Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

tylko podejrzewam, że na dzień dzisiejszy dużo taniej się nie da... U mnie z materiałem wykonawcy, stan surowy otwarty (dach deskowany i papowany, bez dachówki) za metr wychodzi ok. 1150 PLN.

Teraz to chyba trzeba się cieszyć, że się wykonawcę i materiał znalazło...

 

Nie doczytałeś....tu chodzi o samą robotę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Gość ~AS~
Pod jaki klucz? Chyba partyjny

Pytałeś o stan surowy otwarty

 

To nie ja pytałem o stan surowy :p

a

szukam kogoś do wybudowania domu pod Nadarzynem 140m2 pod klucz...

 

więc myślałem, że o takim stanie piszesz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko podejrzewam, że na dzień dzisiejszy dużo taniej się nie da... U mnie z materiałem wykonawcy, stan surowy otwarty (dach deskowany i papowany, bez dachówki) za metr wychodzi ok. 1150 PLN.

Teraz to chyba trzeba się cieszyć, że się wykonawcę i materiał znalazło...

 

Nie doczytałeś....tu chodzi o samą robotę...

 

Doczytałam, akurat ta część postu odnosiła się do słów szumszaka :)

 

Surowym otwartym - cena 1100 do 1350zł za 1m2 powierzchni użytkowej - z materiałem firmy budowlanej (w zależności od standardu wykonania)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą kostką, to ja też chętnie poznam szczegóły...

 

Posłuchajcie, czy macie w okolicy jakiś sposób na tymczasowych pracowników fizycznych? Potrzebuję dwóch kolesi, żeby wyrzucili mi drewno z garażu. Pracy na pół dnia maksymalnie... Słyszałem coś o "targu niewolników" w piasecznie, ale nie znam szczegółów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust Bardzo drogo. Z pokryciem dachu czy bez?

mi wyszła robocizna jakieś 165 zł/m2

z materiałami jakieś 770zł/m2 - U-220 a dachówka ceramiczna creatona

 

Pozdrawiam

Tamlin

 

Tamlin: najważniejszye pytanie: kiedy budowaleś? Piszesz zapewne ostanie surowym zamkniętym....

Jeśli teraz, to nic, tylko zakładać firmę budowlaną - 250% marży - na mało czym dziś tak można zarobić...

 

Czyli podsumowując: złodziejskie ceny powiadacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamlin: najważniejszye pytanie: kiedy budowaleś? Piszesz zapewne ostanie surowym zamkniętym....

Jeśli teraz, to nic, tylko zakładać firmę budowlaną - 250% marży - na mało czym dziś tak można zarobić...

 

Czyli podsumowując: złodziejskie ceny powiadacie...

 

budowałem w zesłym roku teraz wykańczam. pisałem o stanie surowym otwartym - bez okien i drzwi.

Co do firmy budowlanej to nie takie proste... Najważniejsze to skąd wziąść fachowców do pracy bo klienów jest pełno więc koszą kase ci co mają ręce do pracy a i te ręce coraz więcej chcą zarabiać.

 

J budowałem z naszymi "grupowymi" ekipami - Grzegorzem Kramkiem (murowanie i więźba) i Robertem Koprowskim (pokrycie dachu). Pierwszemu daję za solidność i fachowość 6+ a drugiemu za solidność 4- a fachowość 5. Co do cen to pierwszy miał bardzo atrakcyjne a drugi troche mniej :)

Teraz ceny materiałów są kosmiczne więc kalkulacja inna... Ja płaciłem za u-220 2,6zł za tone cementu 410zł za bloczki coś około 2 zł za dachówkę jakieś 3,4 zł (creaton mangan barwiony w masie).

 

A tak zmieniając temat to jakie teraz trzeba mieć dochody żeby myśleć o wzięciu kredytu na zakup działki i budowe domu np 180m2 na działce 1500m2 w promieniu 35 km od wawy? (przy średnim standardzie..)

Ktoś ma wycene rzeczoznawcy i stara sie o kredyt? Jaka to na dziś kwota 700.000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A tak zmieniając temat to jakie teraz trzeba mieć dochody żeby myśleć o wzięciu kredytu na zakup działki i budowe domu np 180m2 na działce 1500m2 w promieniu 35 km od wawy? (przy średnim standardzie..)

Ktoś ma wycene rzeczoznawcy i stara sie o kredyt? Jaka to na dziś kwota 700.000?

niewiele sie pomyliles, nasza dzialke i wartosc przyszla domu rzeczoznawca wycenil na 600 tys pln-wycena ze stycznia wiec teraz moze byc wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam się odezwać po podpisaniu aktu (...)

Co prawda do budowy jeszcze daleka droga, ale jesteśmy w trakcie finalizowania zakupu działki w Ojrzanowie (gmina Żabia Wola).

Z przyjemnością tu do was zaglądam już od jakiegoś czasu.

Niniejszym witam się oficjalnie i licze na przyjęcie do szacownego grona.

 

Daj znac, co u notariusza, czy wszystko w porzadku! :D

 

Trzymam kciuki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam się odezwać po podpisaniu aktu (...)

Co prawda do budowy jeszcze daleka droga, ale jesteśmy w trakcie finalizowania zakupu działki w Ojrzanowie (gmina Żabia Wola).

Z przyjemnością tu do was zaglądam już od jakiegoś czasu.

Niniejszym witam się oficjalnie i licze na przyjęcie do szacownego grona.

 

Daj znac, co u notariusza, czy wszystko w porzadku! :D

 

Trzymam kciuki!!!

 

Dzisiaj o 13 podpisujemy akt notarialny , więc chyba już nic się nie zmieni :)

Ale się ciesz !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...