Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

tom17

sami budujecie??

Raczej nie. Zatrudniłem murarza i sam byłem za pomocnika jak robilismy ławy, później zatrudniałem oddzielnie pomocnika i pomagałem kiedy mogłem. Dach robiła mi ekipa cieśli. Sam zamierzam ułożyć poszycie stropu drewnanego, ocieplić poddasze i zrobić instalację wentylacyjną wg projektu. W projekcie nie mam co a instalacja wodna jest bardzo prosta wiec tu moga pojawić się jakieś oszczędności.

Kilka fotek jest tu http://foto.onet.pl/2fyjv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tom17 - ten brak c.o. - nie boisz się że będziesz niewolnikiem swojego domu zimą ? Zero dłuższych wyjazdów w czasie sezonu grzewczego ? A może będzie awaryjne ogrzewanie elektryczne ?

 

Odnośnie fotki Twojego domu - te nadproża to aby sytemowe czy będziesz jeszcze je ocieplał ? Napisz prosze jaki to ytong (szerokość i klasa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuszka, niestety nie mogę Ci polecić ekip bo murarza miałem tylko jednego a z cieśli nie jestem zadowolony. Studniarz Paluchowski jest w naszej książce.

psed, ogrzewanie bedę miał elektryczne - nie centralne i nie ...rezerwowe :) ytonga mam 24 cm odm 500 w lipcu 2006 to był najtańszy bk na klej, wszystko bedę ocieplał styropianem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj dawno mnie niebylo

a tu ruch ze az milo

 

 

do naszego podrecznika niemoge sie dostac kiedy mi zalezy i moge(w domu brak internetu)

czekam na nowe haslo :oops:

 

potrzebuje na ten przyslowioey gwalt, majstra do blachodachowki, oraz namiary na sklady gdzie sa normalne ludzie i umieja prefesjonalnie udzielic odpowiedzi

 

ostatnio wycenil dach specjalista i okna dachowe , 3 x pytalam czy w oknach uwzglednil uszczelki i inne duperele- no tak, czy blacha i wszystkie dodatki sa uwzgldnione tak, tylko ze jak usiadlam do wyceny i dodalam sobie poszczegolne kwoty to wlos mi na glowie stanal, polowy materialow niema, i 2 pozycje PAN zapomnial dodac

rozumiem ze szukal klienta na sile :evil: :evil:

 

 

dzieki za umieszczenie na mapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tom17 - piszesz, że zrobisz ogrzewanie elektryczne i system wentylacyjny wg projektu - rozumiem, że z odzyskiem ciepła czyli jesteś bardzo uzależniony od prądu. Nie wiem jak było tej zimy w Ruśćcu ale w Kadach były przerwy w dostawie prądu. Na krótkie przerwy wystarczy ciepło zakumulowane w stropach i ścianach a co będzie w przypadku długiej przerwy ? Jeśli zaplanowałeś jeszcze kominek z wkładem to jesteś uratowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...