Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Kochani, co macie pod wylewką i styro : papę czy folię?

Czytam i czytam...

folia się przeciera

papa to wyrzucanie kasy itd

już mam mętlik a w sobotę wylewam... :roll:

 

Jeśli będziesz wylewką chodził po folii jak w kapciach to ci się wytrze...

Czego to ludzie sobie nie wymyślą żeby udowodnić swoje racje... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile w Naszej okolicy kosztuje elektryk?

Za ok 130 pkt ile powinien wziąć elektryk?

Godzić sie "z" czy "bez" materiału?

 

Mogę Ci polecić elektryka

Mariusz Iwański

608601019

Moim zdaniem lepiej wziąść z materiałem tylko troche sie potargować. Jak dobry elektryk (dużo robi) to i ma dobre rabaty na kable w hurtowni. Niech sie z Tobą tym rabatem podzieli - zorientuj sie jaki chcesz kabel i ile on kosztuje w jakiejś hurtowni od tego powinien Ci elektryk opuścić z 15% a w hurtowni dostaniesz najwyżej 5% (bo co to jest 1 km przewodów..)

 

Pozdrawiam Tamlin

 

Nie wiem do jakich cen wejściowych odnosisz 15%. Na przewody w hurtowni dostałem 60%, na resztę 10%. Bez specjalnego targowania się. Chyba mają taki przyjęty model w hurtowniach, że na przewodach marże są mocno przesadzone.

 

SK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o takich cenach za m2 domku budowanego przez firmę w okolicach Nadarzyna?

 

Dom 140m2 w stanie:

 

Surowym otwartym – cena 300 do 350zł za 1m2 powierzchni użytkowej – sama robocizna! ( w zależności od standardu wykonania)

 

ˇ Surowym otwartym – cena 1100 do 1350zł za 1m2 powierzchni użytkowej – z materiałem firmy budowlanej (w zależności od standardu wykonania)

 

ˇ Deweloperskim - cena 2100 do 2550zł za 1m2 powierzchni użytkowej – z materiałem firmy budowlanej (w zależności od standardu wykonania)

 

ˇ Pod klucz - cena 2550 do 3500 za 1m2 powierzchni użytkowej – z materiałem firmy budowlanej (w zależności od standardu wykonania)

 

Drogo? Umiarkowanie drogo? Normalnie? Tanio?

 

Proszę o o odpowiedzi bez wnikania zbytnio w szczegóły. Dziekuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Surowym otwartym – cena 300 do 350zł za 1m2 powierzchni użytkowej – sama robocizna! ( w zależności od standardu wykonania)

 

Nie wnikając w szczegóły mogę powiedzieć, że to jest złodziejstwo....mi w takiej opcji za dom w tym stanie za postawienie wyszłoby ok 50 000 zł!! A de facto kosztowło mnie 22 500 zł.

 

Skoro tak jest w tym wypadku to wcale bym sie nie ździwił, że z resztą jest podobnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zgodzę z tym, że to złodziejstowo, tylko podejrzewam, że na dzień dzisiejszy dużo taniej się nie da... U mnie z materiałem wykonawcy, stan surowy otwarty (dach deskowany i papowany, bez dachówki) za metr wychodzi ok. 1150 PLN.

Teraz to chyba trzeba się cieszyć, że się wykonawcę i materiał znalazło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
Na mój gust Bardzo drogo. Z pokryciem dachu czy bez?

mi wyszła robocizna jakieś 165 zł/m2

z materiałami jakieś 770zł/m2 - U-220 a dachówka ceramiczna creatona

 

770 zł/m2 pod klucz??????? A w której RP budowałeś?

 

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...