Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

CZY KTOŚ WIE JAKA JEST NAJLEPSZA IZOLACJA PIONOWA ŚCIAN FUNDAMENTOWYCH

 

 

 

A będziesz je ocieplał styropianem? Jeśli tak to tylko na bazie kałczuku. Jeśli nie to może być każda lepikopodobna.

 

Oj nie byłbym taki pewny czy to akurat dobra rada...

Jeśli na styropian to raczej wyłącznie Dysperbit na bazie wody...

Wszystko inne, kauczuk pewnie też może styro po prostu stopić...

 

niekoniecznie tylko dysperbit. U nas jest izolbet S na bazie wody ale gęstsze od dysperbitu specjalnie do klejenia styropku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

czy macie namiary na szambo szczelne najlepiej na kompleksową usługę :roll:

ja po długich przemyśleniach zdecydowałem się na zbiornik z pcv 7000 l. Mam b. wysoki poziom wód a taki zbiornik jest w 100% szczelny. Dodatkowo przekonały mnie argumenty o łatwości montażu, demontazu, transportu, możliwości odsprzedaży lub po dokładnej dezynfekcji przerobienia na zbiornik na deszczówkę lub. Dobry zbiornik betonowy (nie taki gdzie dostawca każe sobie inwestorowi połaczyć elementy pianką lub klejem do glazury) będzie nie dużo tańszy od pcv. Właśnie negocjuję cenę http://www.eko-sum.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po długich przemyśleniach zdecydowałem się na zbiornik z pcv 7000 l. Mam b. wysoki poziom wód a taki zbiornik jest w 100% szczelny. Dodatkowo przekonały mnie argumenty o łatwości montażu, demontazu, transportu, możliwości odsprzedaży lub po dokładnej dezynfekcji przerobienia na zbiornik na deszczówkę lub. Dobry zbiornik betonowy (nie taki gdzie dostawca każe sobie inwestorowi połaczyć elementy pianką lub klejem do glazury) będzie nie dużo tańszy od pcv. Właśnie negocjuję cenę http://www.eko-sum.pl

 

W zasadzie to jest dobry pomysł......

Ale jest z tym jeden problem...

Jak to zamocować, żeby przy wysokim poziomie wód gruntowych, przy pustym szambie, zbiornik nie zadziałał jak piłka plażowa w wodzie...po prostu żeby tego nie wysadziło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po długich przemyśleniach zdecydowałem się na zbiornik z pcv 7000 l. Mam b. wysoki poziom wód

W zasadzie to jest dobry pomysł......

Ale jest z tym jeden problem...

Jak to zamocować, żeby przy wysokim poziomie wód gruntowych, przy pustym szambie, zbiornik nie zadziałał jak piłka plażowa w wodzie...po prostu żeby tego nie wysadziło...

Mam nadzieję że w błocie z piachu pokrytego warstwą gliny siły wyporu będą dużo mniejsze i nie będzie takiego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję ż ew błocie z piachu pokrytego warstwą gliny siły wyporu beda dużo mniejsze i nie będzi takiego problemu.

Radzę ci nie mieć takiej nadziei...siły wyporu są i to ogromne...wyobraź sobie taką "bańkę" w morzu...to ci może wyciągnąć w górę spokojnie kilkaset kg...

A takie przypadki są znane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZY KTOŚ WIE JAKA JEST NAJLEPSZA IZOLACJA PIONOWA ŚCIAN FUNDAMENTOWYCH

 

 

 

A będziesz je ocieplał styropianem? Jeśli tak to tylko na bazie kałczuku. Jeśli nie to może być każda lepikopodobna.

 

Oj nie byłbym taki pewny czy to akurat dobra rada...

Jeśli na styropian to raczej wyłącznie Dysperbit na bazie wody...

Wszystko inne, kauczuk pewnie też może styro po prostu stopić...

 

 

Właśnie roztwory kauczukowe, są na bazie wody. Ja stosowałem najpierw lepik na zimno, a potem z tego powodu mieszankę kauczukową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kronikarskiego obowiązku...

Ci którzy byli, wiedzą że było OK, ci których nie było - szkoda że Was tam nie było :wink:

Spotkanie Muratora jak zwykle udane.

Ja z moimi Paniami kontynuowałem (właśnie wróciłem) spotkanie u Jajcka - też było super.

Podziękowania dla Jajcków za wystawne przyjęcie i pozdrowienia dla wszytkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...