Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Witam,

budowa cały czas się posuwa, więc czas zacząć myśleć o elementach wykończenia. Poszukuję stolarza lub kogoś w tym rodzaju, który byłby w stanie zrobić parapety, półki i inne pierdoły dokładnie na wymiar, z drewna oraz jakiegoś mdf-u w okleinie imitującej drewno. Ważny jest duży wybór oklein oraz precyzja w wykonywanej robocie oraz montaż, bo ja na takie pierdoły nie mam czasu. Oczywiście parametr zwany ceną również jest ważny :D

Książkę grupową przeglądałem, ale tam to sami "drzwiarze".

Ktoś ma jakieś namiary ?

 

pzdr

Wookasch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Tak to niestety cenowo wychodzi. Jeśli masz gaz z gazociągu to większy dylemat. Jeśli musisz mieć jakieś magazynowanie: białą butlę gazową, pojemniki na olej w wannie, pomieszczenie na węgiel czy pellety, to bardziej na korzyść pompy....

 

Zawsze przy tego typu inwestycjach zastanawiam się nad ekonomicznymi aspektami...

46 000 zł kawał grosza...

Czy liczyliście po ilu latach się to zwróci??

Nawet jeśli 2000 zł/rok. to mamy 20 LAT!!

Dla mnie to trochę abstrakcja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podpowiedzcie prosze, kto rozsądny* w okolicy sprzedaje bramy Hormanna?

Byłem w Wibram w Pruszkowie, jednak nie potrafilem sie z nimi dogadać**

 

 

----

* rozsądny - umiarkowane ceny i zdrowe podejscie do klienta.

** zostałem potraktowany jak gnojek. Inaczej rozmawiali ze mną po zrobieniu pomiaru i wycenie a zupełnie inaczej jak chiałem ubić interes (cena nagle dziwnie wzrosła) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie prosze, kto rozsądny* w okolicy sprzedaje bramy Hormanna?

 

A dlaczego upierasz się przy Hormanie??

To już nie jest jedyny najlepszy producent...najdroższy owszem...

 

W moim przypadku było tak, że wybierałem pomiędzy Hormannem a Normstahl'em. Norhstahl był znacznie tańszy, chociażby dlatego, że okleinę miał "w cenie". Myślę, że akurat tych dwóch producentów można rozpatrywać - innymi w ogóle się nie interesowałem

 

pzdr.

Wookasch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie prosze, kto rozsądny* w okolicy sprzedaje bramy Hormanna?

 

A dlaczego upierasz się przy Hormanie??

To już nie jest jedyny najlepszy producent...najdroższy owszem...

 

Nie upieram sie przy Hormannie :)

Biorę jednak ją pod uwagę. Chciałbym aby ktoś powazny przedstawił mi ofertę.

Mam tez wycenę Wisniowskiego.

 

Brama jest duża 4600x2350 więc będzie dosyć droga - muszę podjąć dobrą i "odpowiedzialną" decyzję :)

 

Może Ty masz jakąś ciekawa propozycję/sugestie: Krispol, Normstahl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

innymi w ogóle się nie interesowałem

 

To źle, twoja strata...

 

Taka mało (może) znana Droma...podwójna prowadnica.

Tego nie ma nawet Horman, to tylko jeden z detali...

 

Większość producentów ma swoje rozwiązania, których nie ma konkurencja - pytanie tylko, jak bardzo są one niezbędne. Np. co do podwójnej prowadnicy, to szczerze mówiąc nie wiem czemu ona ma służyć. Normstahl ma np. ryglowanie - tu znam zastosowanie i uważam je za sensowne.

 

Wybrałem Normstahl'a, ponieważ przekonało mnie doświadczenie, 10 lat gwarancji, zasłyszane opinie, a także oglądałem bramę zamontowaną u znajomego - podobała mi się jakość wykonania. To tyle.

 

Co do Dromy - nie mówię, że jest zła. Po prostu jej nie znam, a szczerze mówiąc nie lubię eksperymentować. Oszczędność tak, ale nie na siłę...

 

pzdr.

Wookasch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bram to robiłem wstępne rozpoznanie na segmentową 4500x2500 lub 2250, w kolorze złoty dąb, z automatem i montażem. Jak na razie najlepszą ofertę dostałem na bramę Winkowskiego w Pruszkowie w firmie Murex (jak się wjeżdza do Pruszkowa, po lewej str)- 5900 brutto, Podobna brama z szerokimi pasami Hormana w Wibram -8900zł !!!! Z Normstahlu o ile pamiętam był to ok 6900zł br. To są ceny na standardowe, katalogowe wymiary, każdy wiadomo, że zwiększa koszta.Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bram to robiłem wstępne rozpoznanie na segmentową 4500x2500 lub 2250, w kolorze złoty dąb, z automatem i montażem. Jak na razie najlepszą ofertę dostałem na bramę Winkowskiego w Pruszkowie w firmie Murex (jak się wjeżdza do Pruszkowa, po lewej str)- 5900 brutto, Podobna brama z szerokimi pasami Hormana w Wibram -8900zł !!!! Z Normstahlu o ile pamiętam był to ok 6900zł br. To są ceny na standardowe, katalogowe wymiary, każdy wiadomo, że zwiększa koszta.Pzdr

 

Co do wymiarów standardowych to w sumie nie wiem, czy dokładnie coś takiego istnieje. Bramy segmentowe i tak montuje się "za otworem", tak więc zawsze można zamówić trochę większą i nie ma problemu z niestandardowym otworem.

W moim przypadku, po zrobieniu glifów z wełny szerokość otworu zmniejszyła się do 4450 - przy montażu bramy 4500 nie miało to żadnego znaczenia.

 

pzdr.

Wookasch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ostatnio zamawiał drewno na więźbę dachową? zadzwoniłam przed chwilą do składu drewna z naszej książki i usłyszałam 990/m3! toż to jakiś obłęd jest...

RATUNKU :evil:

 

 

 

Sytuacja wygląda dość tragicznie. Podzwoniłam tu i tam i ceny są nastepujące:

Tartak w Żabieńcu-800zl/m3 plus vat-z impregnacją

tartak Solar -780zl/m3 plus vat

Skaryszew /to za Radomiem i nie wiadomo co z transportem/ 760/m3 plus vat

 

Mój dekarz polecał mi własnie Żabieniec gdyby tylko nie ta cena. Do mnie za transport chcą 200 zł. Próbowałam nawet z Panem negocjować, żeby dał jakiś upust jakbym zamówila od razu dwie więźby biorąc pod uwagę Ciebie i powiedział, że "się nie da" :evil: Wycwanili się bardzo i chyba dzieci zamiast posyłać do szkół wyślę na jakieś przysposobienie do zawodu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ostatnio zamawiał drewno na więźbę dachową? zadzwoniłam przed chwilą do składu drewna z naszej książki i usłyszałam 990/m3! toż to jakiś obłęd jest...

RATUNKU :evil:

 

 

 

Sytuacja wygląda dość tragicznie. Podzwoniłam tu i tam i ceny są nastepujące:

Tartak w Żabieńcu-800zl/m3 plus vat-z impregnacją

tartak Solar -780zl/m3 plus vat

Skaryszew /to za Radomiem i nie wiadomo co z transportem/ 760/m3 plus vat

 

Mój dekarz polecał mi własnie Żabieniec gdyby tylko nie ta cena. Do mnie za transport chcą 200 zł. Próbowałam nawet z Panem negocjować, żeby dał jakiś upust jakbym zamówila od razu dwie więźby biorąc pod uwagę Ciebie i powiedział, że "się nie da" :evil: Wycwanili się bardzo i chyba dzieci zamiast posyłać do szkół wyślę na jakieś przysposobienie do zawodu :wink:

 

 

I jeszcze teraz zadzowniłam do Autopolu w Błoniu i cena za m3 więźby dachowej wychodzi 800/m3 plus vat z impregnacją. Nie wiem jak u nich z jakością ale cena ok :D poza tym pan mi powiedział, ze ceny materiałów trochę spadają, natomiast cement szybuje do góry :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczów.

 

Dobrym zwyczajem jest aby się przywitac gdy jest się gdzieś "nowym".

 

1. Kupiliśmy z Żoną działkę (1131 m2) w Żelechowie - jadąc od trasy katowickiej za kościołem skręcamy w lewo i jedziemy jakieś 300 m, po prawej stronie skręcamy w ulice jakuba i jakies 80 m w głąb ulicy jakuba po lewej stronie jest nasza działka.

2. Załatwiliśmy wszystkie mapy i inne potrzebne dokumenty;

3. Kupiliśmy projekt D09b Muratora;

4. Daliśmy do adaptacji i.... zonk czekamy na decyzję w melioracji.

 

Piszę o lokalizacji bo całe życie w Warszawie a to już 30 lat robi swoje i człowiek nie ma znajomych np w Żelechowie :), a po zamieszkaniu na wsi :) miło by było czasem posiedziec przy grillu ze znajomymi :).

 

Jeszcze raz witamy i mamy nadzieję na pomoc z Waszej strony bo długa droga przed nami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

od pewnego czasu podczytuję ten wątek, więc przyszedł czas na przywitanie się i przedstawienie.

 

Od października 2006 jesteśmy (ja + żona + mały Janek) szczęśliwymi posiadaczami studni bez dna w postaci domu w stanie surowym zamkniętym w Granicy.

Do prac przystąpiliśmy w listopadzie i nadal wykańczamy nasz domek a on wykańcza nas :wink:

Przeprowadzkę planujemy w połowie sierpnia i staramy się bardzo żeby terminu dotrzymać.

 

Sprawdziliśmy już kilku fachowców, więc chętnie podzielimy się namiarami i opiniami.

 

Pozdrawiam,

 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...