Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Droga grupo - czy mozecie mnie wspomóc- głownie psychicznie?

Dzis po wielkich bólach i prawie 3 tygodniowym zwlekaniu architek oddał nam zaadaptowany projekt, ale oto tylko kilka błedow ktore zrobil w naszym projekcie:

przestawil nasze nazwiska: ja jestem Aga J-K, moj maz Janusz K, a Pan w czapke dmuchany, w berecik pluty wpisal: Janusz J i Agnieszka K-J i to w całym projekje!!!

zapomniało sie biedaczkowi podniesc scianki kolankowej i scian parteru o jeden pustak

mial powiekszyc garaz o drugie tyle i jeszcze 60-80 cm, powiekszyl tylko o drugie tyle

miał zaprojektowac dwie bramy garazowe - zrobil jedna i mimo ze mu o tym przypominałam ostatnio

mial zmienic wymiary okien, doprojektowac dodatkowe NIC!!! wykaz okien jest nie zmieniony, tam gdzie miał zamienić jedno okno na dwa oczywiscie tego nie zrobil.

mial powiekszyc balkon i lukarne i podepszec go trzema słupkami - tylko zwiekszył wymiar balkonu, nie podparł go, nie powiekszył lukarny.

nie zwiekszył wymiaru dachu i jeszcze duzo duzo innych, ze o takich drobiazgach jak pomylenie nr działek sasiadujacych czy wielkosci naszej działki nie wspomne.

 

Co mi radzicie - ubić go od razu czy sie z nim procesowac? I czy ten schrzaniony projekt jeszcze mozna poprawic? jak on bedzie wygladał taki pokreslony :evil: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga grupo - czy mozecie mnie wspomóc- głownie psychicznie?

Dzis po wielkich bulach i prawie 3 tygodniowym zwlekaniu architek oddał nam zaadaptowany projekt, ale oto tylko kilka błedow ktore zrobil w naszym projekcie:

przestawil nasze nazwiska: ja jestem Aga J-K, moj maz Janusz K, a Pan w czapke dmuchany, w berecik pluty wpisal: Janusz J i Agnieszka K-J i to w całym projekje!!!

zapomniało sie biedaczkowi podniesc scianki kolankowej i scian parteru o jeden pustak

mial powiekszyc garaz o drugie tyle i jeszcze 60-80 cm, powiekszyl tylko o drugie tyle

miał zaprojektowac dwie bramy garazowe - zrobil jedna i mimo ze mu o tym przypominałam ostatnio

mial zmienic wymiary okien, doprojektowac dodatkowe NIC!!! wykaz okien jest nie zmieniony, tam gdzie miał zamienić jedno okno na dwa oczywiscie tego nie zrobil.

mial powiekszyc balkon i lukarne i podepszec go trzema słupkami - tylko zwiekszył wymiar balkonu, nie podparł go, nie powiekszył lukarny.

nie zwiekszył wymiaru dachu i jeszcze duzo duzo innych, ze o takich drobiazgach jak pomylenie nr działek sasiadujacych czy wielkosci naszej działki nie wspomne.

 

Co mi radzicie - ubić go od razu czy sie z nim procesowac? I czy ten schrzaniony projekt jeszcze mozna poprawic? jak on bedzie wygladał taki pokreslony :evil: :cry:

 

jakiś najarany czy co?

a zapłaciliście temu łobuzowi?

powiedzcie mu ,że będzie się musiał zaprzyjaźnić z lakiernikiem samochodowym ze względu na .....ryski na lakierze :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie egzemplarze wam pomazał?

Może na innych ktoś inny wam zrobi co chcecie...

A może taniej i szybciej będzie znaleść taki projekt którego nie będzie trzeba tak drastycznie przerabiać?

 

My szukaliśmy tego właściwego przez 8-9 miesięcy

 

Pozrawiam

Tamlin

ale te zmiany wcale nie sa drastyczne - sa to standardowe zmiany dopasowujace projekt do potrzeb. NORMALNY architekt dałby sobie z tym rade juz dawno, ale nie ten nasz. Sasiada jeszcze gorzej zaltwil jak sie okazało, bo klamal je złozyl o pozwolenie a nie zlozyl i mu wpieral ze juz ma pozwolenie:( wpisuje go niniejsyzm na czarna liste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to zmiany bardzo drastyczne mające wpływ na konstrukcję, wygląd domu i wymagające dużo pracy architekta (powiększenie dachu to nie dorysowanie kilku kresek...), ale nie ważne jakie zmiany uważamy za drastyczne... fakt pozostaje faktem że facet jet niesolidny.. Cóż można dodać - masz pierwszą bolesna nauczkę. Budowanie to troche jak chodzenie po polu minowym można sie czasem zdziwić w co można wdepnąc dokonując niewłasciwych wyborów..

 

Pozdrawiam

Tamlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie? Czy trzeba miec zgode biura projektowego odnośnie zmian w materiale do budowy domu? czy jak projekt sugeruje użycie porohermu to mozna użyć suporexu? Jak to jest?

 

Nie musisz mieć zgody na zmianę materiału. Choć w tym przypadku ja bym nie zmianiał. Z pewnością wymiary Twojego domu są podane pod porotherm i zmiana na materiał o innych wymiarach spowoduje koniecznośc docinania wybranego materiału - ale to nie Twoje zmartwienie tylko ekipy :)

 

Tamlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie? Czy trzeba miec zgode biura projektowego odnośnie zmian w materiale do budowy domu? czy jak projekt sugeruje użycie porohermu to mozna użyć suporexu? Jak to jest?

Zazwyczaj standardowo projektant dopuszcza zmiany w materiałach ściennych pod warunkiem, ze nowy materiał nie ma gorszych parametrów izolacji cieplnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie? Czy trzeba miec zgode biura projektowego odnośnie zmian w materiale do budowy domu? czy jak projekt sugeruje użycie porohermu to mozna użyć suporexu? Jak to jest?

Zazwyczaj standardowo projektant dopuszcza zmiany w materiałach ściennych pod warunkiem, ze nowy materiał nie ma gorszych parametrów izolacji cieplnej.

 

Hej

Raczej nie chodzi o parametry cieplne tylko konstrukcyjne (wytrzymałość).

Tygrysek12 o ile się nie mylę to macie projekt z Archonu (ja też) :)

Zerknij więc tutaj

http://www.archon.pl/index.php?act=22&id=0&showq=7

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest garne???

w naszej książce jest kontakt do Eimunda od wylewek, ale jest tam podany zupełnie inny nr telefonu niz tu:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1316957#1316957

i są to inne osoby... czy to znaczy że jest na forum dwóch eimundów od wylewek? :roll:

 

ten na stronie którą zacytowałeś jest na pewno aktualny :)

tego Eimunda, czyli Marka polecam :)

innego nie znam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...