Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Ale widać w Grodzisku to jakoś łatwiej...

 

pzdr.

Wookasch

No w Grodzisku luzik. Chociaż ostatnio trochę się pokiepściło i Wydział Architektury ma dostępny dla petentów tylko sekretariat. Wcześniej dokumenty sprawdzała od razu osoba merytoryczna i jak przyjęła to było pewne że wszystko jest ok. Ale nowy naczelnik tak zarządził i teraz tylko sekretarka co nie musi się znać. Poza wydziałem komunikacji w powiecie grodziskim wszędzie się spotkałam z bardzą miłą obsługą, wszyscy byli bardzo pomocni i życzliwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Geodeta moim zdaniem do wymiany - 2 miesiące ? To za co bierze kasę ?

 

Geodeta miał pracę na 2 tygodnie. Dwa tygodnie czekał by dostać mapkę z archiwum (czeka się w kolejce!!!!), po złożeniu wyrysowanej mapki czekamy miesiąc na jej zatwierdzenie przez Starostwo - Pani ze starostwa powiedziała że tyle się czeka i koniec, kropka, jeżeli chcemy szybciej to musimy pisać prośbę i porządnie ją uzasadnić, inaczej nie ma szans na pozytywne rozpatrzenie.

 

Jak widać Starostwo w Ożarowie powinno dawno zmienić nazwę na "Dziadostwo". Tu wychodzi się z założeni, że jeżeli sprawa ma być rozpatrzona w terminie X, to dokładnie tyle będzie rozpatrywana. A może jakoś by się dało przyśpieszyć.... :oops:

 

No widzisz. Wydaje mi się, że to jest złe podejście.

Ogólnie nie powinno się moim zdaniem zagłębiać w chodzenie do starostwa. Zlecić zrobienie mapek do celów projektowych geodecie "z terenu" i odebrać od niego już podstemplowane mapki. Sądzę, że byłoby znaaacznie szybciej ;)

 

pzdr.

Wookasch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza wydziałem komunikacji w powiecie grodziskim wszędzie się spotkałam z bardzą miłą obsługą, wszyscy byli bardzo pomocni i życzliwi.

 

Zgadza się. Ogólnie byłem w niezłym szoku. Znając realia warszawskie, gdzie od urodzenia mieszkam i znam urzędy , załatwianie spraw, czy to w Gminie czy w Starostwie, było dla mnie jak z bajki. Miło, przyjemnie, bez kolejek, jest gdzie zaparkować - ogólnie szok :D

 

pzdr.

Wookasch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy robiliście może badanie gruntu przed rozpoczęciem budowy?

Pytam o to ponieważ nie wiem czy takie badanie (poziom wód gruntowych) jest konieczne do uzyskania pozwolenia, albo czy wykonawcy tego od inwestora oczekują? a może jest jakiś inny sposób na sprawdzenie poziomu wód np. ktoś w gminie robi takie badania i można te wyniki od nich uzyskać...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy robiliście może badanie gruntu przed rozpoczęciem budowy?

Pytam o to ponieważ nie wiem czy takie badanie (poziom wód gruntowych) jest konieczne do uzyskania pozwolenia, albo czy wykonawcy tego od inwestora oczekują? a może jest jakiś inny sposób na sprawdzenie poziomu wód np. ktoś w gminie robi takie badania i można te wyniki od nich uzyskać...?

 

Badania geotechniczne to "trochę" więcej niz sprawdzenie poziomu wód gruntowych.

Niekiedy w warunkch zabudowy ,lub w wypisie z MPZP jest narzucone zrobienie badań (ja np. nie miałem, ale zrobiłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geodeta miał pracę na 2 tygodnie. Dwa tygodnie czekał by dostać mapkę z archiwum (czeka się w kolejce!!!!)

 

Ntek nie wiem jak teraz ale my te mapki archiwalne do celów projektowych o ile to samo mamy na myśli otrzymaliśmy w pare minut. Numerek jak na poczcie i pan ładnie drukuje Ci mapkę i wsio. Może teraz się coś zmieniło.

Nasz geodeta po złozeniu mapek do celów projektowych w Ożarowie w dniu 1 czerwca, 23 czerwca już je odebrał. Poszło naprawdę sprawnie jak na urzędy :D Teraz czekamy na wyłączenie produkcji rolnej ale tym zajęła sie nasza pani architekt i tutaj już zaczyna się inny rozdział.....niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

pomóżcie!!!

Właśnie człowiek, który miał zrobić nam podbitkę powiedział, że nie da rady :(

Miał dać namiar na kolegę, który też zajmuje się podbitkami ale doooopa.

 

Bez podbitki nie możemy nic zrobić wokół domu a bez zagospodarowania ogrodu niestety nie możemy się przeprowadzić :cry:

 

Czy znacie kogoś kto (w najbliższym czasie) mógłby coś takiego zrobić?

 

Będę wdzięczny za wszelkie kontakty.

 

Pozdrawiam,

 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 7 miesiącach od czego? Od kupna działki?

Poza tym gratuluję przejścia tego etapu.

 

Niestety dopiero po 7 miesiacach od wydebnienia od architekta planu zagospodarowania. Z samym pozwoleniem wyrobili sie w 2 miesiace ale zeby zebrac papierki to niestety trzeba sie nalatac po Pruszkowie i okolicach. Najdluzej z odrolnieniem sie nam zeszlo bo wlasciciele dzialek oszczedzili 100 pln i nie zglosili zmian do rejestru gruntów :evil:

 

Potwierdzam ze teraz sa takie terminy. Jeszcze na jesieni prawie wszystko mozna bylo zalatwic od reki albo za dwa tygodnie teraz 3 tygodnie to minimum.

 

Melioracja to najpierw 3 tygodnie na warunki, moze byc trzeba zrobic projekt likwidacji saczkow a to kolejne 2 tygodnie lekko, zlozyc wniosek o pozwolenie wodnoprawne 2 tygodnie i odczekac az sie uprawomocni ...

 

pozdrawiam

Zonzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bez zagospodarowania ogrodu niestety nie możemy się przeprowadzić :cry:

 

No proszę...jakie się trafiło królewskie podniebienie...

Bez przesady...bez ogrodu nie da się zamieszkać?? :lol:

Sam bym chciał mieć takie "przeszkody"

 

Potem trzeba czekać aż kwiatki wyrosną, bez tego doooopa :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paulina&Paweł

 

Gdzie się budujecie? Czy już należycie do Grupy G-N?

 

OK. Pytania nieaktualne,

jesteście już w Grupie i wiem gdzie się budujecie. Wystarczyło poszukać na forum.

 

Nie widzę Was tylko na mapce, stąd moje pytania. Zatem spośród członków Grupy budujecie się najbliżej nas.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bez zagospodarowania ogrodu niestety nie możemy się przeprowadzić :cry:

 

No proszę...jakie się trafiło królewskie podniebienie...

Bez przesady...bez ogrodu nie da się zamieszkać?? :lol:

Sam bym chciał mieć takie "przeszkody"

 

Czekałem kiedy taki tekst się pojawi.... i cóż nie przeliczyłem się :(

 

Prosiłem tylko o pomoc a nie o komentarze. Czy tak trudno zaakceptować, że każdy ma inne wymagania?

 

W dalszym ciągu mam nadzieję, że uzyskam tu pomoc.

 

Pozdrawiam,

 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Prosiłem tylko o pomoc a nie o komentarze. Czy tak trudno zaakceptować, że każdy ma inne wymagania?

 

W dalszym ciągu mam nadzieję, że uzyskam tu pomoc.

 

Wojtek

Wiesz, żeby uzyskać pomoc trzeba najpierw uzyskać zrozumienie. Poczytaj sobie, ludzie sprowadzają się do niewykończonych domów. Inni rozpaczliwie poszukują ekipy do stanu surowego bo ktoś ich wystawił. Wybacz, ale przy tym wszystkim Twój problem wygląda nam na dosyć błahy.

Ja myślę tak: skoro masz takie wymagania to Cię na nie stać. Rozumiem, że kaska na podsufitkę leży odłożona i na ogród też. Zapłać ekipie dużą kasę, to wystawią kogoś innego i przyjdą do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby sobie posiadziś kwiatki trzeba wpierw mieć ogrodzenie :D właśnie jesteśmy na etapie sprawdzania ofert i tu pierwszy zonk- firma chce 140zł za mb- to już jest wszystko (robocizna i materiał) siatka ma być ocynkowana i powlekana 3,6mm

 

czy to jest normalne? :(

 

a przy okazji- gdyby komuś się nie wydawało normalne to zapraszam do przesyłania info gdzie mogłoby być taniej :wink:

 

obyś żył w ciekawych czasach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, żeby uzyskać pomoc trzeba najpierw uzyskać zrozumienie. Poczytaj sobie, ludzie sprowadzają się do niewykończonych domów. Inni rozpaczliwie poszukują ekipy do stanu surowego bo ktoś ich wystawił. Wybacz, ale przy tym wszystkim Twój problem wygląda nam na dosyć błahy.

Ja myślę tak: skoro masz takie wymagania to Cię na nie stać. Rozumiem, że kaska na podsufitkę leży odłożona i na ogród też. Zapłać ekipie dużą kasę, to wystawią kogoś innego i przyjdą do Ciebie.

 

W zasadzie nic bym tu nie dodał...

Jedynie, że faktycznie czasem może człowieka irytować odpowiedź "out of topic"....ale w przypadku takich wymagań aż się ciśnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...