Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

 

Dobrze by było (dla lepszej sprawności lodówki) wymontować z niej sprężarkę i postawić w odosobnionym miejscu...ponoć w takich warunkach spada zapotrzebowanie na energię nawet o 50% a takie warunki może spełnić tylko sypialnia!!

Zdecydowanie polecam.

Jedyna wada to, że trzeba zaopatrzeć się w rozgałęźiacz...bo musi równolegle funkcjonować frytkownica o której faktycznie mi się zapomniało...

Jeszcze wczoraj miałam wątpliwości, ale teraz jestem już pewne - Ty Hubercik się chyba przegrzałes w te upały i klepeczki w główce Ci się pomieszały :lol: ale nic sie nie martw, teraz chłodniej jest, więc jest dla Ciebie nadzieja

 

ps. boszesz mniej mnie w opiece, bo on mi tego nie popuści tak łatwo :p :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ja słyszałam ze lustro wody musibyc na głebokosci 1,5 metra....

 

Jeśli planujesz POS z drenażem rozsączającym, to minimalna odległość od drenażu do lustra wody wynosi 1,5m.

Zamiast instalacji z drenażem, można zastosować POS z "osadem czynnym". W takim wypadku nie ma powyższego ograniczenia, gdyż do gruntu odprowadza się w zasadzie jedynie czystą wodę (w II klasie czystości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam kolejny zgryz - CO NA DACH?

Dachówka ceramiczna czy betonowa? Zalety ceramicznej chyba wszystkim sa znane, a co z betonową? Czy ktos ma ja na dachu lub planuje takową położyc? Jutro jade wybierać i nie wiem nawet czego szukać...

 

Przede wszystkim problem jest materiałami. Brak tańszych polskich dachówek, typu Roben, Ruppceramika. Do wyboru za to :evil: meyer-holsen, Creaton. Nie wiem jak dachówka bitumiczna typu Braas, bo o nią nie pytałam ale ustaliliśmy, ze jak wycena meyer-holsena nas przerosnie to wtedy popytamy o Braasa. Wczoraj podczas podpisywania umowy z p. Koprowskim pytałam się o Braasa i powiedział, że to dobra dachówka. Oby tylko była dostępna :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Szanownej grupy posiada strop monolityczny i jest zadowolony :roll: Mam takowy w projekcie ale od razu załozylismy, że go zamienimy na terrive. W glowach nam pomieszal nasz przyly murarz, ktory powiedzial, żeby brać monolityczny. Mniej od kosztów martwi nas ewentualne dudnienie, które przy złych wyliczeniach niestety występuje. Możecie coś poradzić?? Dom będzie z poddaszem użytkowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałam ze lustro wody musibyc na głebokosci 1,5 metra....

 

Jeśli planujesz POS z drenażem rozsączającym, to minimalna odległość od drenażu do lustra wody wynosi 1,5m.

Zamiast instalacji z drenażem, można zastosować POS z "osadem czynnym". W takim wypadku nie ma powyższego ograniczenia, gdyż do gruntu odprowadza się w zasadzie jedynie czystą wodę (w II klasie czystości).

 

 

 

A co to jest ten POS z osadem czynnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest ten POS z osadem czynnym?

 

Troche informacji o procesie oczyszczania można znaleźć na stronach producentów:

http://www.poliplast.pl/oczyszczalnie/home.php?my=6

http://www.bioires.pl/index.php?section=opis_tech

http://www.avitech.lap.pl/oczyszczalnie.html

http://www.ecomotyl.pl/oferta/klaro

 

A tutaj połączenie dwóch metod (przynajmniej tak twierdzi producent) :

http://www.aquamatic.com.pl/stm.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Szanownej grupy posiada strop monolityczny i jest zadowolony :roll: Mam takowy w projekcie ale od razu załozylismy, że go zamienimy na terrive. W glowach nam pomieszal nasz przyly murarz, ktory powiedzial, żeby brać monolityczny. Mniej od kosztów martwi nas ewentualne dudnienie, które przy złych wyliczeniach niestety występuje. Możecie coś poradzić?? Dom będzie z poddaszem użytkowym.

 

Ja mam monolityczny, jeszcze nie wiem co i jak, bo dopiero więżba się robi.

Co rozumiesz pod pojęciem dudnienie stropu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Szanownej grupy posiada strop monolityczny i jest zadowolony :roll: Mam takowy w projekcie ale od razu załozylismy, że go zamienimy na terrive. W glowach nam pomieszal nasz przyly murarz, ktory powiedzial, żeby brać monolityczny. Mniej od kosztów martwi nas ewentualne dudnienie, które przy złych wyliczeniach niestety występuje. Możecie coś poradzić?? Dom będzie z poddaszem użytkowym.

 

Ja mam monolityczny, jeszcze nie wiem co i jak, bo dopiero więżba się robi.

Co rozumiesz pod pojęciem dudnienie stropu?

 

Chodzi mi o pogłos, dudnienie w sensie, że jak ktos na gorze chodzi to slychac to idealnie na dole. Nie wiem jak to naczej wytłumaczyć. Nie mamy doświadczenia z takim stropem oprócz pewnego niewykonczonego domu, w którym moj mąż z kolegami czasami nawiedza :lol: w celu strzelania się kulkami :wink: i twierdzi, że dudni ten strop jak cholera. Ale dom jest nie wykończony to pierwsze, a po drugie znając właścicieli to pewnie poszli w najmniejsze koszty tak aby "Polska nie zginęła".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...