Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Jeśli mogę spytać - robili Wam tylko GWC czy cała instalację z rekuperatorem? Zastanawiam się właśnie nad wyborem tej firmy i chętnie posłucham opinii ich klienta.

 

Na razie spóźniają się kilka dni z wyceną...

 

Pozdrawiam,

Wojtek

 

jestesmy bardzo zadowoleni, profesjonalne podejscie, ale kiespko u nich z terminami, my projekt robilismy zima, teraz byla instalka GWC a na sierpien umowilismy sie na reszte instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno na naszym Forum jest jakiś dobry hydraulik - czy mógłby się ujawnić?

A jesli cos pokrecilam to przepraszam. A czy mozecie tez mi przyblizyc ceny hydrauliki (kanalizacji- tego wszystkiego co idzie pod chudziak).

z góry dziekuje i pozdrawiam

 

kanaliza + przepusty do wody bierzącej + rura doprowadzajaca powietrze do kominka i kotła co, cena brutto z FV oczywiście - 1400 pln....cena z maja. W tym dwie łazienki i kuchnia, cena za całość...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to i MY się przedstawimy... EWCIA i MARCIN i NASZ SYNECZEK Urwisek, Witamy Wszystkich z Elitarnej TERAZ MAMY NADZIEJĘ I NASZEJ GRUPY... :wink: Kupiliśmy z żonką (w końcu) działkę w OPYPACH bliżej WKD BRZÓZKI. :) Czekamy teraz tylko na media i do ROBOTY..... Powoli poszukujemy namiary na kogoś, kto mógłby zrobić ogrodzenie, skosić trawę, wyrównać teren. e. t. c. ( wszystko do dogadania)... Jeżeli ktoś jest z tamtych okolic lub zna kogoś, to bardzo prosimy o kontakt....

...(mamy nadzieję, że uda się w dwa lata max i w końcu własna trawka...)

 

Witamy w grupie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~

ma ktoś z Was może doświadczenia z firmą DOMEX,wybudowała już osiedle w Komorowie a teraz do stanu stanu surowego zamkniętego buduje ogrodzone osiedle w Strzeniówce/Kanie.

Mam już tam zarezerwowaną działkę, ale wiadomo warto sie dopytać :) na co ewentualnie zwrócić w ich przypadku uwagę

 

wdzięczny będę za sygnały

 

O ile się nie mylę, to ten Domex jest tylko deweloperem, a wykonawcą tych osiedli jest firma pana Zygmunta Skwarka. Jeżeli mam rację, to znam i ogólnie rzecz biorąc - polecam. Są dość fachowi i nie trzeba ich jakoś bardzo pilnować. Natomiast w Waszej sytuacji - rozumiem, że kupujecie dom od developera - to nie wiem, jaki macie wpływ na detale budowlane.

 

 

p.s. Namiary na p. Skwarka są w książce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli poszukujemy namiary na kogoś, kto mógłby zrobić ogrodzenie, skosić trawę, wyrównać teren. e. t. c. ( wszystko do dogadania)... Jeżeli ktoś jest z tamtych okolic lub zna kogoś, to bardzo prosimy o kontakt....

 

Proszę bardzo, Kady, Pan Adam Dec tel. 695 912 547.

Prowadzi gospodarstwo rolne i poza maszynami rolniczymi ma koparko-spycharkę "Ostrówek".

Od 4 lat orze i kultywuje (kultywatorem) mi działkę. Teraz będzie nawoził mi ziemi i piasku celem podniesienia poziomu działki pod tymczasowy garaż blaszany.

Przy okazji, może ktoś z forumowiczów ma taki garaż na zbyciu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś z Was może doświadczenia z firmą DOMEX,wybudowała już osiedle w Komorowie a teraz do stanu stanu surowego zamkniętego buduje ogrodzone osiedle w Strzeniówce/Kanie.

Mam już tam zarezerwowaną działkę, ale wiadomo warto sie dopytać :) na co ewentualnie zwrócić w ich przypadku uwagę

 

wdzięczny będę za sygnały

 

O ile się nie mylę, to ten Domex jest tylko deweloperem, a wykonawcą tych osiedli jest firma pana Zygmunta Skwarka. Jeżeli mam rację, to znam i ogólnie rzecz biorąc - polecam. Są dość fachowi i nie trzeba ich jakoś bardzo pilnować. Natomiast w Waszej sytuacji - rozumiem, że kupujecie dom od developera - to nie wiem, jaki macie wpływ na detale budowlane.

 

 

p.s. Namiary na p. Skwarka są w książce.

 

 

wiadomo, że wpływu na technologie budowy nie mam (ściana dwuwarstwowa , 25 cm + 12 cm stryropianu) mam też mały wpływ na elewacje, ale wszystkie instalacje, wnętrze, kominy, ocieplenia, dachówka, okna, drzwi itd to juz we włąsnym zakresie bo DOMEX buduje do stanu surowego zamkniętego bez dachówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ale dziwny zbieg oklicznosci

mamy takie same podpisy

hmm a gdzie moje prawa autorskie? :o

 

Witamy,

zupełny zbieg okoliczności... Różne opisy są w necie, a że również tak jak Wy mamy synka i strasznie się cieszymy z tego faktu, to w ten sposób również okazujemy to... Ale miło, że wszyscy czytamy dokładnie opisy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestesmy bardzo zadowoleni, profesjonalne podejscie, ale kiespko u nich z terminami, my projekt robilismy zima, teraz byla instalka GWC a na sierpien umowilismy sie na reszte instalacji

 

a jak wyglądają ich ceny w stosunku do konkurencji np. Bartosza?

mieliście inne wyceny?

Ja mam wycene na rekuperator Mistral 300 z Heatec Polska i tutaj kosztuje 12100 plus VAT. Wydaje mi sie ze to troszke drogo. Rekuperatory wyceniły na 9200 bez montazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wyglądają ich ceny w stosunku do konkurencji np. Bartosza?

mieliście inne wyceny?

Ja mam wycene na rekuperator Mistral 300 z Heatec Polska i tutaj kosztuje 12100 plus VAT. Wydaje mi sie ze to troszke drogo. Rekuperatory wyceniły na 9200 bez montazu.

 

obawiam sie że montaż dobiłby tę cenę spokojnie do 12 000, jak rozumiem operujemy kwotami netto. I czy ty sam zakasasz rekawy i ruszysz instalować sobie rekuperator z kanałami? Jak tak to będę cie dopingował sam bym sie nie podjął :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wyglądają ich ceny w stosunku do konkurencji np. Bartosza?

mieliście inne wyceny?

Ja mam wycene na rekuperator Mistral 300 z Heatec Polska i tutaj kosztuje 12100 plus VAT. Wydaje mi sie ze to troszke drogo. Rekuperatory wyceniły na 9200 bez montazu.

 

obawiam sie że montaż dobiłby tę cenę spokojnie do 12 000, jak rozumiem operujemy kwotami netto. I czy ty sam zakasasz rekawy i ruszysz instalować sobie rekuperator z kanałami? Jak tak to będę cie dopingował sam bym sie nie podjął :roll:

SAMA raczej tego nie zrobię. Instalacja w Heatec to 1200 PLN i tak mowimy o cenach netto.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wycene na rekuperator Mistral 300 z Heatec Polska i tutaj kosztuje 12100 plus VAT.

 

Heatec Polska zrobił mi podobną wycenę, w Rekuperatorach było to drożej (znacznie drożej), choć z drugiej strony Heatec nie wykonuje robót ziemnych. Załatwienie koparki pod GWC jest w gestii inwestora.

 

Wstępnie jestem zdecydowany na Heatec, cena nie jest jakoś wybitnie konkurencyjna, ale bardzo spodobało mi się ich podejście do sprawy.

 

Przeglądałem Was dziennik budowy - zatrzymał się na 17 kwietnia. Mam nadzieję, że Wasze prace z wentylacją znajdą w nim swoje odbicie - będę uważnie go śledził z uwagi na fakt, że sam startuję dopiero w przyszłym roku (decyzja o montażu wentylacji mechanicznej już zapadła). Zatem jakieś doświadczenia już będziecie mieli.

 

Poza tym, jak rozwiązujecie sprawę kominów wentylacji grawitacyjnej - likwidujecie zbędne, czy też je pozostawiacie? Rekuperator nie musi chodzić przecież 365 dni w roku. Jest idealny w sezonie grzewczym i w letnie upały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...