Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Na gwałt potrzebuję ekipę budowlaną!!!! Ludzie ratujcie!!! Dzisiaj się dowiedziałam już na 100%, że nasz niedoszły już murarz niestety nie podjemie się budowania domu z powodu braku ludzi :evil: Wszyscy w miarę sprawdzeni mają terminy na przyszły rok więc może ktośz Was jeszcze mi pomoże!! :cry: :cry: :cry: :cry:

niestety nasz murarz ma termin y do jesieni zaklepane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Mam prośbę do Was o namiary na ekipę budowlaną z własnym sprzętem która u Was się sprawdziła - jeśli będxiecie tak uprzejmi poproszę o informację na PW

 

Cześć Sysia,

Jutro rano wyślę na PW namiary na naszego wykonawcę. Nie będę się tłukła po nocy i szukała telefonu :D Nie wiem tylko, jak jest u niego z terminami.

Pozdrawiam

Widzę, że ktoś spać nie może :D

 

Nie ja jedna nie mogłam spać w nocy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
Wszyscy w miarę sprawdzeni mają terminy na przyszły rok więc może ktośz Was jeszcze mi pomoże!! :cry: :cry: :cry: :cry:

 

Nie chcę Was przygnębiać, ale już w lutym było wiadomo, że nie ma ekip z wolnymi terminami. Nie wierzę, że da się teraz znaleźć sensownych fachowców na ten rok. Myślę, że nawet z decyzjami na przyszły rok warto się pospieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly powiew optymizmu :lol: Po 7 miesiacach mamy decyzje o zatwierdzeniu pozwolenia na budowe.

3 tygodnie na uprawomocnienie i zgloszenie do PINB i mozemy zaczynac budowe. :D

 

Zostaly drobiazgi - kredyt, materialy, prund, casting na ekipy i kierbuda trwa :o :o

 

Powodzenia dla tych co zaczynaja ! Jakos to bedzie.

 

Pozdrawiam

Zonzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 7 miesiącach od czego? Od kupna działki?

Ja kupiłem w połowie maja, zatem jak dobrze pójdzie...to koniec roku będzie nasz. Przeklęta biurokracja.

 

Poza tym gratuluję przejścia tego etapu.

 

Gratulacje. My kupiliśmy działkę w listopadzie i jak się wszystko uda to jutro odbierzemy warunki zagospodarowania.

 

Czyli na pozwolenie poczekamy pewnie do lutego/marca!!!!

A planowaliśmy w marcu już zaczynać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly powiew optymizmu :lol: Po 7 miesiacach mamy decyzje o zatwierdzeniu pozwolenia na budowe.

3 tygodnie na uprawomocnienie i zgloszenie do PINB i mozemy zaczynac budowe. :D

 

Zostaly drobiazgi - kredyt, materialy, prund, casting na ekipy i kierbuda trwa :o i

 

jaki obraz wyłania się po castingu na kierbuda? stawki bardzo się różnią? podpisujecie umowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie całość prac (poza GWC) wykonała mała firma A.Godlewski z Grodziska Maz.

 

Czy możesz tą firmę polecić?

Piszesz, że przy zamkniętych oknach żyć się nie da. Czy oprócz wentylacji mechanicznej masz sprawną wentylację grawitacyjną, czy też zlikwidowałaś "zbędne" przewody wentylacyjne?

 

W książce adresowej grupy nie ma kontaktów do firm, osób, które zajmują się rekuperatorami. Może osoby mające w tej materii doświadczenia budowlane kogoś by chciały polecić zamieszcając w książce?

No to już mi się wyjaśniło... Przyszedł fachman z anemometrem, sprawdził i rzeczywiście jest słabo. Przyznał mi się, że dla oszczędności miejsca zainstalował za małą centralkę. Będziemy więc wymieniać i zobaczymy.

To jest też odpowiedź czy mogę firmę polecić :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 7 miesiącach od czego? Od kupna działki?

Ja kupiłem w połowie maja, zatem jak dobrze pójdzie...to koniec roku będzie nasz. Przeklęta biurokracja.

 

Poza tym gratuluję przejścia tego etapu.

 

Gratulacje. My kupiliśmy działkę w listopadzie i jak się wszystko uda to jutro odbierzemy warunki zagospodarowania.

 

Czyli na pozwolenie poczekamy pewnie do lutego/marca!!!!

A planowaliśmy w marcu już zaczynać

Boszzz, co Wy piszecie?? Ja kupiłam działkę w maju 2005 i spokojnie zostawiłam wszystko na pół roku, geodeta tylko mierzył bo to kawał ziemi jest. W grudniu zakręciłam się za prądem i indywidualnym projektem. Dokumenty złożyłam w starostwie z marcu, w kwietniu miałam pozwolenia na budowę, uprawomocnienie 3tyg, zgłoszenie rozpoczęcia w nadzorze 1 tydz i pod koniec maja 2006 zaczynaliśmy budowę. Ten rok to w sumie pół roku mojego lenistwa i 3 miesiące pracy nad projektem. Plan zagospodarowania w gminie od ręki, opinia melioracji od ręki, powiatowy zarząd dróg od ręki. Rok temu w Starostwie Grodziskim wszystko załatwiało się super, błyskawicznie, fachowo i życzliwie.

I za chwilkę się wprowadzam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boszzz, co Wy piszecie??

 

Tak to wygląda. Na szczęście działkę kupoiliśmy z warunkami zabudowy. No i teraz jazda, a raczej stanie w koreczku.

Piersza przeszkoda - mapki geodezyjne - 2 miesiące czekania (rok temu było to 3 tygodnie, ale od czego są urzędnicy), w międzyczasie projekt indywidualny (mając na uwadze zaangażowanie architekta, szybko się nie skończy).

Druga przeszkoda, warunki podłączenia mediów - pewnie 2-3 tygodnie, bez mapek geodezyjnych nie chcą rozmawiać, nie interesują ich inne mapki i basta (nawet sytuacyjne).

Trzecia przeszkoda - wyłączenie z produkcji rolnej - minimum 1 miesiąc. Oczywiście musi być już gotowy projekt.

Czwarta przeszkoda - sączki melioracyjne - pewnie też 2-3 tygodnie.

Piąta przeszkoda - pozwolenie na budowę - 2 miesiące w Ożarowie i ani dnia krócej.

 

Zaczyna mi to przypominać kabaret Dudek i jego "dwanaście jałowcówek". Człowiek czuje się po każdym etapie podobnie jak po wylewanej do zlewu flaszce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piersza przeszkoda - mapki geodezyjne - 2 miesiące czekania (rok temu było to 3 tygodnie, ale od czego są urzędnicy), w międzyczasie projekt indywidualny (mając na uwadze zaangażowanie architekta, szybko się nie skończy).

Druga przeszkoda, warunki podłączenia mediów - pewnie 2-3 tygodnie, bez mapek geodezyjnych nie chcą rozmawiać, nie interesują ich inne mapki i basta (nawet sytuacyjne).

Trzecia przeszkoda - wyłączenie z produkcji rolnej - minimum 1 miesiąc. Oczywiście musi być już gotowy projekt.

Czwarta przeszkoda - sączki melioracyjne - pewnie też 2-3 tygodnie.

Piąta przeszkoda - pozwolenie na budowę - 2 miesiące w Ożarowie i ani dnia krócej.

 

Aż się wierzyć nie chce...

Geodeta moim zdaniem do wymiany - 2 miesiące ? To za co bierze kasę ?

Architekt - to samo. Albo zabiera się do roboty, albo sio...

Wyłączenie z produkcji rolnej - składałem wniosek razem z wnioskiem o pozwolenie - załatwione razem. Oczekiwanie na pozwolenie jakies 2 tyg. (już uprawomocnione).

Co do sączków - nie wypowiem się...

Ale widać w Grodzisku to jakoś łatwiej...

 

pzdr.

Wookasch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geodeta moim zdaniem do wymiany - 2 miesiące ? To za co bierze kasę ?

 

Geodeta miał pracę na 2 tygodnie. Dwa tygodnie czekał by dostać mapkę z archiwum (czeka się w kolejce!!!!), po złożeniu wyrysowanej mapki czekamy miesiąc na jej zatwierdzenie przez Starostwo - Pani ze starostwa powiedziała że tyle się czeka i koniec, kropka, jeżeli chcemy szybciej to musimy pisać prośbę i porządnie ją uzasadnić, inaczej nie ma szans na pozytywne rozpatrzenie.

 

Jak widać Starostwo w Ożarowie powinno dawno zmienić nazwę na "Dziadostwo". Tu wychodzi się z założeni, że jeżeli sprawa ma być rozpatrzona w terminie X, to dokładnie tyle będzie rozpatrywana. A może jakoś by się dało przyśpieszyć.... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...