Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam Wszystkich,

 

Nie tak dawno natrafiliśmy na Wasze strony i chętnie dołączymy do nowicjuszy. Jeśli oczywiście szanowna grupa się zgodzi :wink:

 

My zjechaliśmy z Dolnego Śląska do Brwinowa. Nasza budowa jest na etapie instalcji CO i wylewek. Również chętnie podzielimy się naszymi doświadczeniami czy namiarami i przy okazji skorzystamy z Waszej wiedzy :D

 

Pozdrawiamy serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownego kolegę :D

Wy już na "wykończeniu" jesteście :wink: więc liczę na Was z namiarami na wszelkich fachowców.

 

 

My również witamy, z doświadczenia wiemy, że tutaj wszystkich tak miło przyjmują... :lol: :lol: :lol:

Oczywiście MY również na pewno skorzystamy z Takich informacji....

Na razie na Naszej działce do piątku ma być skoszona "TRAWA", która wygląda jak

drzewa w PODKOWIE :D ..... Ale pomalutku, jak to mówią: " Jak czegoś pragniesz, na pewno to osiągniesz..."

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiamy się nad wykopaniem studni przydomowej, takiej do podlewania ogrodu w momencie, gdy gmina zakręci kurek:)

 

ostatnio doszły mnie wieści, że za zużycie takiej wody jest także pobierana opłata, a wiercenie wiąże się z pozwoleniami

 

jakie mieliście w tym aspekcie doświadczenia?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrzy ludzie poratujcie w potrzebie. Podajcie na priva namiary na kierownika budowy, w miarę sensownego. Pana kierbuda z ksiązki wlasnie wydzwoniłam i jak na razie nic nie wiem, oprócz tego ,że mam zadzownić w przyszłym tygodniu. Ale entuzjazmu nie wyczułam :lol: Dwoniłam do jeszcze jednego ale jak rzucił ceną, to mnie prawie zrzuciło z krzesła. Bądźcie tak uprzejmi i podajcie chociażby jeszcze z dwa nazwiska :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też witam wszystkich Nowych :lol: fajnie tu jest na tym Forum. kurcze a czlowiek tez niedawno dopiero co się wlaczyl do forumowania a tu juz fundamenty ma. i zgadzam sie z przedmowca, ze jak tu sie trafi to potem juz saama przyjemnosc z budowania :lol: :lol:

przy okazji dzieki za namiary na drewno - może to jest własnie pomysł, zeby zamawiać hurtowo - czy ktoś jeszcze potrzebuje drewna na więźbe. ja potrzebuje gdzies przełom sierpnia i wrzesnia - jak sie znajdzie wiecej chetnych to zawsze sie cos wytarguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

od pewnego czasu podczytuję ten wątek, więc przyszedł czas na przywitanie się i przedstawienie.

 

Od października 2006 jesteśmy (ja + żona + mały Janek) szczęśliwymi posiadaczami studni bez dna w postaci domu w stanie surowym zamkniętym w Granicy.

Do prac przystąpiliśmy w listopadzie i nadal wykańczamy nasz domek a on wykańcza nas :wink:

Przeprowadzkę planujemy w połowie sierpnia i staramy się bardzo żeby terminu dotrzymać.

 

Sprawdziliśmy już kilku fachowców, więc chętnie podzielimy się namiarami i opiniami.

 

witam sąsiada

ja na styku Granicy i Kań mieszkam miło widzieć :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ostatnio zamawiał drewno na więźbę dachową? zadzwoniłam przed chwilą do składu drewna z naszej książki i usłyszałam 990/m3! toż to jakiś obłęd jest...

RATUNKU :evil:

 

 

 

Sytuacja wygląda dość tragicznie. Podzwoniłam tu i tam i ceny są nastepujące:

Tartak w Żabieńcu-800zl/m3 plus vat-z impregnacją

tartak Solar -780zl/m3 plus vat

Skaryszew /to za Radomiem i nie wiadomo co z transportem/ 760/m3 plus vat

 

Mój dekarz polecał mi własnie Żabieniec gdyby tylko nie ta cena. Do mnie za transport chcą 200 zł. Próbowałam nawet z Panem negocjować, żeby dał jakiś upust jakbym zamówila od razu dwie więźby biorąc pod uwagę Ciebie i powiedział, że "się nie da" :evil: Wycwanili się bardzo i chyba dzieci zamiast posyłać do szkół wyślę na jakieś przysposobienie do zawodu :wink:

 

 

Ostatnio (zeszły tydzień) szukałem desek calóek ale przy okazjo pytam o krokwiowe drewno. Kanie, ul.Piłsudskiego 61-Warszawska, 227593569,602399623- 730zł/m3 netto, ale faktur nie wciskają, impregnowane 780zł, da się jeszcze taniej.

Taniej jeszcze było w Regułach przy światłach, 690zł/m3 + 60zł m3 impregnat (jadąc z Wawy do Pruszkowa po prawej stronie, tuz za skrzyżowaniem, obok jest Baumstal- nawiasem mówiąc tania stal) Mam jakąś wizytówkę, ale nie jestem pewny czy akurat od tego składu Drewmat, Jerozolimskie292, Piastów, 22 723 01-51,509 469 266

i trzecie miejsce: Sokołów, na trasie Janki-Komorów, Sokołowska 34, Drewpłyt, 22 759 00 89, cena 720zł/m3

 

Jak sie skontaktujecie to dajcie znać na forum czy te ceny się zmieniły,

Pzdr, Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

od pewnego czasu podczytuję ten wątek, więc przyszedł czas na przywitanie się i przedstawienie.

 

Od października 2006 jesteśmy (ja + żona + mały Janek) szczęśliwymi posiadaczami studni bez dna w postaci domu w stanie surowym zamkniętym w Granicy.

Do prac przystąpiliśmy w listopadzie i nadal wykańczamy nasz domek a on wykańcza nas :wink:

Przeprowadzkę planujemy w połowie sierpnia i staramy się bardzo żeby terminu dotrzymać.

 

Sprawdziliśmy już kilku fachowców, więc chętnie podzielimy się namiarami i opiniami.

 

witam sąsiada

ja na styku Granicy i Kań mieszkam miło widzieć :lol:

 

A witam, witam.

 

Na razie znam tylko najbliższych sąsiadów, więc bardzo miło poznać kogoś z okolicy :D

 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniles jeszcze w czerwcu, bo od lipca drewno podskoczylo srednio o 30 zł... :evil: :evil:

 

i weź tu człowieku zaplanuj sobie wydatki jak to wszystko tak skacze.

 

powtarzam jeszcze raz propozycje:

 

CZY JEST KTOŚ CHĘTNY NA WSPÓLNY zakup drewna na więźbę dachową? :lol:

 

Jestem chętna :D jak napisz do mnie na gg:6724571

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zawsze przy tego typu inwestycjach zastanawiam się nad ekonomicznymi aspektami...

46 000 zł kawał grosza...

Czy liczyliście po ilu latach się to zwróci??

Nawet jeśli 2000 zł/rok. to mamy 20 LAT!!

Dla mnie to trochę abstrakcja...

Senser, trochę źle liczysz...

Jeśli kalkulujesz kiedy się zwróci, to licz tylko różnicę pomiędzy pompą a innym rozsądnym systemem dobrej jakości.

Policz więc sobie inwestycję np. w instalację gazową, dobry piec, zbiornik gazu lub dociągnięcie gazociągu, zasobnik na wodę. I dopiero po obliczeniu różnicy w kosztach instalacji i estymacji kosztów eksploatacji masz przewidywany okres zwrotu większej inwestycji w pompę. Mnie po takich wyliczeniach wyszedł zwrot po 5 latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...