Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

pytanie co do książki adresowej.

czy jak ktoś tam sie znajdzie to już jest polecany?

 

bo mamy np. Ław-Bud i jako negatyw i jako firmę godną zaufania.

Ja już totalnie zgupłem :p

 

O Matko!

A w którym miejscu jest jako godna zaufania?

Usunąć, wyciąć, wypalić i co tam da się jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie co do książki adresowej.

czy jak ktoś tam sie znajdzie to już jest polecany?

 

bo mamy np. Ław-Bud i jako negatyw i jako firmę godną zaufania.

Ja już totalnie zgupłem :p

 

O Matko!

A w którym miejscu jest jako godna zaufania?

Usunąć, wyciąć, wypalić i co tam da się jeszcze...

wyciąć wyplenić... :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ho, ho, ho

Widzę, że na mapie Grupy pojawił mi się sąsiad.

Przyznać się kto i gdzie dokładnie, żebym mógł pooceniać postępy na budowie ;)

 

pzdr

Wookasch

 

Hej, hej...

Tak wyszło :D :D :D , że na mapce pomiędzy Tobą a literką "O" w napisie wioski OPYPY :) Dokładnie to w tym miejscu: 52°5'35.50"N 20°40'40.60"E lub link bezpośrednio do NASZEGO MIEJSCA NA ZIEMII :

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=102664508143420167798.0000011214037b05dca1f&ll=52.093113,20.678051&spn=0.003138,0.010042&t=h&z=17&om=1

 

Na razie załatwiamy "MEDIA", ale najważniejsze, żę mamy kawałek własnej trawki..

Chodziliśmy za tą działką i właścicielami od września 2006 i wkońcu ulegli. Strasznie się cieszymy i nie możemy się doczekać, kiedy się tutaj przeniesiemy w ten ekologiczny, cichy zakątek świata. :lol:

 

P.S.

JA nie widze NAS na mapie, która zarządza SENSER, widzę za to Ciebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wycene na rekuperator Mistral 300 z Heatec Polska i tutaj kosztuje 12100 plus VAT.

 

Heatec Polska zrobił mi podobną wycenę, w Rekuperatorach było to drożej (znacznie drożej), choć z drugiej strony Heatec nie wykonuje robót ziemnych. Załatwienie koparki pod GWC jest w gestii inwestora.

 

Wstępnie jestem zdecydowany na Heatec, cena nie jest jakoś wybitnie konkurencyjna, ale bardzo spodobało mi się ich podejście do sprawy.

 

Przeglądałem Was dziennik budowy - zatrzymał się na 17 kwietnia. Mam nadzieję, że Wasze prace z wentylacją znajdą w nim swoje odbicie - będę uważnie go śledził z uwagi na fakt, że sam startuję dopiero w przyszłym roku (decyzja o montażu wentylacji mechanicznej już zapadła). Zatem jakieś doświadczenia już będziecie mieli.

No to kurcze wczorajsze mi sie nie zapisało, będę pisać obiecuje, narazie nie było o czym, tylko fundamenty stoją i tyle;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na razie załatwiamy "MEDIA", ale najważniejsze, żę mamy kawałek własnej trawki..

Chodziliśmy za tą działką i właścicielami od września 2006 i wkońcu ulegli.

 

 

 

P.S.

JA nie widze NAS na mapie, która zarządza SENSER, widzę za to Ciebie...

 

No to gratuluje.

Z tego co widze, to dzialka jest chyba gdzies w poblizu domu krytego hmm... strzecha ?? Taki dom w budowie, z osobnym garazem, ale przykrytym tym samym dachem co dom

 

Ja tam widze i Was i siebie. Może odśwież mapkę..

 

pzdr.

Wookasch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny (z nowym nickiem przedtem Mamuśka) dołączam do forum.

 

ile się nie mylę, to ten Domex jest tylko deweloperem, a wykonawcą tych osiedli jest firma pana Zygmunta Skwarka. Jeżeli mam rację, to znam i ogólnie rzecz biorąc - polecam. Są dość fachowi i nie trzeba ich jakoś bardzo pilnować.

 

Też zdecydowałam się na jakąś ekipę pana Skwarka. Startujemy lada chwila.

Masz jakieś rady ...(na no szczególnie uważać, co jest małym druczkiem itd.)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
no tam gdzie kierownicy budów

ale po reakcji sądząc trafiła tam przez przypadek :lol:

 

Czy to na prawdę jest takie trudne do zrozumienia? Po to jest w "kierownikach", że jak szukasz kierownika, to żebyś znalazł coś takiego jak Ław-Bud, a jest wyróżnione innym kolorem, żebyś od razu wiedział, żeby trzymać się od nich z daleka. Gdyby nie było w "kierownikach", a Ty miał byś do nich namiar "z ulicy" i przypadkiem nie zajrzał do "czarnej listy", to nie poznał byś opinii o tej firmie.

A poza tym, to gdzie w książce wyczytałeś pozytywną opinię o Ław-Bud ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
Też zdecydowałam się na jakąś ekipę pana Skwarka. Startujemy lada chwila.

Masz jakieś rady ...(na no szczególnie uważać, co jest małym druczkiem itd.)???

 

Nie wiem co u p. Skwarka może być "małym druczkiem", bo nigdy nie podpisywałem z nim żadnej umowy :)

 

A jego ekipy wykonywały mi nastepujące prace:

- wykop (ręczny) pod fundamenty, zalanie ław (z gruszki), wymurowanie ścian fundamentowych z bloczków

... tu nastąpiła dłuższa przerwa :) ... i potem:

- murowanie ścian z bloczków keramzytowych, wykonanie stropu monolitycznego (gruszki)

- więźba dachowa (ale to ekipa współpracująca, bo p. Skwarek nie ma swoich cieśli)

- tynki wewnętrzne mineralne (cementowo-wapienne)

 

Ogólnie jestem zadowolony (poza małą wpadką z tynkami, spowodowaną porą roku, o której już tu kiedyś pisałem). Ekipy pracują szybko, w zasadzie poza uzgodnieniem kluczowych elementów nie trzeba ich pilnować. Sporo zależy od tego na jaką ekipę trafisz, a właściwie to kto jest "szefem". Wiadomo, z jednym łatwiej się dogadać z innym trudniej, nie u każdy potrafi pilnować pracowników, żeby zachowali porządek na budowie - chodzi mi np. o śmieci po posiłkach, a nie o czystość prac, bo do tego raczej nie ma zarzutów.

Reasumując, widziałem pracę 4 różnych ekip murarskich od Skwarka i moim zdaniem, wszystkie można ocenić powyżej przeciętnej, podobnie z tynkarzami i posadzkarzami. Nie wiem jak wychodzą prace wykończeniowe, ale osobiście bym się zdecydował w ciemno na ekipy od nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeeee

wookasch jak tam z szambem czy już masz już jakąś firmę

 

firmy nie mam, ale szambo mam :D

firma polecana przez izat

zalezalo mi na tym, zeby jedna firma przyjechala, wykopala, wstawila szambo, podlaczyla do kanalizacji, zakopala i pojechala - te rzeczy byly zapewnione, wiec firme zatrudnilem i nie zaluje

tanio nie bylo, ale mam dosyc dzielenia wszystkiego na material, robocizne itp. bo nie bardzo mam czas wszystkim sie zajmowac, a poza tym nie zawsze to wychodzi taniej

 

pzdr.

Wookasch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na razie załatwiamy "MEDIA", ale najważniejsze, żę mamy kawałek własnej trawki..

Chodziliśmy za tą działką i właścicielami od września 2006 i wkońcu ulegli.

 

 

 

P.S.

JA nie widze NAS na mapie, która zarządza SENSER, widzę za to Ciebie...

 

No to gratuluje.

Z tego co widze, to dzialka jest chyba gdzies w poblizu domu krytego hmm... strzecha ?? Taki dom w budowie, z osobnym garazem, ale przykrytym tym samym dachem co dom

 

Ja tam widze i Was i siebie. Może odśwież mapkę..

 

pzdr.

Wookasch

 

 

Witalski,

Działka jest na POLNEJ RÓŻY pomiędzy rozwidleniem ulicy na GILEWICZA a KRZYŻEM. Działka obok BLIŹNIAKA z czerwonym dachem... (współrzędne gepgraficzne dokładnie pokazują jej usytuowanie). Ostatnio próbowałem nawet skosić "Trawę" zwykłą kosiarką 2 KM spalinową, ale jak wjechałem, to na pierwszym metrze już wiedziałem, że będzie ciężko... Obiechałem ją dookoła tylko, żeby ten, co mam nadzieję będzie mi kosił Traktorkiem nie zagalopował się za bardzo i sąsiadowi o miedzę nie pojechał...

"PSED" dał namiar na Kady, Pan Adam Dec tel. 695 912 547. Mam nadzieję, że człowiek ten skosi i wyrówna teren,,, a może i więcej- no zobaczymy... Mam nadzieję być w sobotę w Opypkach, bo sąsiedzi wracają z nad morza i mają dać namiar na Architekta, co to jet kolegą BENEDYKCIŃSKIEGO- Naszego Burmistrza i ma wszelkie uprawnienia również jako Kierownik budowy i.t.p....

Czas pokaże, w każdym razie Jesteśmy dobrej myśli.......Ciekawi jesteśmy, gdzie Ty masz swój Pałac...? :lol: ... A z mapą zaraz powalczę, co by się zobaczyć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
Pewnie masz racje...

No mnie trochę mało precyzyjnie naniosłeś...ale tam...gdzie drwa...tam wióry :-)

 

Dlatego docelowo ja to widzę tak, że każdy zalogowany na naszą stronę sam może ustalić swoje położenie na mapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...