Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

no trochę drozej bedzie kosztowało niz zakładałam, ale jakos trzeba isc do przodu :) Przed nami wszystko. Na razie zaczynamy od ogrodzenia, studni, garazu. Dzis nagralismy 2 osoby do stawiania domu i w sumie mam nadzieje ze koło czerwca rozpocznie się. Budujemy systemem gospodarczym i mam nadzieje ze w 300 tys się zamkniemy. Aga_Janusz wy stawiacie podobny dom. Myslicie ze to realna kwota?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no trochę drozej bedzie kosztowało niz zakładałam, ale jakos trzeba isc do przodu :) Przed nami wszystko. Na razie zaczynamy od ogrodzenia, studni, garazu. Dzis nagralismy 2 osoby do stawiania domu i w sumie mam nadzieje ze koło czerwca rozpocznie się. Budujemy systemem gospodarczym i mam nadzieje ze w 300 tys się zamkniemy. Aga_Janusz wy stawiacie podobny dom. Myslicie ze to realna kwota?

My tez tak zamierzamy budowac, poki co mamy juz kupione bloczki fundamentowe (jeszcze po 3,20), ale mi sie wydaje ze bedzie nas kosztował około 350 - i jak sie zamkniemy w tej kwocie (oczywioscie to juz z meblami do kuchni, zrobionymi lazienkami) to sie bede cieszyc.

Zastanawiam sie tylko czy lepiej nie poczekac do przyszlego roku - moze bedzie wiecej materiałów? Albo w zime kupowac? Co szanowna grupa o tym mysli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jawtym roku chceskonczyc stan surowy zamkniety. Reszta na przyszły rok ewentualnie co mozna robic zima wśrodku to owszem. Ale ja mysle ze taniej nie bedzie.......

 

Jak dotąd to wygląda na to, że nie będzie można w następnym roku odzyskiwać VATu do 7%, więc po raz kolejny mamy tempo nakręcone przez zmiany podatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie tylko czy lepiej nie poczekac do przyszlego roku - mwoze bedzie wiecej materiałów? Albo w zime kupowac? Co szanowna grupa o tym mysli?

 

ja też czkałam do zimy, miały stanieć a drożały bo zimy nie było. Poza tym czytałam w lokalnej gazecie, że będą rosły ceny działek jak i materiałów równo z rynkiem mieszkań przez jeszcze kilka lat. Stopa życiowa się podnosi, wiecej zarabiamay, kupujemy mieszkania bo mamy zdolności to i hurtownicy zarabiają

 

Rząd zawsze coś wymysli by nam pomóc Ja zastanawiam siejaksprzedacmieszkanie i nie zapłacićpodatku przed upływem 5lat :/

 

prosta sprawa, rozumiem, że sprzedajesz mieszkanie wykupione na własność przed upływem 5 lat??? Składasz oświadczenie do skarbowego, zbierasz kwity na budowlane materiały jak i usługi na równą kwotę w przeciągu 2 lat od sprzedaży M i tyle, zamieniłaś po prostu M na Dom i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...