Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

...No mnie naniosłeś powiedziałbym wręcz IDEALNIE :D :D :D :D :D :D :D :D

To nanieś jeszcze WOOKASCHA, co bym wiedział, gdzie jest sąsiad z FORUM.....

 

Proponuję sprawdzić tu: oficjalna mapa grupy. Nie znam dokładnych namiarów na Twojego sąsiada, więc mógłbym nie trafić :)

 

Spoko, spoko... na mapie od SENSERA widzę już i siebie i Jego. A co do Twojej Mapy, to masz rację, niech sami się nanoszą, lub proponuję jedną osobę, tylko wtedy niech każdy podeśle namiary geograficzne - wtedy nie będzie na pewno żadnych pomyłek....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się rozpisuję.

 

Moja dokładna lokalizacja to:

http://tinyurl.com/237p32

 

Co do szamba - tak jak pisalem - tanio nie bylo. W sumie zaplacilem niecale 6k PLN. Razem z wykopem, podłączeniem do domu, rurą i złączem do szambiarki, czujnikiem poziomu, włazem, kominkiem zasypaniem itd.

Jednym słowem przez telefon powiedziałem gdzie ma być szambo, potem przyjechałem obejrzeć gotowe i o nic się nie martwiłem.

 

Co do trawy, siania, orania i innych spraw związanych z zagospodarowaniem terenu, to człowieka znalazł mój ojciec i jak sprawdzam po n-rze telefonu, to jest to ten sam, co podał psed. W przyszłym tygodniu właśnie muszę przedzwonić do niego, żeby mi przeorał działkę po gorczycy (wcześniej wszystko było potraktowane rundup'em czy jak to się nazywa).

 

pzdr

Wookasch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tym randapem to trzeba juz teraz? znaczy jak jeszcze jest budowa w toku? chyba najlepiej bo sie szałaszajstwo juz wypleni. i czy Pan przeora działke pod trawnik?

 

Proponuję już teraz i weź pod uwagę fakt, że Rundup potrzebuje ok. 3 tyg na "wysuszenie"!!!

Jeśli skosisz wcześniej będą odbijać bo nie zdążą zeschnąć się korzenie.

 

Z doświadczenia wiem, że dawka sugerowana na ulotce jest przy mała.

Spokojnie możesz zastosować podwójną.

 

Uważaj na drzewka, które ew. chcesz zostawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odezwa do narodu, który zamontował sobie rekuperator

Gdzie macie go umiejscowionego w domu?

musze przed zalaniem chudziaka zadecydowac gdzie wprowadzic rure od GWC, żeby potem tego nie kuć, ale nie mam pojacia gdzie najlepiej usadowic w domu rekuperator. Doradzcie prosze - jak zawsze zreszta :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zielsko po randapie chyba nawet z miesiac sie trzymalo, ale padlo :)

Potem trzeba przejechac glebogryzarka (nie wiem, jak to sie dokladnie nazywa) i potem gorczyca.

W momencie jak juz zakwitnie to trzeba przeorac - no i ja jestem wlasnie na tym etapie.

Ja na razie robie to wszystko na polowie dzialki "za domem".

przodu niestety jeszcze czasowo zostaje balagan, ale mam nadzieje, ze w ciagu 1,5 miesiaca juz go zlikwiduje.

 

pzdr

Wookasch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odezwa do narodu, który zamontował sobie rekuperator

Gdzie macie go umiejscowionego w domu?

musze przed zalaniem chudziaka zadecydowac gdzie wprowadzic rure od GWC, żeby potem tego nie kuć, ale nie mam pojacia gdzie najlepiej usadowic w domu rekuperator. Doradzcie prosze - jak zawsze zreszta :lol:

 

Jeszcze nie zamontowalem, ale mysle, ze juz niedlugo....

Rekuperator będzie "nad poddaszem" z kilku względów:

1. Czerpnia powietrza jest zlokalizowana tuż przy kalenicy

2. Wyrzutnia powietrza jest przez komin

3. Rozprowadzenie poziomych odcinków nad poddaszem użytkowym powoduje, że potem "na dół" spuszczam tylko piony

4. Nad poddaszem użytkowym mam wełnę jako ocieplenie - spełni również rolę izolacji akustycznej.

 

pzdr

Wookasch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odezwa do narodu, który zamontował sobie rekuperator

Gdzie macie go umiejscowionego w domu?

Ja mam w pomieszczeniu gospodarczym na parterze, tam gdzie pompa ciepła z zasobnikiem wody. Pomieszczenie jest trochę z boku schowane ale reku i tak nie przeszkadza, znaczy nie hałasuje. Taki sam hałas wydaje pompa gdy się załączy. W tym pomieszczeniu wisi sobie pod sufitem, w rogu do góry idzie rura od GWC. Umieszczenie reku wysoko ma tę zaletę, że masz w sumie jedną rurę, reszta tych doprowadzających i odprowadzających idzie górą, można schować pod sufitem podwieszanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekuperator będzie "nad poddaszem" z kilku względów:

4. Nad poddaszem użytkowym mam wełnę jako ocieplenie - spełni również rolę izolacji akustycznej.

 

pzdr

Wookasch

 

A czy wełnę masz tylko na stropie, czy ociepliłeś całą powierzchnię gdzie będzie reku? Znaczy czy te skosy do kalenicy też? Chodzi o to, czy centralka będzie stała w jakiejś cywilizowanej temperaturze.

Moim zdaniem nie warto tak strasznie uciekać z urządzeniem, naprawdę nie hałasuje bardziej niż np. lodówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekuperator będzie "nad poddaszem" z kilku względów:

4. Nad poddaszem użytkowym mam wełnę jako ocieplenie - spełni również rolę izolacji akustycznej.

 

pzdr

Wookasch

 

A czy wełnę masz tylko na stropie, czy ociepliłeś całą powierzchnię gdzie będzie reku? Znaczy czy te skosy do kalenicy też? Chodzi o to, czy centralka będzie stała w jakiejś cywilizowanej temperaturze.

Moim zdaniem nie warto tak strasznie uciekać z urządzeniem, naprawdę nie hałasuje bardziej niż np. lodówka.

 

Ocieplenie mam na stropie.

Centralka nie musi stać w cywilizowanej temperaturze.

A ogolnie reku zaplanowalem na poddaszu ze wzgledu na ilosc zajmowanego miejsca, a nie ze względu na akustykę.

 

pzdr

Wookasch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odezwa do narodu, który zamontował sobie rekuperator

Gdzie macie go umiejscowionego w domu?

Ja mam w pomieszczeniu gospodarczym na parterze, tam gdzie pompa ciepła z zasobnikiem wody. Pomieszczenie jest trochę z boku schowane ale reku i tak nie przeszkadza, znaczy nie hałasuje. Taki sam hałas wydaje pompa gdy się załączy. W tym pomieszczeniu wisi sobie pod sufitem, w rogu do góry idzie rura od GWC. Umieszczenie reku wysoko ma tę zaletę, że masz w sumie jedną rurę, reszta tych doprowadzających i odprowadzających idzie górą, można schować pod sufitem podwieszanym.

 

u nas tez bedzie w pom. gospodarczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralka nie musi stać w cywilizowanej temperaturze.

 

Wiesz, to jest jednak urządzenie elektryczne. I będzie musiało działać w ekstremalnych temperaturach. W zimę mrozy jak na zewnątrz, w lecie upał większy niż na zewnątrz, pod nagrzanym dachem. A wystaw sobie na zewnątrz odkurzacz czy telewizor niech popracuje na mrozie :D Zastanów sie jeszcze albo przynajmniej dopytaj fachowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...