Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

A BTW: Znajomi poszukują intensywnie działki w naszym rejonie. Czy może ktos z Was wie gdzie / kto może miec do sprzedaży coś sensownego? Może obok Was lub w pobliżu. Albo może wiecie, że ktoś może wiedzieć.... :lol:

 

Będę wdzięczny za wszelkie info...

 

Pozdrówki dla budujących!!!!

 

Jeszcze nie tak dawno było wszędzie pełno ogłoszeń "sprzedam działkę", tyle tego było, że aż się sam zastanawiałem "kto ci to kupi"...

Teraz jest zupełnie odwrotnie...sprzedaje się w zasadzie wszystko...

Ziemi jest od cholery...tylko sprzedawać nie chcą...koło mnie tylko jest z 15 działek...tyle że ich właściciel nie chce ich teraz sprzedawać...

 

A i ogłoszeń "kupię ziemię/działkę" jest więcej niż tych "sprzedam"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fundamenty kopią ręcznie bo Pan powiedział zę koparką jest niedokladnie

 

Tak jakbym słyszał swojego wykonawcę?? Ale to chyba raczej nie Sacewicz??

 

Nie, to Pan Adach.....ale chyba cos w tym jest :D

 

Słuchajcie, bo czegos nie rozumiem. Mamy dzisiaj dostać projekt :)i chcemy go troche zmienic ale :zadzwoniłam do polecanej na stronie grupy TF, termin na lipiec!!!!, zadzwnoniłam do innego przypadkowego architekta i Pan powiedział mi ze jesli chcemy znaczące zmiany (tzn?), to on bedzie musiał przerysowywac cały projekt (za przykład zmiany podał wysokosc sciany kolankowej), i to duzo pracy itp!!!!! Czy te zmiany naprawde sa znaczące?

 

1. wc - przenieśc pod schody

2. usuniecie balkonu w zamian to wykusz zadaszony

3. poszerzenie garazu o 50cm

4. zmiana rozmieszczenia okien

5. przedłuzenie wiatrołapu

6. lukarny zamiast okien dachowych

7. usunięcie drzwi z c.o. wychodzacych na zewnątrz i z garazu do pralni

8. zmiana zadaszenia wejscia oraz tarasu (na daszki wcięte w dach)

9. poszerzenie łazienki na poddaszu

10. likwidacja garderoby

 

http://www.album.astral.pl/album/fotos/6369/6/5857/12.jpeg

http://www.album.astral.pl/album/fotos/6369/6/5857/13.jpeg

 

podobno sciany działowe moe przestawiac, a co z wc które pojdzie zupelnie gdzie indziej, i rury musza byc przeniesione? co z lukarnami i

a moze macie namiar na jakiegos architekta co moze pomóc załatwic formalności w Pruszkowie?

Czy cus takiego jak: DOPUSZCZALNE ZMIANY W PROJEKCI NIE WYMAGAJĄCE ZGODY PROJEKTANTA oznacza ze mozemy je wprowadzic samemu czy mimo wszystko nanieśc na projekt przez innego projektanta z uprawnieniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i ogłoszeń "kupię ziemię/działkę" jest więcej niż tych "sprzedam"...

 

 

Pewnie nasze ogłoszenia jeszcze wiszą :D, ale od lata zeszłego roku tylko 1 pan zadzwonił (w styczniu), ze cos tam ma do sprzedania. Niestety dzisiaj to trzeba buty (jak ktoś ma to opony) zedrzeć żeby cos znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jedno - Senser - można się dorysować na mapie ??

Zaraz zaraz...gdzieś mi się posiał CKM....(chodzi o ciężki karabin maszynowy :lol: )

Bo za coś takiego powinni strzelać :-)

A co jest napisane w naszej książeczce??

Gdzie i co mam wpisać...jeden mejl a już byłbyś wpisany jak i 3 innych użytkowników, których właśnie za pomocą tej procedury naniosłem... 8)

 

Aajj... nieprecyzyjnie się wyraziłem.

Chciałem Ci podesłać już zrobione, tylko chciałem się zapytać, czy to co ściągnąłem ze stronki jest aktualne.

Nie strzelaj....

 

pzdr

Wookasch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A BTW: Znajomi poszukują intensywnie działki w naszym rejonie. Czy może ktos z Was wie gdzie / kto może miec do sprzedaży coś sensownego? Może obok Was lub w pobliżu. Albo może wiecie, że ktoś może wiedzieć.... :lol:

 

Będę wdzięczny za wszelkie info...

 

Pozdrówki dla budujących!!!!

 

Witam,

 

Mamy namiar na działkę do sprzedania w Książenicach (ul. Olszowa, niedaleko stawu). Więcej informacji na priva.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy forumowiczów grupy nadarzyńsko-grodziskiej :)

Chyba nadszedł już czas na oficjalne powitanie :D

Jesteśmy szczęśliwymi właścicielami działeczki w Młochowie. Pozdrawiamy serdecznie

Aga i Piotr

Witajcie,

Młochów jest piękny :D od września mój synek będzie tam chodził do przedszkola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ciekawe czy udało mi sie trafić na właściwą grupę, ludzi dobrych, ludzi prawych, chętnych do pomocy, rady itd. :D wiem, wiem tak to tylko w Erze

Konrad

nieee... no u nas też;-)

Witamy

mojego kierownika nie polecam, ale popatrz w ogłoszenia drobne tam sie jakiś ogłasza http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=70474&highlight=

... a z tym drzewem to się tak nie ociągaj :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1. wc - przenieśc pod schody

2. usuniecie balkonu w zamian to wykusz zadaszony

3. poszerzenie garazu o 50cm

4. zmiana rozmieszczenia okien

5. przedłuzenie wiatrołapu

6. lukarny zamiast okien dachowych

7. usunięcie drzwi z c.o. wychodzacych na zewnątrz i z garazu do pralni

8. zmiana zadaszenia wejscia oraz tarasu (na daszki wcięte w dach)

9. poszerzenie łazienki na poddaszu

10. likwidacja garderoby

 

podobno sciany działowe moe przestawiac, a co z wc które pojdzie zupelnie gdzie indziej, i rury musza byc przeniesione? co z lukarnami i

a moze macie namiar na jakiegos architekta co moze pomóc załatwic formalności w Pruszkowie?

Czy cus takiego jak: DOPUSZCZALNE ZMIANY W PROJEKCI NIE WYMAGAJĄCE ZGODY PROJEKTANTA oznacza ze mozemy je wprowadzic samemu czy mimo wszystko nanieśc na projekt przez innego projektanta z uprawnieniami?

 

No szczerze mówiąc, to te zmiany takie małe to nie są - powiedziałbym, że są duże raczej...

 

Przeniesienie WC to żaden problem - tylko musisz sobie dopasować rysunek WOD-KAN - zrobisz to sama, tylko trzeba pamiętać o spadkach

Usunięcie balkonu - no tu już zaczynasz wchodzić w konstrukcję - nie radzę samej się w to bawić.

Poszerzenie garażu - o ile dobrze mi się wydaje - zmieniasz układ ścian konstrukcyjnych, układ dachu (czyli też jego konstrukcja) - do przeliczenia przez konstruktora, do podpisu przez architekta - jest to zmiana istotna (zmieniają się wymiary budynku).

Zmiana rozmieszczenia okien - no teoretycznie też konstruktor powinien się wypowiedzieć (zależy od lokalizacji i np. powiązania nadproży ze stropem - nie wiem, bo nie widzę projektu konstrukcji.

Przedłużenie wiatrołapu - to co wyżej - zmiana konstrukcji i elewacji (chyba, że chodzi o wydłużenie wewnątrz budynku - to bez problemu).

Lukarny zamiast okien - konstrukcja przede wszystkim, dodatkowo architektura też się zmienia.

 

Co do ścian działowych na poddaszu - są dwie możliwości uwzględniania ich w projektach konstrukcji - albo się je liczy w danym miejscu i w obciążeniach stropu wstawia się w danym miejscu i dozbraja pod nimi strop (nie można zmieniać lokalizacji), albo liczy się obciążenie zastępcze od ścian działowych i równomiernie obciąża się cały strop (można stawiać gdzie wygodniej) - nie wiem jak jest u Ciebie. Jest jeszcze trzecia możliwość - ściany działowe z GK. Wtedy obciążenia są niewielkie i ściany można przestawiać (jeżeli w projekcie założono, że ściany są murowane).

Tak się rozpisałem, a nie napisałem najważniejszego - ten opis nt. ścian działowych dotyczy stropów żelbetowych - jak jest w przypadku ceramicznych i innych tego typu, to nie mam pojęcia.

 

Ogólnie muszę powiedzieć, że zmian trochę jest. Jeśli chodzi o to, co jest zmianą istotną, a co nie, znajdziesz w Prawie Budowlanym - na stronie sejmu -> Dz.U. 2006 nr 156 poz. 1118 (a dokładniej Art. 36a)

 

Uff...

 

pzdr.

Wookasch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A BTW: Znajomi poszukują intensywnie działki w naszym rejonie. Czy może ktos z Was wie gdzie / kto może miec do sprzedaży coś sensownego? Może obok Was lub w pobliżu. Albo może wiecie, że ktoś może wiedzieć.... :lol:

 

Będę wdzięczny za wszelkie info...

 

Pozdrówki dla budujących!!!!

 

Witam,

 

Mamy namiar na działkę do sprzedania w Książenicach (ul. Olszowa, niedaleko stawu). Więcej informacji na priva.

 

Pozdrawiam,

 

Cześć Jaw,

 

Masz wiadomość na priv. Dzięki za info.

 

Senser,

Dzięki za umieszczenie mnie na mapie grupy.

:D

 

Pozdrówki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie muszę powiedzieć, że zmian trochę jest. Jeśli chodzi o to, co jest zmianą istotną, a co nie, znajdziesz w Prawie Budowlanym - na stronie sejmu -> Dz.U. 2006 nr 156 poz. 1118 (a dokładniej Art. 36a)

 

Uff...

 

No własnie uffffff (strasznie duzo tych zmian wyszło)....bardzo dziękuje :D

Własnie przyszedł projekt...... a od jutra szukam "wolnego" architekta do adaptacji (dzisiaj kolejna pani z listy powiedziła ze ma czas w lipcu!!!). zyczcie powodzenia :lol:

 

wszystkim zyczę miłej nocki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Tomek co tam u Ciebie na budowie tak jakoś pusto nic sie nie dzieje :o :cry: ?

Serwus, a no znów się zaciąłem i cisza, ale od czwartku ruszam... w sobotę okna:-) Zapraszam serdecznie

ps wczoraj odwiedziła nas na działce teściowa;-)

 

Twoja teściowa jest umowiona z moją córcią Gabrysią na kawe, Ale zaproszenie dla Ciebie i rodzinki jest aktualne cięgle od 1,5 roku :D . Serdecznie zapraszamy! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...