Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Witam Wszystkich

Wreszcie kończę stan 0 :D

W fundament weszło 8 patelni piachu za 5200zł :cry:

Koparka + 1700zł :cry:

Hydraulik 2000zł + 1700zł materiały (najtańsza kanaliza jest w Żyrardowie)

Nie miałem takiej kwoty w kosztorysie :)

http://images20.fotosik.pl/183/4135b4d1739ac9c9.jpg' alt='4135b4d1739ac9c9.jpg'>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Jakub,

tego pana z zagęszczarką to przypilnuj, ja pokpiłem sprawę i teraz mam ściankę działową w powietrzu :( . Poprostu słabo zagęściłem w miejscu gdzie układałem kanalizę.

Ja na piach przed chudziakiem położyłem folię budowłaną. Majster poradził nie jako hydroizolację ale żeby piach się nie mieszał z betonem i i woda z niego tak szybko nie odejdzie więc teoretycznie lepiej zwiąże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
jakub,

Ty chyba jakiś pałac budujesz....

przyznaj się ;)

albo zdjęcia strzelasz obiektywem szerokokątnym :D

 

Na temat willi/pałacu/centrum handlowego (niepotrzebne skreślić) budowanego przez Jakuba było już tutaj wieeele spekulacji :D

 

A zdjęcia są robione obiektywem normalnym, z pokładu helikoptera, którym asystent Jakuba przylatuje doglądać budowę.

 

;-) :lol: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
Jakub,

tego pana z zagęszczarką to przypilnuj, ja pokpiłem sprawę i teraz mam ściankę działową w powietrzu :( . Poprostu słabo zagęściłem w miejscu gdzie układałem kanalizę.

Ja na piach przed chudziakiem położyłem folię budowłaną. Majster poradził nie jako hydroizolację ale żeby piach się nie mieszał z betonem i i woda z niego tak szybko nie odejdzie więc teoretycznie lepiej zwiąże.

 

Cholera, a ja wogóle nie zagęszczałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
AS

może to zależy od pracownika oddziału bo ja miałem wkład własny w wysokości

40% i zostałem poinformowany że tylko rozliczenia po przedstawieniu faktur

 

A może złapali już tylu klientów, że teraz prowadzą bardziej restrykcyjną politykę? Trudno powiedzieć. Pracownik oddziału raczej może niewiele. Wnioski w Millenium są "obrabiane" centralnie w departamencie kredytowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakub,

Ty chyba jakiś pałac budujesz....

przyznaj się ;)

albo zdjęcia strzelasz obiektywem szerokokątnym :D

 

Na temat willi/pałacu/centrum handlowego (niepotrzebne skreślić) budowanego przez Jakuba było już tutaj wieeele spekulacji :D

 

A zdjęcia są robione obiektywem normalnym, z pokładu helikoptera, którym asystent Jakuba przylatuje doglądać budowę.

 

;-) :lol: :D

Zdjęcie zrobiłem stojąc na moich paru bloczkach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne w bankach... :-?

Ale ankieta jest nawet dla tych, co dopiero planują, więc śmiało :)

To nie jest ma być wyrażanie Waszych opinii o danym banku, tylko tak informacyjno-statystycznie :)

zlozylismy wnioski do 3 bankow profilaktycznie: mbank,deutsche,polbank

umowe podpiszemy w tym ostatnim, ale powiem tak: wszedzie jest taki sam burdel, tacy sami niedouczeni pracownicy, gubia sie dokumenty, niektorzy doradcy po prostu klamia...

taka ciekawostka rzeczoznawca z polbanku wycenil nasza dzialke na 20 tys pln !!! i to wlasnie ten blad, wzial cene z 2003 roku

:evil:

he he he my pewnie tez tam bedziemy brali. W którym oddziale bedziecie podpisywac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Wreszcie kończę stan 0 :D

W fundament weszło 8 patelni piachu za 5200zł :cry:

Koparka + 1700zł :cry:

Hydraulik 2000zł + 1700zł materiały (najtańsza kanaliza jest w Żyrardowie)

Nie miałem takiej kwoty w kosztorysie :)

ooo Cieeee a mi sie wydawało, że nasz dom będzie duzy, ale to jakas kryszynka bedzie przy Twoim:)

 

pięknie idzie Ci budowa, a nam sie wszystko odwlekło do konca kwietnia. Może to i dobrze, poki co zbieramy materiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie niektórym , którzy już budują:)

My stanęliśmy na kompletowaniu dokumentów do banku i wykonaniu operatu szacunkowego przez rzeczoznawcę. Prawdopodobnie do świąt skompletujemy dokumenty i złożymy wniosek do banku. A potem sie okaże. Zastanawiam się na jaka kwote ten operat powinien byćwykonany. Podobno nie może na wiele przekraczać kredytu, żeby bank nie upomniał się o wskazanie posiadanych środków własnych. Dodam że to będzie 100 % kredyt a robocizna własna. Ktoś ma z tym jakieś doświadczenie?

Myśle żeby wartośc domu nie przekraczała kredytu o jakies 30 tyś. Oby nie przeszacować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
Jakub,

tego pana z zagęszczarką to przypilnuj, ja pokpiłem sprawę i teraz mam ściankę działową w powietrzu :( . Poprostu słabo zagęściłem w miejscu gdzie układałem kanalizę.

Ja na piach przed chudziakiem położyłem folię budowłaną. Majster poradził nie jako hydroizolację ale żeby piach się nie mieszał z betonem i i woda z niego tak szybko nie odejdzie więc teoretycznie lepiej zwiąże.

 

Cholera, a ja wogóle nie zagęszczałem...

 

 

Ja nie pokpiłem sprawy i nie używałem zagęszczarki...tylko woda i szlauh....

Lepszego sposobu nie ma...

 

W sumie racja. Trochę mnie tym uspokoiłeś, bo moje fundamenty się przez rok sezonowały, więc chyba wszystko powinno być ok.

 

 

p.s. hehe, Hubert odrabia po weekendowe zaległości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...