Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Gratulacje!!! :D . Nie wazne co jeszcze trzeba zrobić pewno z 500 rzeczy, ale juz koniec budowy mieszkacie i to najwazniejsze. A jeszcze tabuny zwiedzajacych i parapetówki to jest niebanalne przeżycie :lol: , bądźcie silni!

 

ech..Ci zwiedzający są moją zmorą...u mnie jeszcze dobrze nie wysechł fundament a co tydzień są przyjaciele i rodzina na zmianę, grillują na paletach po bloczkach, dziadek już tak sobie upodobał działkę, że kazał sobie stróżówkę postawić i będzie moim wiecznym stróżem... najpierw przypilnuje materiałów a potem mnie i już Solid nie potrzebny. a co dopiero później, na prawdę się nie opędzę tym bardziej, że to pierwszy domek w rodzinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam pozozostałości kantówki po budowie...

Nie jest tego dużo, ile dokładnie sam nie wiem...

Mogę podesłać wymiary i przekroje...może komuś coś dopasuje??

Sprzedam za 500,00 zł/m3.

Nie oferuje transportu w tym zakresie....

 

Pytaliście ostatnio o kantowkę więc tak sobie pomyślałem... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowy produkt to wapno hydratyzowane.

A to nie to samo??

 

wapno gaszone (lasowane) - Ca(OH)2 - wodorotlenek wapnia. Gaszenie (lasowanie), to reakcja chemiczna tlenku wapnia z wodą i powstanie wodorotlenku wapnia: CaO + H2O = Ca(OH)2. Proces gaszenia może być przeprowadzony metodą:

na mokro – dawniej metoda ta była często stosowana bezpośrednio na budowie, w wyniku daje ciasto wapienne i mleko wapienne

na sucho – przy użyciu minimalnej ilości wody, niezbędnej dla prawidłowej reakcji chemicznej, proces przeprowadzany w warunkach przemysłowych.

Proces gaszenia "na mokro" (dla wcześniej rozkruszonych brył) powinien trwać minimum 2 tygodnie dla wapna służącego przy wykonywaniu prac murarskich i minimum 2 miesiące dla wapna używanego do wykonywania prac tynkarskich. Jednak w ten sposób gaszono dawniej raczej większe bryły wapna, proces ten przeprowadzano nawet na rok przed planowanym użyciem materiału. W wyniku procesu gaszenia otrzymywany jest wodorotlenek wapnia. Dodatkowym produktem otrzymywanym przy tej procedurze jest mleko wapienne.

 

wapno hydratyzowane (suchogaszone) – wapno hydratyzowane to suchy proszek, gotowy do użycia przy przygotowywaniu zapraw wapiennych i cementowo-wapiennych. Zaleca się gaszenie wapna hydratyzownego na 24 godziny przed użyciem do murowania i tynkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
No to cała moja chałupa postawiona jest na hydratyzowanym.

Bez moczenia. I nie jestem pewny (już nie pamiętam) czy coś takiego było napisane na workach....

 

A u nas wapno szło tylko do tynków (lasowane), poza tym cała budowa na płynnych plastyfikatorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to cała moja chałupa postawiona jest na hydratyzowanym.

Bez moczenia. I nie jestem pewny (już nie pamiętam) czy coś takiego było napisane na workach....

 

A u nas wapno szło tylko do tynków (lasowane), poza tym cała budowa na płynnych plastyfikatorach.

 

A to lasowane do tynków to skąd braliście?

 

Tamlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamlin,

z tego co piszesz:

"Zaleca się gaszenie wapna hydratyzownego na 24 godziny przed użyciem do murowania i tynkowania"

wynika, że można wapnow hydratyzowane zalać wodą i po 24 godzinach jest ok - czy się mylę?

U mnie ekipa tak właśnie robiła,

jeśli potrzebujesz służę wanną :) do gaszenia wapna - osowiec od strony radoni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma dom przy trasie, na rogu??

 

Nie. Byliśmy u niej i się dogadaliśmy. Bardzo konkretna, projekt wykona (a raczej wykonają, bo tak naprawdę jest ich dwóch) za satysfakcjonującą nas kwotę.

 

Musimy zatem szybko zdecydować jaka wentylacja, czy odkurzacz centralny.... i do końca czerwca projekt powinien być gotowy :) W tym samym czasie powinna być gotowa mapka, pozostaną jeszcze warunki przyłączenia mediów, wyłączenie z produkcji rolnej, parę innych papierków.... może do końca roku uda się dostać pozwolenie na budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za off ale mam szybkie pytanie:

 

CZy ktoś ostatnimi dniami brał odpis z KW oraz wypis z rejestru gruntów w Pruszkowie? Interesuje mnie "czasochłonnośc" tych operacji - czy to jest kwestia minut, dni a może lat?

 

Będę wdzięczny za szybką odpowiedź :)

 

Odpis księgi wieczystej dają od ręki. Tylko dokładnie sprawdź w jaki dzień mają dzień wewętrzny, bez przymowania interesantów. O ile dobrze pamiętam to jest to piątek.

 

Wypis z rejestru gruntów też jest od ręki, chyba, że coś się zmieniło, a oni tej zmiany nie mają, np na działkę założona została osobna księga wieczysta. Wtedy to trwa dłużej - nie wiem ile. Jeśli chcesz wypis i wyrys z rejestru gruntów to 30 dni. Tu też sprawdź kiedy dzień wewnętrzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odpis księgi wieczystej dają od ręki.

 

W sądzie w Grodzisku Mazowieckim dostałem informację, że jeżeli księga prowadzona jest elektronicznie, to sprawy z nią związane można załatwić w każdym sądzie, który ma dostęp do rejestru elektronicznego.

 

Nie praktykowałem, to nie wiem jak to wygląda w praktyce, ale gdyby tak rzeczywiście było, wystarczy znaleźć sąd bez kolejek (np. Grodzisk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odpis księgi wieczystej dają od ręki.

 

W sądzie w Grodzisku Mazowieckim dostałem informację, że jeżeli księga prowadzona jest elektronicznie, to sprawy z nią związane można załatwić w każdym sądzie, który ma dostęp do rejestru elektronicznego.

 

Nie praktykowałem, to nie wiem jak to wygląda w praktyce, ale gdyby tak rzeczywiście było, wystarczy znaleźć sąd bez kolejek (np. Grodzisk).

 

my mamy sad w Zyrardowku, ksiege elektroniczna dostajemy od reki,

po uiszczeniu odpowiedniej oplaty-oczywiscie, a kasa jest w budynkuw innej czesci miasta,

wypis z rejestru gruntow starostwie w Grodzisku tez od reki ale tylko w dni, kiedy oblsuguja interesantów

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sądzie w Grodzisku Mazowieckim dostałem informację, że jeżeli księga prowadzona jest elektronicznie, to sprawy z nią związane można załatwić w każdym sądzie, który ma dostęp do rejestru elektronicznego.

 

Nie praktykowałem, to nie wiem jak to wygląda w praktyce, ale gdyby tak rzeczywiście było, wystarczy znaleźć sąd bez kolejek (np. Grodzisk).

 

Jeśli KW mam elektroniczną w Żyradowie to mogę wziąść odpis w Grodzisku??

Ale zaraz....jest przelew Bankowy...wiem, że NBP ale czy to nie ma znaczenia??

Skąd ta informacja??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...