Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Napisz proszę coś więcej (kiedy zamierzasz zacząc i w jakiej technologii), a niewykluczone, że będę mogła polecić niezłą ekipę.

My z rodziną powoli zbliżamy się do końca budowy i to dokładnie w Owczarni. Sądząc po twoich poprzedniach postach o działkach zalesionych - możemy okazać się sąsiadami.

 

Apropos sąsiadowania, nasza działka i oby niebawem dom znajduje się na w narożu ulic Mieszka I i Kingi, a Ty gdzie budujesz?Aha, żeby było ciekawiej póki co także pomieszkujemy w Pruszkowie.

 

Wracając do sedna sprawy czyli budowy domu. Technologia murowa, ściana trójwarstwowa z silikatów lepionych najprawdopodobniej na zaprawę klejową, w środek wełna, krycie dachówką cementową.

 

Pozdrawiam sąsiadki i sąsiadów i proszę raz jeszcze o namiary na sprawdzone ekipy

 

 

Nasza budowa jest na Żółwińskiej, idąc od torów kolejki pierwsza po lewej, żólto-szary dom z gankiem z kolumnami. Może toto wygląda okazale, ale niech cię nie zmylą pozory: budujemy, jak przystało na ludzi z forum Muratora tanio i głównie własną pracą i inwencją. Prócz urzędów (z którymi walczymy do tej pory), na prawdę nam się poszczęściło. W trakcie budowy poznaliśmy kilka tanich lub średnich cenowo, ale uczciwych i profesjonalnych ekip, które Ci mogę polecić. Najlepiej będzie, jeśli umówimy się na budowie, zobaczysz wykonane prace, a ja powiem ile za to zapłaciliśmy. Jesli Ci się spodoba - przedstawię ci wykonawców lub podam namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie grupowiczów!!

 

Pozwolę się dopisać do listy ludzi okolicznych.

 

Budujemy z małżonką dom we Franciszkowie (za żyrardowem, patrząc od Grodziska :) )

 

Mam nadzieję że przyjmiecie nas w swoje grono :)

 

Budujemy Manuelę z Archipelagu.

 

Wiem, że nie należy zaczynać znajomości od omawiania interesów, ale ma ktoś orientację, gdzie można znaleźć niedrogo kantowiznę na więźbę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niezły kocioł. W sobotę wchodzi ekipa od wentylacji, w międzyczasie zabijają podłogę nad poddaszem płytami osb.

Od poniedziałku:

- kanaliza i woda,

- odkurzacz centralny,

- alarm,

- elektryk kończy instalację,

- poprawki murarskie,

- kończą krycie dachu,

- montaż okien,

To wszyskto ma być skończone do soboty 10 lipca. Od 12 lipca wchodzi ekipa tynkarska. Uff!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

CHyba faktycznie wszyscy są zapracowani na budowach, podobnie jest i u mnie :D

Ale za to mamy już mury i dach - czyli stan surowy otwarty. No i chwilowo przerwa, zbieram siły na dalsze etapy i odrobina wolnego też się przyda aby napisać coś na forum :D . A tak apropos, może ktoś zna dobrego i niedrogiego elektryka i może polecić - info proszę na priva.

 

pozdrawiam serdecznie

Tommi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Włodku mam pytanie: z tego co wiem to w zeszłym roku zrobiłeś fundamenty i podlogę na gruncie. Zgadza się? A w jakim miesiącu i kiedy w tym roku ruszyłeś z robotą? Właśnie się zastanawiamy czy stawiać jeszcze w tym roku stan surowy otwarty (jesienią) i zostawić to na zimę, czy też robić tylko stan zero i na wiosne dalej.

Wy chyba w wiekszości od razu wykańczacie.

Tak sobie myślę patrząc za okno, że może trafię nawet lepszą pogodę niż jest teraz :)

 

Czy ktoś widział w Muratorze artykuł na temat tynków zewnętrznych? (oprócz numeru (01/2001)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fundamenty w zeszłym roku zrobiłem w październiku. W tym roku zacząłem 28 marca. Gdybym budował dwuwarstwowo, robił strop Terriva i jako budulec miał np. duże bloczki z betonu komórkowego to byłbym już dawno po tynkach.

Tak jak zrobiłem tzn. trzywarstwowo z silikatów i strop akermana trwa to znacznie dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobo, ja bym ci zdecydowanie polecał wybudowanie (jeśli jeszcze możesz) w tym roku stanu surowego otwartego!

A to dlatego, że mury będą mogły się "wysezonować". Chodzi o to że już przez te parę miesięcy będzie ci to mogło i przeschnąć i usiąść na gruncie. A w przyszłym roku na spokojnie już od wiosny to sobie zrobicie. A nie jak czsem widzę ludzi się szarpią a to suszarki a to jakieś inne cuda (czyt. kosztowne i nie potrzebne) aby tylko wszystko wysuszyć bo już trzeba mieszkać!!

A tak, zaczniesz od początku i uwierz mi...jest ciutek latania przy samym stanie surowym, a jeśli ty chcesz zrobić wszystko na raz to uwierz mi będzie sporo czasu na to abyś straciła głowę...Twoje zakupy będą polegały na tym, że zaczniesz kupować "bo jest" a nie będziesz miała czasu poszukać czegoś tańszego...

Takie jest moje skromne zdanie...

Podzielić robotę na dwa sezony jest lepiej. Dokładniej i precyzyjniej można o wszystko zadbać.

Po stanie surowym masz parę miechów na to aby rozejrzeć się za całą resztą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy do wykonania fundamentów miałeś już własny prąd i wodę? Czy tez od sąsiada? Grodziłeś się wcześniej?

 

To czy powinnaś się grodzić zależy od kilku kwesti.

1. Jakiej pow. masz działkę.

Jeśli 1000-1500 to raczej nie poelcam przed ukonczeniem stanu surowego.

 

2. Jeśli masz dużą działkę to ile ew. z tej całej działki chcesz ogrodzić?? Jeśli np. z 3000 m2 chcesz ogrodzić te powiedzmy 1400 m2 to również odradzam.

 

Ale wszystko zależy od tego jaki masz układ na działce.

Ja wiem z własnego doświadcznia, że lepiej nie gordzić działki która (jak moja) na 1200 m2.

Bobo...z ilu to stron jeździły u mnie wozy...jak tak czasami patrzyłem i myślałem..."a tu miało być ogrodzenie" to się naprwadę cieszyłem że nic nie postawiłem. Bo by mi tak gośćie od HDS-ów, gruszek etc... tak marudzili że nie wiem....

A i sądze, że nie byłoby siły żeby mi tego jaki wóz od czasu do czasu nie rozszarpał...

Też się chciałem wyrwać i odrazu grodzić...ale pomyślałem że po funfamentach...ale mój majster powiedział że lepiej po stropach....a teraz widzę że najlepiej po więźbie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, czy ktoś z was słyszał/czytał o kominku z płaszczem wodnym??

Oj bo coś mi się wydaje że to całkiem ciekawa sprawa...

Tylko nie wiem gdzie za tym pogrzebać...

 

Jest to dość dobra alternatywa dla DGP (pewnie będą różne gusta ale sądze, że to nawet lepsze rozwiązanie...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senser dzięki za rady. Nie wiemy jeszcze co zrobimy, ale juz wkrórtce będziemy musieli na coś się zdecydować. Zobaczymy co majster powie o terminach wykonania poszczególnych robót. U nas będzie ściana trójwarstwowa z wełną.

Znalazłam artykuł w Muratorze o kominkach z płaszczem wodnym, numer 6/2004 - jeśli nie masz to bardzo chętnie Ci pozyczę. Będziemy teraz w kazdy weekend na działce, a w drugiej połowie lipca dużo częściej.

Wczoraj bylismy u Tommiego. Fajny ma domek. Nasz w bryle będzie bardzo podobny, tylko chyba troche większy. Nawet kominy są mniej więcej w tym samym miejscu. Ciekawe jak jest w środku. Niestety Tommi nie był obecny, tak więc obejrzelismy wszystko tylko z zewnątrz. Co prawda zachęcał nas do sforsowania ogrodzenia :D , ale jeszcze sasiedzi by wezwali policje i dopiero by było. :lol: :lol: :lol:

Przyłączam się do propozycji Marzka, aby zorganizować spotkanie. Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...