Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Czesc wam.....

My dzis kupilismy troche stali i zastanawiamy sie nad stropem. Czy teriva czy lany.....

A działke mamy 2150m. Wycenina na 215tys przez bank

 

A z czego macie ściany? Jeśli z ceramiki, to bardzo fajne stropy ceramiczne robi wieneberger. Są naprawdę nieznacznie droższe (a przynajmniej były gdy ja robiłem strop 2 lata temu) od terivy. A materiał jest nieporównywalnie lepszy i zdrowszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

niewiele sie pomyliles, nasza dzialke i wartosc przyszla domu rzeczoznawca wycenil na 600 tys pln-wycena ze stycznia wiec teraz moze byc wiecej

A jakiej wielkości macie działkę?

1800 m2

Pzdr

Z tymi wycenami to też jest niezła sprawa, najgorzej jak ktos wyceni działke i przyszły dom na 600 tyś a ktoś chce wziąść kredytu 400 tyś , wtedy każą wykazać posiadanie brakujących 200 tyś do dokończenia inwestycji.

Nie zawsze więc wycena na wysoka kwotę jest bezpieczna, po kredycie i budowie jak najbardziej, ale przy braniu kredytu na okolice 100% to mozna się nieźle wkopać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
Czesc wam.....

My dzis kupilismy troche stali i zastanawiamy sie nad stropem. Czy teriva czy lany.....

 

A z czego macie ściany? Jeśli z ceramiki, to bardzo fajne stropy ceramiczne robi wieneberger. Są naprawdę nieznacznie droższe (a przynajmniej były gdy ja robiłem strop 2 lata temu) od terivy. A materiał jest nieporównywalnie lepszy i zdrowszy.

 

A na jakiej podstawie twierdzisz, że zdrowszy? Zdrowszy od czego i pod jakim względem?

 

 

p.s. (moja osobista, subiektywna opinia, jak się komuś nie podoba, to nie czytać ;)) "Ceramika" Wienerbergera w Polsce podobno zawiera duże ilości domieszek z popiołów wielkopiecowych, co np. pod względem radioaktywności stawia ją tuż za pustakami żużlowymi. Od murarzy z doświadczeniem w Niemczech słyszałem, że u nas Wienerberger produkuje na maszynach wyeksploatowanych i wycofanych z zachodu, przez co Porotherm jest krzywy i np. w Niemczech nie spełniał by norm jakości.

Osobiście zraziłem się do tej firmy, jak zobaczyłem jak czarną cegłę przywieźli szwagrowi - podobno to efekt przegrzania w piecu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Ale dzis piekna pogoda. szkoda ze wczoraj tak nie było, bo mielismy konczyć się grodzić. No i niestety nie zdązylismy zalac ostatniej strony. Ale mam nadzieje ze za tydzien juz bedzie finisz.

Projekt jest u architekta. Przerabiamy go (wydłuzamy salon, wyrzucamy balkon, zmieniamy okna itp). Pewnie pozwolenie otrzymamy koło 15 czerwca. Ale fundamencik zaczniemy sobie kopac wczesniej.

Mam pytanko....szukam tanich bloczków fundamentowych :) . Ma ktoś namiary na okolicznych dystrybutorów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Ale dzis piekna pogoda. szkoda ze wczoraj tak nie było, bo mielismy konczyć się grodzić. No i niestety nie zdązylismy zalac ostatniej strony. Ale mam nadzieje ze za tydzien juz bedzie finisz.

Projekt jest u architekta. Przerabiamy go (wydłuzamy salon, wyrzucamy balkon, zmieniamy okna itp). Pewnie pozwolenie otrzymamy koło 15 czerwca. Ale fundamencik zaczniemy sobie kopac wczesniej.

Mam pytanko....szukam tanich bloczków fundamentowych :) . Ma ktoś namiary na okolicznych dystrybutorów?

 

no pięknie pięknie, mój kier bud mowi, że co druga budowla w okolicy to budowla

"na dziko" , ciekawe, że też na wsi to sie nie roznosi, tu każdy każdego zna i może donieść :-?

Bloczki na składach są zapewne a namiary w książce, cena ok 3 pln netto, nie ma problemu z dostępnością co najważniejsze,

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
nie można w świetle prawa, nawet wytyczenie budynku to już prace ziemne a co dopiero dołki, spytajcie architekta to Wam powie co można a czego nie

 

Alexs ma rację. A poza tym, nie za bardzo jest sens kopać wcześniej, jeżeli nie zamierzacie od razu zalewać. Jak popada, to będzie kłopot...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym, nie za bardzo jest sens kopać wcześniej, jeżeli nie zamierzacie od razu zalewać. Jak popada, to będzie kłopot...

Eeee zalać to zawsze zdążą :lol: Beton poczeka...

 

jak bez szalunku robią to wypadałoby od razu zalać właśnie, u mnie wykopali równo jak żyletką, deszcz teraz padał i wiało i się troszku denerwowałam żeby się nie zepsuło, bo szkoda ich pracy.

A tak ogólnie to powiem Wam, że mam ekipę ekspresową, w jeden dzień wykopali, od wczoraj zbroją i już dziś w południe będzie uzbrojone, odbierze kierbud i jutro zalewamy. Żadnej kasy na beton im nie potrzeba, założą, oddam przy okazji :) , rewelacja! I solidnie wszystko bez zastrzeżeń, czysto schludnie! Oby tak cała budowla bezstresowo się potoczyła, ech.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ciekawe ile u nich ten beton będzie kosztował? :D :D :D

Oj tam czepiasz się drobnej prowizji :-)

 

będzie faktura na beton, ja na wszystko muszę brać kwity niestety, netto cena 240 - beton z grodziska, czy to normalna cena?

:o rok temu było 180 +pompa wychodziło 200 zł za m3 B20

 

poprawiłam bo faktycznie głupio napisałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję, że zrobiłem wylewki. - tzn zapłaciłem za nie;-).

Wygląda to ok, dziś jadę je podlać. 140 m2 zajęło chłopakom od Eimundów 5 h goboty - bystrzy są.

Aha i widziałem ...Gawła dawno tu nie zagladał więc donoszę: żyje, kosi(ł) trawę :D

 

ja też będę Eidmundów zamawiać :) , ile za m2 zapłaciłeś i ile muszą schnąć bo jakiś harmonogram wakacji na budowie muszę sobie ułożyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...