Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

asiaf1 - chyba będziemy budować się równolegle. Ja od 14 lutego czekam na decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania. Ma być w czerwcu. W tym czasie dostałem już warunki podłączenia wodno-kan. i gazu. Chciałbym zbudować D08b Przestronny wariant III ale czekam z zakupem tego projektu na decyzję jak wyżej. Plan mam taki jak opisał Wookasch.

Pozdrawiam, Paweł.

 

Witaj, domek bardzo ładny :) i przestronny. A byliście w Urzucie, w Wiosce Budowlanej? Podobno tam stoi.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście i to wielokrotnie. Niestety jest to chyba jedyny niedokończony tam domek. Stan surowy zamknięty, wieniec ścian wewnętrznych niedokończony, brak stropu, chodzi się po gruncie. Lepiej wygląda z zewnątrz, gdyż wszystko na zewnątrz i wokół domu jest zrobione.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za rady, jak wyrobimy się z papierologia to moze zaczniemy. Wszystko zalezy od pozwolenia.

 

Papierologia również przede mną. Na szczęście działkę kupiliśmy z warunkami zabudowy. Wystarczyło je przepisać. Teraz jesteśmy na etapie mapki geodezyjnej. Będzie gotowa za miesiąc, teraz jej sporządzenie trwa ponoć tyle czasu.

Podobnie jak Wy wszyscy wałkujemy projekt domu. Co prawda jak ma wyglądać nasz przyszły dom wiemy od dłuższego czasu, ale dopiero mając działkę, można przymierzyć się do projektu na serio.

Po przejrzeniu setek projektów w necie, z pomocną dłonią przyszedł nasz syn (13 lat). Sam zaczął wertować projekty, załatwił jakiś niedrogi program do projektowania i stworzył dzieło, o jakim właśnie marzyliśmy. Teraz szukamy architekta, który to wszystko zweryfikuje, policzy, poprawi i narysuje. Szukamy kogoś kto podjąłby się tego zadania, na sobotę umówieni jesteśmy z jakąś Pania w Brwinowie. Ciekawe co ona na to powie i jaką sobie zaśpiewa cenę? Jeżeli nic z nią nie wypali, zaatakujemy książkę adresową grupy. Jeżeli ktoś ma rzetelnych architektów i jeszcze nie umieścił ich w książce, niech zrobi to jak najszybciej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mili Państwo!

komu potrzeba drewna ok 10 m3 to zapisać się u mnie bo zamawiam ze Starachowic w cenie 650 m3 i będzie po prostu szybciej jak się pełny transport zamówi, moje 10 m3 to niestety tylko pół auta więc może ktoś chętny z naszych stron? Transport gratis oczywiście płacimy tylko za drewno,

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Nam własnie dzis wwożą na działke porotherm. okazało sie ze TIr nie wjedzie w uliczke wiec wózek musi pomykac 200m z paletką. Nie wiecie ile kosztuje godzina pracy wózka? Bo na poczatek sie umawialismy od palety ale miało byc blisko. teraz pewnie policzy za godzine :(..no cóż ale ze wszystkim sie trzeba liczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden dylemAT. Własnie przeczyta łam:

 

Obecnie obowiązujące zasady zwrotu części wydatków na materiały budowlane wygasną z końcem 2007 r. Chodzi o zwrot różnicy między stawkami VAT 7 proc. i 22 proc. za materiały kupione od 1 maja 2004 r. do 31 grudnia 2007 r., na które po 1 maja 2004 r. podatek ten wzrósł z 7 do 22 proc. Ze zwrotu korzystają obecnie osoby budujące domy tzw. systemem gospodarczym, czyli we własnym zakresie.

 

 

Czy to dotyczy tych co zaczeli budowę w 2006 roku? Czy także tych co rozpoczeli w 2007? Korzystacie z tej ulgi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...