Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Tak na marginesie, to kontrowersyjny materiał na budowe scian ale w obecnej sytuacji chyba jeden z najtańszych (a był bardzo drogi) , nie podrożał i dostępny w 4 tygodnie.:) Podaję to poniewaz już mam zamówiony i ustawiony termin dowozu, więc nastepni mi nie zagrożą w kolejce:) A że razu już z tego budowałem i mieszka się w tym OK to nie boję się wyzwań:)

Dla zainteresowanych cena metra kwadratowego ściany na gotowo to niecałe 100 PLN. Myslę że przy galopujących cenach pustaka , przebija go na głowę gdyż sam pustak jest już po 14 a 6,6 idzie na metr kwadratowy to sami sobie policzcie...100 jak w pysk na surowo...a u mnie wliczony jest koszt ocieplenia,tynku kartonowego i siatki i kleju na zewnątrz.

Ważne żeby sie budowało...bo na zimie trzeba zamieszkać.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, dawno tu nie zagladalam......

Ostatnio jak sie pojawialismy to byliśmy w trakcie szukania działki. A więc działka kupiona, Stara Wieś, niedaleko ulicy Tarniny. Z Kubi41 to będziemy prawie sasiadami :). Teraz czeka nas papierologia związana z pozwoleniem na budowę (projekt wybraliśmy taki: http://www.archipelag.pl/projekty-domow/aga/?AreaMax=120&Kind=1&Name=aga), co prawda jeszcze nie zakupiony więc zawsze mozna sie rozmyślić :lol: . ponieważ nasza działka nie jest bezposrednio przy ulicy Tarniny tylko w "polu" mamy pytanie o ewentualne problemy w uzyskaniu pozwolenia na budowę w zwiazku z brakiem prądu. Czy możemy "podpiąć" sie do sasiadów (zgoda jest) na czas budowy? Wstepne informacjie jakie uzyskaliśmy w ZE mówią o czekaniu na podłączenie ok 1,5 roku, a my nie chcemy czekać na rozpoczęcie budowy aż tak długo. Czy ktoś może mi powiedzieć czy bedziemy musieli?

Gawel pozdrawiamy goraco i mamy nadzieję, że sie niedługo zobaczymy :)

 

http://www.album.astral.pl/album/fotos/6369/6/5857/1.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia to normalne ze ZE ociąga sie z podłączeniem do sieci. Ale do pozwolenia na budowe trzeba miec warunki a podpiąc mozna sie do sąsiada. My prąd bedziemy mieli za 14 miesięcy. A prąd z najblizszego dostepnego punktu.

 

Senkju Ci Dobry Człowieku :D to będe spac spokojnie....

Dzisiaj byłam w Starostiwe w Pruszkowie, gdzie dowiedziałam się, że nie ma jeszcze wypisu z rej. gruntów i mapki bo nie wpisali nas jako właścicieli"Osoba, która sie tym zajmowała odeszła z pracy z dnia na dzień". Prawie 2 miesiące temu złożyłam akt not. żeby to zmienili i zrobili wypis, miało to trawć ok miesiąca, więc dalam im trochę zapasu, a tu sie okazuje że po 15 maja bedzie dopiero cos wiadomo. Czy mapkę 1000, ktora jest potrzebna w ZE moge zdobyc jak nie zmienili jeszcze wlaścicieli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mapkę 1000, ktora jest potrzebna w ZE moge zdobyc jak nie zmienili jeszcze wlaścicieli?

 

Nie wiem kto ci każe dostarczac mapkę 1:1000 do ZE. W łódzkim ZE, cytując:

Do wniosku o wydanie warunków przyłączenia należy załączyć:

 

1. dokument potwierdzający tytuł prawny wnioskodawcy do korzystania z obiektu, w którym używane będą przyłączane urządzenia, instalacje lub sieci, a w przypadku nieposiadania tego dokumentu w dniu składania wniosku oświadczenie o jego złożeniu przed podpisaniem umowy o przyłączenie;

 

2. plan zabudowy lub szkic sytuacyjny, określający usytuowanie obiektu, w którym będą używane przyłączane urządzenia, względem istniejącej sieci oraz sąsiednich obiektów;

 

Masz akt notarialny, narysuj sobie szkic sytuacyjny i złóż to do wniosku jako załącznik. Ja dałem szkic i bez problemów to załatwili. Ważne żebyś narysowała dziłke i działki sasiednie, przebieg linii energetycznej i numer najbliższego transformatora, najlepiej tego , który zasila najbliższą ci linię. trzeba przejśc sie po okolicy i go odnależć. Na podstawie tak wykonanego szkicu napewno ZE zrobi Ci warunki. Do ZE nie potrzebna jest mapa a tym bardziej wypis z rejestru gruntów.Chyba że masz zamiar robic przyłącze kablowe to wtedy musisz zaznaczyć kto jest właścicielem drogi, jeżeli gmina to no problem a jeżeli wspólna to wtedy jest potrzebny wypis ale już na etapie uzgodnień i projektu. Do warunków wystarczy to co wskazałem powyżej. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Masz akt notarialny, narysuj sobie szkic sytuacyjny i złóż to do wniosku jako załącznik. Ja dałem szkic i bez problemów to załatwili. Ważne żebyś narysowała dziłke i działki sasiednie, przebieg linii energetycznej i numer najbliższego transformatora, najlepiej tego , który zasila najbliższą ci linię. trzeba przejśc sie po okolicy i go odnależć. Na podstawie tak wykonanego szkicu napewno ZE zrobi Ci warunki. Do ZE nie potrzebna jest mapa a tym bardziej wypis z rejestru gruntów."

 

Chodzi o to ze jest to środek pola (dowód poniżej) i nie ma mozliwości "gdzieś" się przylączyc, oni musza zaprojektować nową sieć. Postawić słupy itp. Byłam w ZEWT-ie osobiście i na planie kobitka mi sprawdzała co i jak. Dokumenty jakie kazali mi przynieść to:

wypis i wyrys z planu zagosp. przestrz.

akt notarialny

mapka geodezyjna 1:1000

 

 

 

 

pozdrawiamyhttp://www.album.astral.pl/album/fotos/6369/6/5857/6.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
"Masz akt notarialny, narysuj sobie szkic sytuacyjny i złóż to do wniosku jako załącznik. Ja dałem szkic i bez problemów to załatwili. Ważne żebyś narysowała dziłke i działki sasiednie, przebieg linii energetycznej i numer najbliższego transformatora, najlepiej tego , który zasila najbliższą ci linię. trzeba przejśc sie po okolicy i go odnależć. Na podstawie tak wykonanego szkicu napewno ZE zrobi Ci warunki. Do ZE nie potrzebna jest mapa a tym bardziej wypis z rejestru gruntów."

 

Chodzi o to ze jest to środek pola i nie ma mozliwości "gdzieś" się przylączyc, oni musza zaprojektować nową sieć. Postawić słupy itp. Byłam w ZEWT-ie osobiście i na planie kobitka mi sprawdzała co i jak. Dokumenty jakie kazali mi przynieść to:

wypis i wyrys z planu zagosp. przestrz.

akt notarialny

mapka geodezyjna 1:1000

 

A kiedyś zazdrościłem tym co mają ZEWT :wink:

My jesteśmy "pod" ZEŁT i potwierdzam wersję Ogniowego, że do wydania warunków przyłączenia wystarczy szkic sytuacyjny, a mapa dopiero do projektu!

 

p.s. ten szczegół to chyba wyjątek potwierdzający regułę i podobno w ZEŁT jest gorzej pod względem formalności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"A kiedyś zazdrościłem tym co mają ZEWT :wink:

My jesteśmy "pod" ZEŁT i potwierdzam wersję Ogniowego, że do wydania warunków przyłączenia wystarczy szkic sytuacyjny, a mapa dopiero do projektu!

 

p.s. ten szczegół to chyba wyjątek potwierdzający regułę i podobno w ZEŁT jest gorzej pod względem formalności

"

 

Hmmmmm, tak się skalada ze mapke, ktora sie nazywa Mapa Sytuacyjna mam w domu :) ale numer!!!! Jak kupowailiśmy działkę to właścicielka dala nam taaaaka długa mapkę na ktorej są wszystkie jej włości i kawałek ul. Tarniny gdzie wlaśnie znajdują się słupy. Pytanie tylko czy musze tez naszkicować na tym dom? Może weekend majowy to dobry czas na szukanie słupa :). Na sąsiedniej jest ale podobno nie to zasilanie....

 

bardzo Wam dziekuję za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha...mam pytanko. Czy ktoś z was się interesował tematyką przyrodniczą? a ściślej do jakiej średnicy mozna wyciąć drzewa na działce. Na któe trzeba miec juz pozwolenie? Rozumiem że te co sa wrysowane w mapę wyciąć sie nie da....ale mówię o brzozach malenkich i wiekszych, które nie sa w mape wrysowane.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
Aha...mam pytanko. Czy ktoś z was się interesował tematyką przyrodniczą? a ściślej do jakiej średnicy mozna wyciąć drzewa na działce. Na któe trzeba miec juz pozwolenie? Rozumiem że te co sa wrysowane w mapę wyciąć sie nie da....ale mówię o brzozach malenkich i wiekszych, które nie sa w mape wrysowane.....

 

Nie wiem czy średnica ma znaczenie (w tym przypadku :wink: ), ale wydaje mi się, że drzewa do 7 lat można ścinać bez pozwolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
Działka z niechcianymi obiektami

Co zrobić, gdy na pięknie położonej działce znajdują się obiekty, których trzeba będzie się pozbyć: drzewa, rudera czy słup energetyczny?

 

Drzewa do wycięcia

 

Na wycięcie drzew lub krzewów w większości wypadków potrzebne jest zezwolenie wójta, burmistrza lub prezydenta miasta. Zezwolenia na wycinkę drzew rosnących na terenach nieruchomości wpisanych do rejestru zabytków wydaje wojewódzki konserwator zabytków.

Jeśli chcemy wyciąć jakieś drzewo, które ma więcej niż pięć lat, to musimy wystąpić do urzędu gminy (wydział gospodarki komunalnej lub ochrony środowiska) o wydanie zezwolenia. Jest ono potrzebne także wtedy, gdy drzewo jest uszkodzone lub uschnięte.

Urząd może uzależnić wydanie zezwolenia od przeniesienia drzew lub krzewów we wskazane miejsce albo zasadzenia w miejsce usuwanych drzew innej roślinności.

 

Bez zezwolenia można wyciąć drzewa i krzewy:

 

* owocowe, z wyjątkiem tych rosnących na terenie nieruchomości wpisanych do rejestru zabytków,

* sadzone na plantacjach,

* te, których wiek nie przekracza pięciu lat.

 

Prywatni właściciele działek nie płacą za zgodę urzędu, ale za usunięcie drzew bez zezwolenia grożą kary, których wysokość zależy od rodzaju i wielkości drzewa (obwodu pnia). Kara może wynieść od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Źródło: strona muratora

 

Więc może nawet nie 7 a 5 lat. Nadal twierdzę, że średnica nie ma znaczenia :)

Najlepiej zadzwoń do Wydziału ochrony środowiska w swojej Gminie i zapytaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
Art. 83 ust. 6 ustawy o ochronie przyrody wyłącza obowiązek uzyskania zezwolenia na usunięcie drzew lub krzewów:

1. w lasach, gdzie obowiązują dalej idące ograniczenia wynikające z przepisów leśnych,

2. owocowych, ale z wyłączeniem drzew i krzewów owocowych rosnących na nieruchomościach wpisanych do rejestru zabytków, na których usunięcie zezwolenie jest wymagane,

3. z plantacji drzew i krzewów,

4. których wiek nie przekracza 5 lat,

5. w związku z funkcjonowaniem ogrodów botanicznych i zoologicznych,

6. niszczących nawierzchnię i infrastrukturę drogową, ograniczających widoczność na łukach i skrzyżowaniach, z wyłączeniem rosnących na terenie nieruchomości wpisanych do rejestru zabytków,

7. z wałów przeciwpowodziowych, usuwanych na podstawie decyzji właściwego organu,

8. utrudniających widoczność sygnalizatorów i pociągów, utrudniających eksploatację urządzeń kolejowych, usuwanych na podstawie decyzji właściwego organu,

9. stanowiących przeszkody lotnicze, usuwanych na podstawie decyzji właściwego organu.

 

A tu masz jeszcze więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
Nie, dzwonic nie bede. W sumie 4/5 drzew na naszej działce to maluchy....około 100-120 cm. Te to z pewnoscią mozna. A mnie chodzi o trzy takie wieksze brzozy....moze ze 2 metry wysokosci. Nie wiem jak to sie przekłąda do wieku.....

 

Z tego co widzę po moich brzozach, to 2m mają te w wieku ok. 3-4 lat. Jak rzeczywiście musisz usunąć, to ja bym się nie zastanawiał 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...