Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

witam

 

ciekawe czy udało mi sie trafić na właściwą grupę, ludzi dobrych, ludzi prawych, chętnych do pomocy, rady itd. :D wiem, wiem tak to tylko w Erze

 

miejsce budowy - Strzeniówka/Kanie

wielkość - 170 m2 + garaż

stan osobowy: żona + 7 miesięczny terrorysta

 

wpuścicie mnie do swego grona?

gumiaki sobie kupie, rękawy zakasam

:p

 

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

konmak,

witaj

jestem chyba Twoją najbliższą sąsiadką :)

 

Łukasz, dowiedz się co wchodzi w zakres prac i wyposażenia szamba;)

w cenie mojego była np szybkozłączka i kabel z czujnikiem objętości, odpowietrzenie z daszkiem ;) :D

 

pozdrawiam wszystkich nowych Grupowiczów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

A ja własnie wracam z działki gdzie nie ma cienia i nie mozna wytrzymać. Wreszcie ogrodzona i na szczescie inaczej wygląda (nie jest taka wielka). Teraz zbieramy materiałki (stal juz jest, cegły w przyszłym tygodniu, bloczki na początku czerwca) i czaemy na pozwolenie. Mam nadzieje ze upały nieco zmaleją bo w taką pogodę to masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

A ja własnie wracam z działki gdzie nie ma cienia i nie mozna wytrzymać. Wreszcie ogrodzona i na szczescie inaczej wygląda (nie jest taka wielka). Teraz zbieramy materiałki (stal juz jest, cegły w przyszłym tygodniu, bloczki na początku czerwca) i czaemy na pozwolenie. Mam nadzieje ze upały nieco zmaleją bo w taką pogodę to masakra

Witam

Ja mam dzien odpoczynku, sąsiad podlewa ławy, uwinąłem się z nimi jak na razie sam w 6 dni i wczoraj rano zostały zalane, w szalunkach i folii.

W między czasie zrobiono mi (utwardzono gruzem) 100 m drogi, Pan Paluchowski wykręcił studnię (woda na razie nadaje się do picia, ale bez badań) i w poniedziałek zaczynamy z pomocnikiem szalować fundamenty cobyt przed Bożym Ciałem je zalać. Na razie wszystko z harmonogramem idzie, dużo zamówione ( klocki styropianowe, więźba w Eradze i dach w Dachluksie ) i zapłacone, więc nie powinno być problemu z realizacją. Oby tylko siły starczyło i pogoda była przychylna. Trzymajcie kciuki i pozdrawiam.

Odezwe się za jakies 2 tygodnie a na wizytację zapraszam osobiście (zawsze zimne piwko w lodówce jest). Acha, poza tym mieszkam na polu w Żuku dostosowanym do budowy, mam szopke z lodówka i prysznicem i jest wioskowy high life. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wookasch

jak bedziesz wiedział soć o tym szambie więcej to pochwal się ja ruszam w poniedziałek w dwa miejsca to też coś będe wiedział więcej o kosztach szamba

 

OK,

jak na razie to przedzwonię jeszcze raz do człowieka z namiaru Izy i umówię się na wizytę - jakoś chyba najrozsądniej mi się z nim rozmawiało.

Aha, dodam tylko, że dostałem 3 ofertę - 5400 PLN bez wykopu :o

Nie rozumiem tak dużych rozbieżności...

 

Iza - oczywiście dokładnie się dopytam, co kto robi, ale to i tak są znaczne różnice.

 

pozdr.

Wookasch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Dawno nie zaglądałem na forum, widzę sporo nowych budujących, to dobrze.

 

Ja kończe juz naprawde, za dwa tygodnie przeprowadzka!!! Ciesze sie ogromnie, wreszcie zwieńczenie wysiłków.

Na stronie grupy dodałem parę wpisów, głównie generalnych wykonawców. Senser, ASZ, brakuje mi takiej kategorii, więc wrzuciłem w "Inne"

 

Pozdrówki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Dawno nie zaglądałem na forum, widzę sporo nowych budujących, to dobrze.

 

Ja kończe juz naprawde, za dwa tygodnie przeprowadzka!!! Ciesze sie ogromnie, wreszcie zwieńczenie wysiłków.

 

 

Wow!!!! przeprowadzka do własnego domu, to musi byc COŚ :D

 

A my wczoraj podpisalismy umowę z murarzem na stan surowy otwarty. Ma swoja ekipe i sprzęt (betoniarkę, rusztowanie, itp). Fundamenty kopią ręcznie bo Pan powiedział zę koparką jest niedokladnie. Koszt robocizny 30 tyś. domek dla przypomnienia zalączam:

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/aga/?Kind=1&Name=aga

 

http://www.archipelag.pl/files/Project/4o9qju205re2su/view_pfk34ee05re4g4_size1.jpg

Chyba czas umiejscowić się na mapce grupy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A BTW: Znajomi poszukują intensywnie działki w naszym rejonie. Czy może ktos z Was wie gdzie / kto może miec do sprzedaży coś sensownego? Może obok Was lub w pobliżu. Albo może wiecie, że ktoś może wiedzieć.... :lol:

 

Będę wdzięczny za wszelkie info...

 

Pozdrówki dla budujących!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w ksiązce istnie, ale chyba nie wszyscy przeglądający forum tam zagladają, jeśli jednak umieszczanie tu tego komunikatu było niestosowne to przepraszamy :)

Może niestosowne to nie koniecznie ale...tą książke czytają i tworzą niemalże wyłącznie użytkownicy tego forum :-) tak to zostało właśnie pomyślane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

dawno mnie tu niestety nie było (budowa domu mnie wykańcza).

Obecnie nadrabiam zaległości w czytaniu Grupy (jeszcze tylko ok. 26 stron do przeczytania :( ).

Muszę przyznać, że pomysł z książką Grupy przypadł mi do gustu - brawo dla pomysłodawców. Będę się starał uzupełniać.

 

No baaaaa

No i jeszcze jedno - Senser - można się dorysować na mapie ??

Zaraz zaraz...gdzieś mi się posiał CKM....(chodzi o ciężki karabin maszynowy :lol: )

Bo za coś takiego powinni strzelać :-)

A co jest napisane w naszej książeczce??

Gdzie i co mam wpisać...jeden mejl a już byłbyś wpisany jak i 3 innych użytkowników, których właśnie za pomocą tej procedury naniosłem... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW co to są "klimary" ? :wink:

Czepiać się nie czepiam...jedynie porządku pilnuje :-) Jego zachowanie w dłuższej perspektywie tylko nam pomoże 8)

 

Klimary?? Nie wiesz?? Jest to odmiana ośmiornicy żyjącej w zachodniej Virgini...przeniosła się tam z Dakoty podczas wojny secesyjnej...

Washington bardzo ją cenił za walory smakowe...

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czujnikiem objętości

Swoją drogą ciekawa rzecz...

Ja z niej w zasadzie zrezygnowałem...zawsze się zastanawiałem...ile tak sprzyjających warunkach coś takiego pożyje??

 

Z własnych doświadczeń mam już lepsze wskaźniki pełnego szamba :-)

Zresztą zawsze można to wyczytać z wodomierza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dzien odpoczynku, sąsiad podlewa ławy, uwinąłem się z nimi jak na razie sam w 6 dni i wczoraj rano zostały zalane, w szalunkach i folii.

W między czasie zrobiono mi (utwardzono gruzem) 100 m drogi, Pan Paluchowski wykręcił studnię (woda na razie nadaje się do picia, ale bez badań) i w poniedziałek zaczynamy z pomocnikiem szalować fundamenty cobyt przed Bożym Ciałem je zalać. Na razie wszystko z harmonogramem idzie, dużo zamówione ( klocki styropianowe, więźba w Eradze i dach w Dachluksie ) i zapłacone, więc nie powinno być problemu z realizacją. Oby tylko siły starczyło i pogoda była przychylna. Trzymajcie kciuki i pozdrawiam.

Odezwe się za jakies 2 tygodnie a na wizytację zapraszam osobiście (zawsze zimne piwko w lodówce jest). Acha, poza tym mieszkam na polu w Żuku dostosowanym do budowy, mam szopke z lodówka i prysznicem i jest wioskowy high life. Polecam.

 

No to za te dwa tygodnie nie wiem czy się będzie ci chciało dogrzebać do tego postu... :-) Ale nie wiem czy się nie pomylisz z tym czekaniem z rozkopanymi fundamentami tyle czasu...Faktycznie, że jest sucho i raczej tak zostanie...gorzej z burzami...

 

Pisałeś też coś o Żuku...dziwię ci się że budujesz ten dom...masz już takie zajebiste warunki... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...