast jeśli chodzi o odkurzacze to z chęcią i ja się przyłączam do pytania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joskulko, czy tam u Was jest jakiś monitoring? A można się przyłączyć, czy to tylko lokalnie (jeśli w ogóle jest)?

Droga grupo, jakie firmy ochroniarskie polecacie?

Pytanie numer dwa: z czego macie, będziecie mieli ogrodzenie?

Sama nie wiem, grodzić przed czy po budowie? Dużo mamy do grodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem po urlopie i PRZEPROWADZCE!!!!!! Wszystko poszło zgodnie z planem.

[/b]kwiatkor - dzieki, byłam widziałam (nie za wiele, bo moje grzeczne dzieci już wypruwały podsufitkę w samochodzie). Ale jest super fajnie . Okolica piękna dom też w moim stylu.

bogus - może zrób jakieś ogrodzonko. Pewnie nie ochroni Cię ale zawsze to jakaś przeszkoda dla tych su...synów. Zawsze to trudniej. Niestety położenie Twojego domu to łasy kąsek dla takich łajz. Z pewnością nie byli to profesjonaliści. Współczuję szczerze.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jsk - gratuluję przeprowadzki ;-)

Mnie to czeka za jakiś miesiąc... Możesz mi napisać (bo pewnie jesteś na bieżąco ;) jakie trzeba przyokazji załatwić formalności?

Tzn chodzi mi o zebranie do kupy tego wszystkiego co trzeba pozałatwiać z:

1. Odbiorem budynku

2. Odbiorem przyłączy

3. Nadaniem numeru

4. Zameldowaniem

5. Formalnym zakończeniem budowy

6. I co tam jeszcze trzeba...

 

Czy możesz to spisać w formie jakiejś ściągi żeby było wiadomo co kolei żeby się jak najmniej namęczyć i żeby nie odsyłali po tysiąc razy?

 

z góry dzięki...

darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z okolic grodzisko-nadarzyńskich,

zamierzamy budować się z żoną w Owczarni, póki co szukam sprawdzonej,konkurencyjnej cenowo ekipy do stanu surowego otwartego jeszcze w tym sezonie. Możecie kogoś polecić?

Napisz proszę coś więcej (kiedy zamierzasz zacząc i w jakiej technologii), a niewykluczone, że będę mogła polecić całkiem niezłą ekipę i to taką, która buduje dom "pod klucz".

My z rodziną powoli zbliżamy się do końca budowy i to właśnie w Owczarni. Sądząc po twoich poprzedniach postach o działkach zalesionych - możemy okazać się sąsiadami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z okolic grodzisko-nadarzyńskich,

zamierzamy budować się z żoną w Owczarni, póki co szukam sprawdzonej,konkurencyjnej cenowo ekipy do stanu surowego otwartego jeszcze w tym sezonie. Możecie kogoś polecić?

Napisz proszę coś więcej (kiedy zamierzasz zacząc i w jakiej technologii), a niewykluczone, że będę mogła polecić całkiem niezłą ekipę i to taką, która buduje dom "pod klucz".

My z rodziną powoli zbliżamy się do końca budowy i to właśnie w Owczarni. Sądząc po twoich poprzedniach postach o działkach zalesionych - możemy okazać się sąsiadami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z okolic grodzisko-nadarzyńskich,

zamierzamy budować się z żoną w Owczarni, póki co szukam sprawdzonej,konkurencyjnej cenowo ekipy do stanu surowego otwartego jeszcze w tym sezonie. Możecie kogoś polecić?

Pozdrawiam wszystkich grupowiczów.

Napisz proszę coś więcej (kiedy zamierzasz zacząc i w jakiej technologii), a niewykluczone, że będę mogła polecić niezłą ekipę.

My z rodziną powoli zbliżamy się do końca budowy i to dokładnie w Owczarni. Sądząc po twoich poprzedniach postach o działkach zalesionych - możemy okazać się sąsiadami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z okolic grodzisko-nadarzyńskich,

zamierzamy budować się z żoną w Owczarni, póki co szukam sprawdzonej,konkurencyjnej cenowo ekipy do stanu surowego otwartego jeszcze w tym sezonie. Możecie kogoś polecić?

Pozdrawiam wszystkich grupowiczów.

Napisz proszę coś więcej (kiedy zamierzasz zacząc i w jakiej technologii), a niewykluczone, że będę mogła polecić niezłą ekipę.

My z rodziną powoli zbliżamy się do końca budowy i to dokładnie w Owczarni. Sądząc po twoich poprzedniach postach o działkach zalesionych - możemy okazać się sąsiadami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz proszę coś więcej (kiedy zamierzasz zacząc i w jakiej technologii), a niewykluczone, że będę mogła polecić niezłą ekipę.

My z rodziną powoli zbliżamy się do końca budowy i to dokładnie w Owczarni. Sądząc po twoich poprzedniach postach o działkach zalesionych - możemy okazać się sąsiadami.

 

Apropos sąsiadowania, nasza działka i oby niebawem dom znajduje się na w narożu ulic Mieszka I i Kingi, a Ty gdzie budujesz?Aha, żeby było ciekawiej póki co także pomieszkujemy w Pruszkowie.

 

Wracając do sedna sprawy czyli budowy domu. Technologia murowa, ściana trójwarstwowa z silikatów lepionych najprawdopodobniej na zaprawę klejową, w środek wełna, krycie dachówką cementową.

 

Pozdrawiam sąsiadki i sąsiadów i proszę raz jeszcze o namiary na sprawdzone ekipy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jsk - gratuluję przeprowadzki ;-)

Mnie to czeka za jakiś miesiąc... Możesz mi napisać (bo pewnie jesteś na bieżąco ;) jakie trzeba przyokazji załatwić formalności?

Tzn chodzi mi o zebranie do kupy tego wszystkiego co trzeba pozałatwiać z:

1. Odbiorem budynku

2. Odbiorem przyłączy

3. Nadaniem numeru

4. Zameldowaniem

5. Formalnym zakończeniem budowy

6. I co tam jeszcze trzeba...

 

Czy możesz to spisać w formie jakiejś ściągi żeby było wiadomo co kolei żeby się jak najmniej namęczyć i żeby nie odsyłali po tysiąc razy?

 

z góry dzięki...

darek

 

Z odbiorem budynku było tak : Parę tygodni temu był pan kominiarz, zainkasował 150, przyłożył wiatraczek parę razy, napisał protokół i pojechał (protokół taki jest ważny rok). Następnie przyjechał pan geodeta, popatrzył, zainkasował 500 i zrobił mapki poinwentaryzacyjne. Elektryk to jakoś się sam załatwił, ponieważ podpisując aneks do umowy na prąd zmieniający ze słynnej erbetki (czyli skrzynki budowlanej) na prąd domowy zauważyłam w tej dokumentacji jakieś oświadczenie. W nadzorze powiedzieli że to wystarczy, więc kopię zrobiłam i koniec. Gazu niestetey brak, więc i odbioru brak. Z wodą podobnie - mam swoje ujęcie.

Miałam też pięknie uzupełniony dziennik budowy oraz kserokopie stron z projektu z naniesionymi zmianami ( u mnie były to proste przesunięcia ścianek) i podpisanymi przez kierownika budowy. Dodatkowo wypełniłam jakiś kwit, który wcześniej pobrałam z PINB-u oraz podobny kwit dałam do wypełnienia kierownikowi budowy.Zebrałam to wszystko do kupy i poszłam do ukochanego PINB-u (w budynku, w którym mieści się pośredniak i skarbowy). Tam baaardzo niezadowolone panie przyjęły, sprawdziły czy wszystko jest i mówią do mnie tak : "proszę być w budynku we środę, w godzinach.... - będzie inspekcja". Gały wywaliłam na panie, ponieważ wcześniej chodzili "losowo" a tu pyk - umawiają się z każdym składającym wniosek o odbiór. Wkurzyłam się troszkę bo taki PINB to gorszy od policji - zawsze się dopieprzy. A tam mruganie okiem nie pomaga - wręcz szkodzi. Wreszcie nadszedł wlaśnie ten dzień. Przyjechało dwóch panów, poprosili o projekty (dom i garaż), poprosili o certyfikaty na materiały użyte do budowy :evil: wyjęli miarkę, wzięli plany w ręce swe i ruszyli na połowy. W szoku byłam. Części nie zauważyli, część, która była naniesiona na plany zauważyli i zaakceptowali, pomruczeli i wypełnili jakiś kserokwit i dali mi do podpisu. Przczytałam podpisałam i czekam na decyzję (max 21 dni). Jeśli ktoś ma więc jakieś odstępstwa od projektu to modlić się o ich dobry humor. :roll:

To tyle. Oczywiście szłam w zaparte, że nie mieszkam jeszcze bo przcież nie było odbioru, oni włażą na górę a tam pościel w wyrkach i wszelkie oznaki życia w tym domu. Koleżance walnęli 500 mandatu za zamieszkanie przed odbiorem. No nie wiem jak to będzie z decyzją. Jeszcze czekam. Jak będę ją miała to wtedy do gminy po numer i meldunek. Tak to w skrócie wygląda. W przypadku pytań dodatkowych- służę.

 

A teraz dziękuję gratulującym przeprowadzki. Mieszka mi się suuuuper. Mam sąsiada bociana i prawie już lokatora bażanta. Lokatorki w postaci wstrętnych ropuch nie wymieniam, bo się z nimi nie koleguję :D . Pranie wisi na sznurkach, schnie błyskawicznie, dzieciaki szczęśliwe, my jeszcze bardziej. Piękne jest życie!!!!! (we własnym domu :D ). Pozdrawiam, życząc równie przyjemnych doznań przed, po, w czasie budowy i po przeprowadzce :p .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...