Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Pewnie dlatego, że osoba z branży załatwiała, to taka cena. Z doświadczenia własnego i paru innych przypadków wiem, że zazwyczaj zaczynają z ceną ok. 1000zł. Twoja cena chyba bardziej zbliżona do rynkowej :) Dużo jeszcze zależy od stopnia skomplikowania przebudowy. Teraz chyba przeważnie dają zaślepianie sączków i zostawienie reszty. Więc projekt jest prosty. Ja miałem w warunkach sprzed kilku lat przebudowę zbieraczy, więc projekt bardziej złożony, a kosztował mnie 100zł, ale robiłem przy okazji projektu przyłącza wodociągowego, więc nie można tej ceny brać zbyt dosłownie.

 

 

no to juz się boje jechać.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Pewnie dlatego, że osoba z branży załatwiała, to taka cena. Z doświadczenia własnego i paru innych przypadków wiem, że zazwyczaj zaczynają z ceną ok. 1000zł. Twoja cena chyba bardziej zbliżona do rynkowej :) Dużo jeszcze zależy od stopnia skomplikowania przebudowy. Teraz chyba przeważnie dają zaślepianie sączków i zostawienie reszty. Więc projekt jest prosty. Ja miałem w warunkach sprzed kilku lat przebudowę zbieraczy, więc projekt bardziej złożony, a kosztował mnie 100zł, ale robiłem przy okazji projektu przyłącza wodociągowego, więc nie można tej ceny brać zbyt dosłownie.

 

 

Witam!

 

Przerabiałem temat wczesną wiosną tego roku. Okazało się, że działka jest zanaczona jako teen zmelioryzowany. Właściciel twierdził, że na pewno nic pod ziemią nie ma.

 

W Nadarzynie ustaliłem, że mam dwie drogi. Albo zrobić kilka wykopuw glebokich na dwa metry i długich na ~5m prostopadle do zaznaczonych drenów. Jeżeli rury będą - muszę je oficjalnie zlikwidować. Jeżeli rur nie będzie - muszę przyjechać z urzędnikiem, który potwierdzi stan faktyczny.

Drugie wyjście - wystąpić o likwidację melioracji.

 

Mieliśmy jeszcze trochę czasu, więć wybraliśmy likwidację. Wystarczyło jedno pismo i przesłanie mapek do Grodziska. Nie musiałem robić projektu.

 

Po ok. 14 dniach dostałem "pozwolenie wodno-prawne" na likwidację drenażu przez zatkanie go w jednym miejscu i przecięcie rur na odcinku ok. 150 metrów. Do tego dochodziła zgoda sąsiadów.

 

W sumie cała operacja zajęła ok 1.5 miesiąca :(

 

 

Przy kopaniu fundamentów rur nie znaleźliśmy....

 

 

Pozdrawiam,

Wojtek

Stara Wieś (za rok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat wczesną wiosną tego roku. Okazało się, że działka jest zanaczona jako teen zmelioryzowany. Właściciel twierdził, że na pewno nic pod ziemią nie ma.

azkubryk'u

może być pod ziemią co nieco. łatwo zauważyć, gdyż widoczne są delikatne zagłębienia terenu wzdłuż linii drenu. z praktyki wiem ze tym drenazem przepływa sporo wody. rurki idą ok. 1,5 m - 1,7m pod ziemia. podczas prac koparkowych okazało sie ze są wszystkie rurki jak w projekcie. jeden dren miałem wykopany na długosci 25m. zastąpiłem go rurą drenarską.lepiej nie bagatelizować sprawy bo teren w okresie jesienno-wiosennym jest mocno nasiąknięty wodą. osobiście nie chciałem miec na działce plantacji pałki wodnej :-)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

azkubryk'u

może być pod ziemią co nieco. łatwo zauważyć, gdyż widoczne są delikatne zagłębienia terenu wzdłuż linii drenu. z praktyki wiem ze tym drenazem przepływa sporo wody. rurki idą ok. 1,5 m - 1,7m pod ziemia. podczas prac koparkowych okazało sie ze są wszystkie rurki jak w projekcie. jeden dren miałem wykopany na długosci 25m. zastąpiłem go rurą drenarską.lepiej nie bagatelizować sprawy bo teren w okresie jesienno-wiosennym jest mocno nasiąknięty wodą. osobiście nie chciałem miec na działce plantacji pałki wodnej :-)

pozdr

 

U nas nie było widać nierówności terenu. Sąsiedzi też twierdzili, że "akcji melioryzacyjnej MRÓWKA" nigdy nie było w tej okolicy.

 

Na rogu działki, już u sąsidów zaczyna się rów melioryzacyjny. Czasami pojawia się tam trochę wody, ale nie zbyt dużo.

 

Jeżeli ta melioracja jednak jest i działa, to wszystko z naszej i innych działek leci do tego właśnie rowu.

 

Zatem powinno być ok.

 

 

Pozdrawiam,

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

słuchajcie, mam pytanie nt ogrodzenia od drogi. Przeglądam archiwum i się już zupełnie pogubiłem.

Sprawa wygląda tak:

Chcę postawić ogrodzenie od strony drogi. W marcu 2006 uzyskałem pozwolenie na budowę domu oczywiście wraz z projektem zagospodarowania terenu (gdzie zaznaczone jest ogrodzenie, brama i furtka - naturalnie na granicy mojej działki z działką przeznaczoną na drogę). Załączony jest również wypis z planu zagospodarowania, który jasno określa, jak ma wyglądać ogrodzenie od strony ulic i placów.

I teraz dalej - w marcu 2006 droga była własnością prywatną (m.in. moją) - nie interesowały mnie żadne odległości ogrodzenia od drogi czy odległości domu od drogi. Również w wyrysie z planu zagospodarowania ta droga nawet nie istniała

Następnie w kwietniu 2006 drogę przekazaliśmy gminie.

I moje pytanie brzmi - czy to coś zmienia ? Czy fakt przekazania działki gminie (z adnotacją, że jest ona przeznaczona na drogę) oznacza, że działka ta jest faktycznie drogą publiczną, czy tylko działką ? Tzn. czy muszę w ogóle dokonać zgłoszenia ? (szczerze mówiąc nie bardzo mi to odpowiada, bo ogrodzenie chciałbym zacząć robić już teraz).

 

pozdr.

Wookasch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czołem sąsiedzi,

witają tym razem Kajetany, gm. Nadarzyn 8) i Romek z Elizką, którzy rozpoczęli bój administracyjny o pozwolenie na budowę.

 

btw. jak się okazało u nas, też są sączki czy jak im tam drenarskie. w tym tygodniu zamierzam się pojawić jeszcze na traugutta, żeby zacząć cała sprawę przygotowywać - w tej okolicy każdy zasadniczo dostaje przykazanie "znaleźć, zaślepić przy obydwu końcach oraz poprzebijać co parę metrów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czołem sąsiedzi,

witają tym razem Kajetany, gm. Nadarzyn 8) i Romek z Elizką, którzy rozpoczęli bój administracyjny o pozwolenie na budowę.

 

btw. jak się okazało u nas, też są sączki czy jak im tam drenarskie. w tym tygodniu zamierzam się pojawić jeszcze na traugutta, żeby zacząć cała sprawę przygotowywać - w tej okolicy każdy zasadniczo dostaje przykazanie "znaleźć, zaślepić przy obydwu końcach oraz poprzebijać co parę metrów".

 

Witajcie :)

Wczoraj byłam na Traugutta i mam zadzownić 21-22 czerwca jaka jest decyzja. Na mapkach cos tam było ale z tego co mówił Pan z Melioracji, niewiele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

Wczoraj byłam na Traugutta i mam zadzownić 21-22 czerwca jaka jest decyzja. Na mapkach cos tam było ale z tego co mówił Pan z Melioracji, niewiele...

 

ja tam Liskę poślę jak już załatwię sobie podkład geodezyjny i jeszczę parę innych rzeczy. dzisiaj mam nadzieję uda mi się wizyta w Składnicy Map w pruszkowie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryllu Witamy sasiadow z Kajetan ! Gdzie sie bedziecie budowac ?

 

My mamy papiery o pozwolenie zlozone w polowie maja, czekamy na decyzje i szukamy ekipy :cry: . Dzialeczke mamy za POD - ul Czarny Las. 8)

 

Jeszcze 2 lata temu zboze tam roslo a teraz 1 sasiad od 2 lat buduje sam kanadyjczyka :o a drugi ruszyl z kopyta i na dzialce co to "Panie tam sie nikt nie zbuduje " ma juz stan 0.

 

Nas w melioracji tez przeciagneli - dlugi weekend, choroby pracowników razem 1.5 miesiaca. Na dzialce byly dreny, niestety jeden polaczony z drenazem na sasiedniej dzialce. W warunkach mielismy albo uzyskanie zgody sasiadow na likwidacje albo projekt przebudowy + w kazdym przypadku pozwolenie wodno-prawne. Szczesliwie udalo sie skontaktowac z milymi sasiadami i szybko zalatwic pozwolenie.

 

Pozdrawiam

Zonzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jeszcze raz do Was mili grupowicze :D skąd braliście drewno na więźbę dachową. Dokopałam się na liscie kontaktów do dwóch tartaków ale coś mi się wierzyć nie chce, że wszyscy braliście tylko w tych dwóch miejscach. A poza tym nie ma obok podanych adresów żadnych opinii więc nie wiem nawet czy warto dzwonić i się pytać. Ulitujcie się i napiszcie gdzie co i jak zrobić. Nadal czytam zaległe wątki i doszukałam się namiarów na hydralików, pana od koparki :lol: oraz tynkarzy ale z tartakami to chyba cienko???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokopałam się na liscie kontaktów do dwóch tartaków ale coś mi się wierzyć nie chce, że wszyscy braliście tylko w tych dwóch miejscach. A poza tym nie ma obok podanych adresów żadnych opinii więc nie wiem nawet czy warto dzwonić i się pytać.

 

Po pierwsze...

Idea powstania tej "książki", była taka, że wpisujemy tam tylko dobre i sprawdzone kontakty.

Nawet jeśli nie ma tam opini (jakbyś miał namiar na forum, też byłby bez opini) to nie znaczy wcale że jest to namiar nie sprawdzony, bądź zły...przeciwnie!

Nie ma tam tylko opini innych niż autor wpisu użytkowników...

A na 100% jest tak, że wielu z tych, którzy skorzystali wcale tych opini nie dodwali...

 

Wiec proszę nie proście o przepisywanie z powrotem książki na forum bo to nie ma sensu...

A ci, którzy dysponują jakimikolwiek dobrymi namiarami proszę o aktualizację w książce...

Książka jest dobrem wspólnym "ty" korzystasz z niej ale bez "twoich" wpisów "inni" nie będą mogli z niej skorzystać w takim stopniu jak ty sam...

Więc wpisujcie dane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote="SenserPo pierwsze...

 

Wiec proszę nie proście o przepisywanie z powrotem książki na forum bo to nie ma sensu...

 

 

Ale ja nie prosze o przepisywanie książki, bo dane w niej zawarte już przeczytalam i ok :D tylko o to, że są tam namiary tylko na dwa tartaki/ tak dla przykładu/ a przecież tyle osob tutaj się budowało lub buduje i myślę, ze mogliby się podzielić kontaktami. Dla mnie tereny mojej przyszlej budowy są zupełnie nowe, nie licząc paru udanych imprez :lol: ale pod kątem budowania, ekip itp to nie mam pojęcia gdzie szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...