Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Czy ktos z Szanownej grupy posiada strop monolityczny i jest zadowolony :roll: Mam takowy w projekcie ale od razu załozylismy, że go zamienimy na terrive. W glowach nam pomieszal nasz przyly murarz, ktory powiedzial, żeby brać monolityczny. Mniej od kosztów martwi nas ewentualne dudnienie, które przy złych wyliczeniach niestety występuje. Możecie coś poradzić?? Dom będzie z poddaszem użytkowym.

 

No szczerze mówiąc to gdybym w projekcie mial jakąś terive czy coś w tym stylu, to bym od razu zamieniał na monolityczny. Po prostu jestem do żelbetu bardziej przekonany (pewnie to moje zboczenie zawodowe :D).

Poza tym strop żelbetowy ma mniejszą grubość, łatwiej wykończyć od spodu.

Co do dudnienia - na razie dom jest w fazie wykończeniowej... No ale setki razy chodziłem po stropach żelbetowych i jakoś nigdy czegoś takiego nie zauważyłem. Zresztą pod wylewkę i tak trochę styropianu idzie...

 

pzdr.

Wookasch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szczerze mówiąc to gdybym w projekcie mial jakąś terive czy coś w tym stylu, to bym od razu zamieniał na monolityczny. Po prostu jestem do żelbetu bardziej przekonany (pewnie to moje zboczenie zawodowe :D).

Poza tym strop żelbetowy ma mniejszą grubość, łatwiej wykończyć od spodu.

Co do dudnienia - na razie dom jest w fazie wykończeniowej... No ale setki razy chodziłem po stropach żelbetowych i jakoś nigdy czegoś takiego nie zauważyłem. Zresztą pod wylewkę i tak trochę styropianu idzie...

 

pzdr.

Wookasch

 

 

W zasadzie decyzję podjęliśmy, że nic nie zmieniamy więc zostanie strop monolityczny. Nikt się o nim źle nie wypowiada/ czytam, czytam i czytam na ten temat/ więc o ile nie przerośnie nas w jakiś sposob finansowo to będzie wlasnie monolityczny. Tak się chciałam tylko upewnić :D Dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o pokrycie na dach. Dostałam pierwsze wyceny i najtaniej z ceramicznych pokryc wychodzi ROBEN, ale poczytałam trochę i ludzie raczej się na nią skarżą. Czy ktoś z szacownego grona ma doświadczenie z tą dachówką i może mi coś doradzić. Różnica w cenie spora, bo Roben na mój dach wyniesie 17tys, a creaton około 25-29 tys - w zalaznosci od dachowki.

Zastanawiam sie coraz bardziej nad betonowa. Tutaj koszt to około 12-14 tysiecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wióry osikowe...60zł m2 materiał z robocizną...tyle, że trzeba mieć deskowanie dachu. Sam jeszcze ich nie kładłem, ale widziałem ich jedną robotę w Zalesiu.

 

Potrzebuję namiar na wypożyczalnię urządzeń budowlanych, a dokłądnie skoczka do ugniatania ziemi pod wylewkę, najlepiej w "okolicy". W książce jest jakiś jeden namiar ale już nieaktualny. Będe wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o pokrycie na dach. Dostałam pierwsze wyceny i najtaniej z ceramicznych pokryc wychodzi ROBEN, ale poczytałam trochę i ludzie raczej się na nią skarżą. Czy ktoś z szacownego grona ma doświadczenie z tą dachówką i może mi coś doradzić. Różnica w cenie spora, bo Roben na mój dach wyniesie 17tys, a creaton około 25-29 tys - w zalaznosci od dachowki.

Zastanawiam sie coraz bardziej nad betonowa. Tutaj koszt to około 12-14 tysiecy.

 

Wszystko zależy jaki kolor sobie wybrałeś. Jeżeli ceglastopodobny to i Roben i Creaton ba dachówki barwione w masie. Jeżeli jakis inny to zapytaj w składzie jak barwione są wybrane przez Ciebie. Bo może sie okazać że masz dach w kropki jak cos odpryśnie :). Popatrz na kilkuletnie dachy w swojej okolicy - czy zielenieją jeżeli tak to betonówka ma większe ku temu tendencje. Ja mam creatona co prawa od 8 miesięcy ale jestem zadowolony a różnica w cenie nie była tak kosmiczna. Cały dach kosztował 50.000 z robocizną, oknami, rynnami itp... A jakbym robił z betonowej było by jakieś 5-6 tys mniej

 

Pozdrawiam

Tamlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odezwa do narodu, który zamontował sobie rekuperator

Gdzie macie go umiejscowionego w domu?

Ja mam w pomieszczeniu gospodarczym na parterze, tam gdzie pompa ciepła z zasobnikiem wody. Pomieszczenie jest trochę z boku schowane ale reku i tak nie przeszkadza, znaczy nie hałasuje. Taki sam hałas wydaje pompa gdy się załączy. W tym pomieszczeniu wisi sobie pod sufitem, w rogu do góry idzie rura od GWC. Umieszczenie reku wysoko ma tę zaletę, że masz w sumie jedną rurę, reszta tych doprowadzających i odprowadzających idzie górą, można schować pod sufitem podwieszanym.

 

Witam Lili Lili....piszesz o pompie ciepła. Jestem na etapie podejmowania decyzji jaki piec kondensacyjny wybrać, ale nie ukrywam, że trochę się rozglądałem za pompą. Najniższa oferta na mój dom (166m2 pow.użytkowej) to ok 46 000zł do tego jescze by dochodziło zrobienie samego ogrzewania podłogwowo-grzejnikowego. Suma bardzo wyskoka. Moje pytanie. Czy mieszkasz już w tym domu od jakiegoś czasu i masz jakieś doświadczenie z grzania nią domu? Czy rzeczywiście pompa jest na tyle wydajna i energooszczędna, że opłaca się w nią inwestycja? Będę wdzięczny za osobiste opinie. Pzdr,Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Lili Lili....piszesz o pompie ciepła. Jestem na etapie podejmowania decyzji jaki piec kondensacyjny wybrać, ale nie ukrywam, że trochę się rozglądałem za pompą. Najniższa oferta na mój dom (166m2 pow.użytkowej) to ok 46 000zł do tego jescze by dochodziło zrobienie samego ogrzewania podłogwowo-grzejnikowego. Suma bardzo wyskoka. Moje pytanie. Czy mieszkasz już w tym domu od jakiegoś czasu i masz jakieś doświadczenie z grzania nią domu? Czy rzeczywiście pompa jest na tyle wydajna i energooszczędna, że opłaca się w nią inwestycja? Będę wdzięczny za osobiste opinie. Pzdr,Kuba

Tak to niestety cenowo wychodzi. Jeśli masz gaz z gazociągu to większy dylemat. Jeśli musisz mieć jakieś magazynowanie: białą butlę gazową, pojemniki na olej w wannie, pomieszczenie na węgiel czy pellety, to bardziej na korzyść pompy.

Pompa u mnie pracuje dopiero miesiąc, grzeje wodę a dwa tygodnie podłogę (wygrzewamy wylewki przed parkietem). Nie mam jeszcze doświadczeń z licznikiem, ale sprawność grzania jest niesamowita. Wodę grzeje tak błyskawicznie, że nie ma możliwości żeby zabrakło. Lejemy jedną pełną wannę za drugą i cały czas gorąca.

Mój kolega przemieszkał 2 zimy i jest zadowolony. Ta byłą łągodna, ale poprzednią mroziło i dom pierwszy sezon wygrzewany i wychodziło mu fajnie.

Wydaje się, że inwestycja się opłaca i przede wszystkim wygoda, nie uzupełniasz paliwa.

A bOś daje fajne kredyty preferencyjne nisko oprocentowane w złotówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję namiar na wypożyczalnię urządzeń budowlanych, a dokłądnie skoczka do ugniatania ziemi pod wylewkę, najlepiej w "okolicy". W książce jest jakiś jeden namiar ale już nieaktualny. Będe wdzięczny za pomoc.

 

proszę bardzo: elektromag 22 7297272 Brwinów ul . Partyazntów 15

 

 

Sylwia uważaj bo ochrzan dostaniesz... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję namiar na wypożyczalnię urządzeń budowlanych, a dokłądnie skoczka do ugniatania ziemi pod wylewkę, najlepiej w "okolicy". W książce jest jakiś jeden namiar ale już nieaktualny. Będe wdzięczny za pomoc.

 

proszę bardzo: elektromag 22 7297272 Brwinów ul . Partyazntów 15

 

 

Sylwia uważaj bo ochrzan dostaniesz... :D

a nie bo wpisałam do książki :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwne pytanie :oops: . W którym muratorze 2006 lub innym były podane odległosci różnych urzadzeń na dzialce zgodnie z przepisami. moze jest to na forum ale tez nie moge znależc :-? Pomocy please :wink:

 

 

http://pprojekt.pl/art16-odleglosci_budynkow_od_granicy_dzialki.html

 

 

Dzieki wielkie jak nie wiem co :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...