Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Faktycznie teraźniejsza cena wyjściowa to element mocno odstraszający...

To był powód dla którego sam z tego zrezygnowałem...

 

Lili...jeśli przyszłoby ci kiedyś wymienić tą pompę nawet przy spadku cen to dziękuje bardzo...twoje kalkulacje padną na ....

 

 

mam takie nieodparte wrażenie że próbujecie przekonać Lili Lili, że zrobiła błąd kupując PC, np. poprzez rozmaite wyliczenia itd. a wiadomo wszem i wobec, ze człowiek oprócz ceny kieruje się również wygoda. Za to się po prostu więcej płaci.

Być może gdy za kilka lat zostaną uwolnione ceny energii i będziemy płacić nią znacznie więcej, każdy będzie wzdychał do PC.

 

ps. jakoś postów ubyło, czyżby były to posty niesłuszne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
mam pytanie w sprawie agregatów, wiem, że co najmniej dwie osoby stosowały w trakcie budowy- sylvia1 i AS- możecie się pochwalić jak było z takim prądem?

 

koszt, zakup agregatu- jakieś namiary, czy można kupić używany, jak z wydajnością?

 

 

"Jak było z takim prądem?" - a o co konkretnie pytasz? Nie sprawdzałem, czy prąd z agregatu spełniał normy unijne :D

 

Agregat miałem pożyczony, dość mocny, w zasadzie jak na przenośne agregaty to prawie "przemysłowy", miał 3 fazy i ponad 6kW mocy. Problemów żadnych, trzeba tylko paliwo dowozić i pilnować, by murarze wyłączali jak nie używają prądu :) Działała na tym duża, trójfazowa betoniarka, szlifierka kątowa, czajnik i inne tego typu sprzęty.

 

Niestety nie poradzę Ci nic odnośnie wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
AS a jaki to był koszt?

 

Czego koszt? Paliwa nie pamiętam ile poszło, ale ja robiłem na tym tylko fundamenty. Za wynajęcie nie płaciłem, więc też nie powiem ile coś takiego kosztuje, ale myślę, że na dłużej niż kilka dni, to się na pewno nie opłaca. Więc raczej zakup. Może w Słomczynie można coś używanego znaleźć...

 

Może sylvia1 udzieli Ci bardziej pomocnych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AS a jaki to był koszt?

Może sylvia1 udzieli Ci bardziej pomocnych informacji.

koszt paliwa na czas od fundamentów do dachu włącznie i ogrodzenie to 550 zł. OD okien poprzez instalacje, tynki i k-g to koszt ok. 1000 zł. Koszt agregatu to 3,5 tys. Trzeba pilnować ekipy by wyłączała jak nie potrzebuje bo inaczej benzyny pójdzie i za 100 zł dziennie. Nasz agregat dodatkowo wymuszał wybór urządzeń bo miał tylko 3 kW. Ale da się jak widać w naszym dzienniku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Grupo,

 

My mamy nadzieję zamieszkać z Osowcu, więc spotkałam już na forum kilku sąsiadów. Liczymy na pomoc i wsparcie na początku naszej drogi... :wink:

 

Gawel, kiedyś pisałeś o swojej wiedzy na temat firmy EKOBUD, czy mógłbyś napisać jaka jes Twoja o nich opinia....?

 

Dodatkowo mam pytanie czy możecie polecić mi geodetę i architekta z okolic Grodziska? Będę wdzięczna...

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do Was o namiary na ekipę budowlaną z własnym sprzętem która u Was się sprawdziła - jeśli będxiecie tak uprzejmi poproszę o informację na PW

 

Dopiero zaczynam sobie uświadamiać że marzenie o własnej chałupce to droga przez mękę.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do Was o namiary na ekipę budowlaną z własnym sprzętem która u Was się sprawdziła - jeśli będxiecie tak uprzejmi poproszę o informację na PW

 

Cześć Sysia,

Jutro rano wyślę na PW namiary na naszego wykonawcę. Nie będę się tłukła po nocy i szukała telefonu :D Nie wiem tylko, jak jest u niego z terminami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do Was o namiary na ekipę budowlaną z własnym sprzętem która u Was się sprawdziła - jeśli będxiecie tak uprzejmi poproszę o informację na PW

 

Cześć Sysia,

Jutro rano wyślę na PW namiary na naszego wykonawcę. Nie będę się tłukła po nocy i szukała telefonu :D Nie wiem tylko, jak jest u niego z terminami.

Pozdrawiam

Widzę, że ktoś spać nie może :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów. Od około miesiąca śledzę Wasze forum. Budujemy się w Żółwinie koło Podkowy Leśnej, a w zasadzie to kończymy budowę. jesteśmy na etapie wykańczania wnętrz. Czekamy na blaty (kamienne) i szafki do kuchni (szafki z Ikea, fronty fornirowane egzotykiem). Nie wykańczamy całego domu, górę zostawiamy sobie na potem, mąż ją zrobi sam, taki jest plan :)

 

Mam pytanie, w zasadzie to nic ważnego ale przyszło mi do głowy przeglądając forum. Ekipa która maluje, fuguje, kładzie kafelki w jakim zakresie powinna po sobie posprzątać. Czy jak przy malowaniu ścian zabrudzą się kaloryfery czy okna to wyczyszczenie tego to zadanie ekipy czy właścicieli? Wiecie może jakie są zwyczaje ? Nasi znajomi sami sprzątali wszystko, moim zdaniem jak ktoś pomaluje grzejniki lub ich dobrze nie zabezpieczy przed pomalowaniem to powinien usunąć ślady z pomalowanych przedmiotów.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gwałt potrzebuję ekipę budowlaną!!!! Ludzie ratujcie!!! Dzisiaj się dowiedziałam już na 100%, że nasz niedoszły już murarz niestety nie podjemie się budowania domu z powodu braku ludzi :evil: Wszyscy w miarę sprawdzeni mają terminy na przyszły rok więc może ktośz Was jeszcze mi pomoże!! :cry: :cry: :cry: :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...