Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

A niech tylko zmienie na np. eko groszek już odchodzi przyłącze...a okres zwrotu się jeszcze wydłuża.

A gdzie magazynujesz swoje paliwo? a kto dorzuca jak wyjedziesz na narty na 2 tygodnie? Jasne, można palić węglem i instalacja jest za grosze, ale rozmawiamy jeszcze o wygodzie w sensie braku obowiązku "podsypywania" i magazynowania.

Porównywałabym raczej do jakiejś wygodnej instalacji, gazowej np.

 

Wygląda na to, że każde z nas ma swoje zdanie i się nawzajem nie przekonamy :D

A tak swoją drogą, to jak się nawet zwróci po 10 latach, to też fajnie. Kiedy będziemy starsi, bliżej emerytury, może mniej zarabiający, wtedy tanie grzanie jak znalazł.

Lili masz rację dlatego ja dziś podpisałem umowę na PC z Klimakomfortu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Co sądzicie o spotkanku na koniec Lipca może??

 

jak na koniec Lipca to trzeba sie spieszyć. Bo on już sie ponoć skończył. Ma go zastąpić Jakubiak :D

a wtedy spotkanie na stadionie jak najbardziej wskazane

 

Lili Lili

może nie doczytałem ale kupujesz PC jak rozumiem nie mając jako alternatywy gazu ziemnego, czy też po prostu PC i już?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub: gratuluję wyboru i życzę miłego użytkowania :D PC jest niezastąpiona jeśli chodzi o ciepłą wodę, nigdy Ci nie zabraknie.

Konmak: w mojej wiosce po prostu nie ma gazu ziemnego i jako alternatywa był olej opałowy lub gaz z białej bomby. Żadne groszki czy pellety nie wchodziły w rachubę, zbyt często trzeba dorzucać do podajnika no i ta szopa czy wręcz stodoła na opałAle na PC i tak byłam mocno zdecydowana. Pompa już działa 2 miesiące, grzeje wodę i wygrzewa wylewki przed położeniem parkietu. Wygoda i wydajność, nie do przecenienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podbitkę Royal chyba z Boryszewa.

Jest teraz chyba już 3-ci sezon.

W zasadzie bez zastrzeżeń.

Montaż odbywał się na łatach.

Nie wiem czy w tym temacie to jakimkolwiek innym stalowym systemem byś sobie krzywdy nie zrobił...w drewno zawsze łatwiej wkręta wkręcisz...

 

 

mam dokładnie taka samą, tylko kolor inny, bardzo ładna i dobrze się sprawuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To lepiej, że okres urlopowy, bo jakby wszyscy mieli dotrzeć, to trzeba będzie stadion wynająć ;)

 

 

p.s. a poza tym, to wszyscy spędzają urlopy na budowach :p :D ;)

a moze zamisat stadionu i pizzerii ktos zaproponuje swoj ogrodek??? :D :D

tak byloby duuuzo przyjemniej ...

oczywiscie mam tu na mysli impreze skladkowa coby nie wykonczyc gospodarzy...

 

nie chodzi o to, ze sie wpraszam, ale u nas budowa w pelni :lol:

 

moge od razu obiecac, ze za rok to Walaciki udostepnia swoj ogrodek w celach gropowo-spoleczno-towarzyskich :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze zamisat stadionu i pizzerii ktos zaproponuje swoj ogrodek??? :D :D

tak byloby duuuzo przyjemniej ...

oczywiscie mam tu na mysli impreze skladkowa coby nie wykonczyc gospodarzy...

 

 

A może po prostu jakieś publiczne miejsce w okolicy? Nad zalewem w Grzymku, albo nad stawami w Grzegorzewicach? Będzie gdzie usiąść, zamówić coś do zjedzenia i wypicia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko weź pod uwagę, że żadna instalacja nie jest wieczna. Żeby się nie okazało, że zanim zdąży się zwrócić / zarobić na siebie, to będzie wymagała kosztownego remontu.

 

A wiesz, że w sumie o tym nie pomyślałem...

W zasadzie nie spotkałem się z tego typu argumentem w rozważaniach na temat PC....

Bądź co bądź żyje to sobie w nieciekawych warunkach.....

A w ziemi może być różnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko weź pod uwagę, że żadna instalacja nie jest wieczna. Żeby się nie okazało, że zanim zdąży się zwrócić / zarobić na siebie, to będzie wymagała kosztownego remontu.

 

A wiesz, że w sumie o tym nie pomyślałem...

W zasadzie nie spotkałem się z tego typu argumentem w rozważaniach na temat PC....

Bądź co bądź żyje to sobie w nieciekawych warunkach.....

A w ziemi może być różnie...

No nie... w ziemi to masz tylko rury plastikowe, które są... hmmm... wieczne? Nie martwicie się o rurki zalane w betonie? Ogrzewanie podłogowe, odkurzacz centralny? Jeśli coś nie jest wieczne to raczej samo urządzenie. Ale piec gazowy też nie jest wieczny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka impreza organizacyjnie nie musi być skomplikowana.

W zeszłym roku organizowaliśmy wspólnie z Ul i Sławkiem Spotkanie Grupy u siebie w Otrębusach, było ono składkowe. Poprosiliśmy wszystkich aby przywieźli dla siebie to co lubią, a my ze swojej strony zapewniliśmy wrzątek, i herbatę, grila, sałatki owocowo warzywne (własnej roboty), naczynia jednorazowe, dużo miejsca i... kwitnący ogród. Przyjechało sporo osób zmieściło się ok 20 samochodów i chyba nie było tak źle bo przede wszystkim dopisała pogoda i cała impreza mogła odbyć się w plenerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
Tylko weź pod uwagę, że żadna instalacja nie jest wieczna. Żeby się nie okazało, że zanim zdąży się zwrócić / zarobić na siebie, to będzie wymagała kosztownego remontu.

 

A wiesz, że w sumie o tym nie pomyślałem...

W zasadzie nie spotkałem się z tego typu argumentem w rozważaniach na temat PC....

Bądź co bądź żyje to sobie w nieciekawych warunkach.....

A w ziemi może być różnie...

No nie... w ziemi to masz tylko rury plastikowe, które są... hmmm... wieczne? Nie martwicie się o rurki zalane w betonie? Ogrzewanie podłogowe, odkurzacz centralny? Jeśli coś nie jest wieczne to raczej samo urządzenie. Ale piec gazowy też nie jest wieczny :D

 

Ja zakładam, że podłogówka wytrzyma min. 30 lat, a optymistycznie może i 50. Ale to jest tylko wymiennik ciepła, przy pompie chyba też musisz coś takiego mieć? Zresztą podłogówka jako instalacja niskotemepraturowa jest chyba optymalna dla PC.

Pisząc o "żywotności" nie miałem na wyśli GWC czy in. tego typu elementów instalacji, a jedynie samą "właściwą pompę" (sprężarka, skraplacz, parownik itd.), bo te częsci na pewno mają najmniejszą trwałość, a kosztują najwięcej... sporo więcej niż mój dość drogi piec gazowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Pisząc o "żywotności" nie miałem na wyśli GWC czy in. tego typu elementów instalacji, a jedynie samą "właściwą pompę" (sprężarka, skraplacz, parownik itd.), bo te częsci na pewno mają najmniejszą trwałość, a kosztują najwięcej... sporo więcej niż mój dość drogi piec gazowy.

 

Ok, mieszkam 10 lat w starym domu. Wszystkie sprzęty kupione na początku nadal mi służą. Sprężarka - jak lodówka, zasobnik - jak terma, skraplacz, parownik - kawałek plastiku, elekronika - jak w pralce? Gwarancja na PC 5 lat, na termę miałam 2 lata a służy 10. Nawet jak przyjdzie kiedyś wymienić pompę, to jestem optymistką obserwując od kilku lat spadek cen, bo przestaje to być już "kosmiczna technologia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
Ok, mieszkam 10 lat w starym domu. Wszystkie sprzęty kupione na początku nadal mi służą. Sprężarka - jak lodówka, zasobnik - jak terma, skraplacz, parownik - kawałek plastiku, elekronika - jak w pralce? Gwarancja na PC 5 lat, na termę miałam 2 lata a służy 10. Nawet jak przyjdzie kiedyś wymienić pompę, to jestem optymistką obserwując od kilku lat spadek cen, bo przestaje to być już "kosmiczna technologia"

 

No właśnie, technologia jest świetna, a spadek cen napawa optymizmem. Dlatego podejmując określone decyzje jakiś czas temu uznałem, że jeszcze nie warto, ale może za parę lat będzie to już cenowo akceptowalne. Instalacja wewnętrzna da się bez problemu zintegrować, więc czekam i jestem otwarty na nowe technologie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...