Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Tom

współczuję :(

to jakaś porażka!!! :(

jakiego potrzebujesz styropianu i ile?

Napaliłem sie na platinum plus termoorganiki (20 cm :lol: )ale już sobie odpuściłem. Zadzwoniłem do Olsena i biorę styropol po 186 brutto (dwa tyg temu było 168 - a ja będę ocieplał w sierpniu) - tylko tak jakby 6 cm mniej.

Iza, Ty mi mów: styropol od Olsena to najlepszy wybór. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja szukam KAMIENIA POLNEGO

jakbyście wiedzieli że ktoś w okolicy ma na zbyciu ... z transportem, to dajcie znać. Interesuje mnie taki na cokolik ok 15 cm grubości i większe.

 

Mam też pytanie : Czy taki cokolik z kamienia to może wystawać za lico ściany z oknem - tej co to niby ma być 4 m od granicy? Tzn czy przy odbiorze budynku sie nie czepną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
A ja szukam KAMIENIA POLNEGO

jakbyście wiedzieli że ktoś w okolicy ma na zbyciu ... z transportem, to dajcie znać. Interesuje mnie taki na cokolik ok 15 cm grubości i większe.

 

Mam też pytanie : Czy taki cokolik z kamienia to może wystawać za lico ściany z oknem - tej co to niby ma być 4 m od granicy? Tzn czy przy odbiorze budynku sie nie czepną...

 

No właśnie, jak to jest? Obowiązują jeszcze te 4m, czy nie? Bo już dość dawno słyszałem, że teraz nie ma tego przepisu i można stawiać bliżej, o ile sąsiad nie oprotestuje, że mu się ogranicza dysponowanie jego nieruchomością (np. przez zbytnie zacienianie, itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja szukam KAMIENIA POLNEGO

jakbyście wiedzieli że ktoś w okolicy ma na zbyciu ... z transportem, to dajcie znać. Interesuje mnie taki na cokolik ok 15 cm grubości i większe.

 

Mam też pytanie : Czy taki cokolik z kamienia to może wystawać za lico ściany z oknem - tej co to niby ma być 4 m od granicy? Tzn czy przy odbiorze budynku sie nie czepną...

 

No właśnie, jak to jest? Obowiązują jeszcze te 4m, czy nie? Bo już dość dawno słyszałem, że teraz nie ma tego przepisu i można stawiać bliżej, o ile sąsiad nie oprotestuje, że mu się ogranicza dysponowanie jego nieruchomością (np. przez zbytnie zacienianie, itp.)

 

 

Te 4 m obowiązują cały czas.

Ale Tom17 nie powinni się czepiać odnośnie odległości - patrz pkt 5 poniżej

 

Ostatnia modyfikacja Dz.U.2004.109.1156 (z 7 kwietnia 2004)

Zmiana rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie § 12 otrzymuje brzmienie:

 

„§ 12. 1. Jeżeli z przepisów § 13, 60, 271 i 273 lub przepisów odrębnych nie wynikają inne wymagania, budynki na działce budowlanej sytuuje się od granicy z sąsiednią działką budowlaną w odległości nie mniejszej niż:

1) 4 m - w przypadku budynku zwróconego ścianą z otworami okiennymi lub drzwiowymi w stronę tej granicy,

2) 3 m - w przypadku budynku zwróconego ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych w stronę tej granicy.

2. Odległość od granicy, o której mowa w ust. 1 pkt 1, mierzy się w poziomie od najbliższej krawędzi zewnętrznej otworu drzwiowego lub okiennego ściany lub w połaci dachowej budynku zwróconej w stronę tej granicy lub od najbliższej krawędzi otworu okiennego umieszczonego w dachu.

3. Sytuowanie ściany budynku w przypadku, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, dopuszcza się w odległości 1,5 m od granicy z sąsiednią działką budowlaną lub bezpośrednio przy granicy, jeżeli:

1) wynika to z ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego albo

2) nie jest możliwe zachowanie odległości, o której mowa w ust. 1 pkt 2, ze względu na rozmiary działki.

4. Jeżeli na sąsiedniej działce:

1) w odległości od 1,5 m do 3 m od granicy istnieje budynek ze ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych albo wydano decyzję o pozwoleniu na budowę tak usytuowanego budynku, dopuszcza się sytuowanie ściany budynku bez otworów okiennych lub drzwiowych w takiej samej odległości od tej granicy, chyba że przepisy odrębne stanowią inaczej,

2) bezpośrednio przy granicy istnieje budynek ze ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych albo wydano decyzję o pozwoleniu na budowę tak usytuowanego budynku, dopuszcza się sytuowanie ściany budynku bez otworów okiennych lub drzwiowych bezpośrednio przy tej granicy, przylegającej do istniejącej ściany, chyba że przepisy odrębne stanowią inaczej.

5. Okapy i gzymsy nie mogą pomniejszać odległości od granicy działki budowlanej, o których mowa w ust. 1, o więcej niż 0,8 m, natomiast części budynku, takie jak balkony, galerie, tarasy, schody zewnętrzne, pochylnie i rampy - o więcej niż 1,3 m.

6. Odległości, o których mowa w ust. 1-5, nie odnoszą się do podziemnych części budynku znajdujących się całkowicie poniżej poziomu terenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
Kochani, szukam na gwałt speca od odkurzaczy centralnych, aby mi położył instalację. Macie kogoś w okolicy? Na stronie grupowej niestety nie ma :-(

 

Pan Kwiatkowski - namiar w hydraulikach w książce, z tego co wiem, robi też instalacje centralnych odkurzaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D :D

ostatecznie i nieodwołalnie podłączyli nam prąd, umowa o sprzedaż energii podpisana, możemy budować, korzystać i robić co tylko z prądem się da :D

 

dopóki nam bezpieczników nie ukradną :evil:

 

jeszcze tylko kasa z kredytu i zaczynamy :D

_________________

 

a ja bym się chciała dowiedzieć o to o co już z resztą pytałam jakiś czas temu i nie dostałam od koleżaneczki odpowiedzi; jaki macie ten prąd??budowlany czy docelowy???"

Bo budowlany się robi wszystko samemu, docelowy robi elektorwnia, a Wy jakoś częściowo sami częściowo ktoś tam, z tego co się dowiadywałam w ZE to budowlany podpinam i mam a Wy piszecie, że czekacie na odbiór, ja spać nie mogę przez ten prąd, bo nie wiem jak zrobić żeby był najszybciej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...