Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Witajcie,

Wiem, że dużo ludzi buduje na "pożyczonym" prądzie, ale mam pytanie co zrobić gdy do najbliższego sąsiada jest ponad 300m? Czy to nie za daleko? a może wypożyczyć agregat lub kupić? Kto z was tak budował / buduje?.

Wcześniej pisałam o ZEWT i potrzebnych tam dokumentach i faktycznie okazało się że plan zagosp. był potrzebny + mapka oraz mapa 1000, którą poradziliście żeby zrobić samemu. Wzięłam mapę sytuacyjną, którą miałam od sprzedających, dorysowałam brakujący kawałek drogi wraz ze słupami :D , ale Pani powiedziała, że to mapka służąca do sprzedaży a nie sytuacyjna (? pokazałam miłej Pani, że mapka nazywa się "Sytuacyjna" skala 1:1000i ze widnieją na niej najbliższe słupy, a poza tym, że przecież rozmieszczenie słupów to oni maja u siebie i to bardzo dokładne. Po czym mapka została przyjęta. To było 30-go kwietnia, wczoraj dzwoniłam do ZEWT, czy umowa jest i jaki termin realizacji. Kolejna miła Pani poinformowała mnie że owszem jest, czas oczekiwania 1,5 roku, ale nie mogą wysłać jeszcze umowy gdyż jest to dla nich baaaardzo droga inwestycja i dyrekcja w Warszawie musi umowę jeszcze podpisać. Mam nadzieję, że to tylko kwestia podpisu i nikt tego nie zakwestionuje. Czyli prąd z głowy(?) a w sobotę czeka nas rozmowa z murarzem. Jak cena, termin, umowa itp. .... mam do was pytanie czy podpisywaliście umowę przedwstępna z murarzem? czy od razu kompletną z terminami robót, obowiązkami i wynagrodzeniem? ponieważ w dzisiejszych czasach trzeba sobie "zaklepać" ekipę z wyprzedzeniem chcemy zapłacić zadatek i myślimy że wstępną umowę określającą kto, co i komu, oraz zadatek wystarczy, w przyszłym roku przed rozpoczęciem budowy już konkrety?

 

życzę wszystkim miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam.......

Dzis dzwoniłam do kilku betoniarni w okolicy. Cuda na kiju!!! Bloczki fundamentowe za jedyne 4 zł netto. Chyba w budokruszu. W kolejnym 4,5 netto. Co to sie porobiło. Zdecydowałam sie na zamówienie u Pana z Radomia...chyba sie zwie budowa2007. Ma najtaniej.

My przez Kaste kupowalismy wlasnie z Radomia i strasznie marne byly - duzo polamanych i majster narzekał. Podobno w Kasobie dobre sa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna miła Pani poinformowała mnie że owszem jest, czas oczekiwania 1,5 roku, ale nie mogą wysłać jeszcze umowy gdyż jest to dla nich baaaardzo droga inwestycja i dyrekcja w Warszawie musi umowę jeszcze podpisać.

Generalnie to u nich nie ma "tanich" inwestycji...co by to nie było, gdzie by to nie było to zawsze będzie "droga inwestycja".

A kobity obsługujące w ZEWT to płacz mają już automatycznie zaprogramowany...kwestia wciśćnięcia odpowiedniego przycisku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Wiem, że dużo ludzi buduje na "pożyczonym" prądzie, ale mam pytanie co zrobić gdy do najbliższego sąsiada jest ponad 300m? Czy to nie za daleko? a może wypożyczyć agregat lub kupić? Kto z was tak budował / buduje?.

zgłaszam się ja -zbududowałam, wykańczam i generalnie na zasadzie fruwa.. gada a co full serwis :wink:

ale od razu ostrzegam budowa na agregacie to 2x więcej nerówów niż na prądzie ale czasem inaczej sie nie da... polecam

http://www.toptech.pl/ agregaty jak agregaty ale serwis i opieka posprzedazna jest ok

 

mam do was pytanie czy podpisywaliście umowę przedwstępna z murarzem? czy od razu kompletną z terminami robót, obowiązkami i wynagrodzeniem?

podpisywaliscie kompletną

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy forumowiczów grupy nadarzyńsko-grodziskiej :)

Chyba nadszedł już czas na oficjalne powitanie :D

Jesteśmy szczęśliwymi właścicielami działeczki w Młochowie. Lada chwila (mam nadzieje) ruszymy z budową naszego wymarzonego domku.

Będzie on malutki - 120m, ale jak dla nas jest idealnie.

Budujemy APS 126 z Archi-Projektu ;)

Na chwilie obecną czekamy na pozwolenie na budowe....

Ale już bliżej niż dalej :D

 

 

Pozdrawiamy serdecznie

Aga i Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...