Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

to chyba z powodu upału :D

proponuje rąsia, klapa, goździk i po sprawie

Senser jesteś liderem tego forum więc nie sugeruj innym, że sie rozpychają :o

i nie jest fajne wrzucanie prywatnych wiadomości na forum publiczne

 

ale ogólnie nie warta chyba skórka wyprawki

 

 

Upał wzmaga agresje :D , a może tak na śnieg na gołe klaty...............

 

ja tylko chcialam się pochwalić że umowa z ZEWT do nas przyszła, w załączeniu warunki przyłącza wydane 11.05.2007, zapłon mają nie ma co!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

A wogóle to dzień dobry:)

 

nie było mnie troszkę bo się wczasowałam, ale pragnę się pochwalić, że w przyszłym tygodniu zamykamy stan zero, a potem niech się mury pna do góry :lol: :lol: :lol:

 

Życzę nam wszystkim słonecznej, ale mniej upalne pogody, choc w Egipcie było 40 st wiec powinnam być przyzwyczajona :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spotkania...

Aktualnie jest fifty/fifty...no ale dodać głos Uli to będzie jeden więcej za 28 Lipca.

Ale ogólnie będzie się pewnie taka "rozdwojona" tendencja utrzymywać.

Więc zorganizujmy teraz tego 28 Lipca spotkanko ze względu na brak propozycji to chyba zostaniemy przy Pizzeri w Milanówku (k. szkoły).

 

Spotkanie na godzinę....14 ??

 

A później przy jesieni zorganizujemy kolejne wtedy da się pogodzić całość??

jak dla mnie 14 może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, dzięki za namiary. Nie omieszkam zadzwonić i czekam na efekty u Was :wink:

 

Tamlin, bez podbitki może i da się żyć, ale nasza folia chyba nie najlepiej to znosi. Zwłaszcza, że dach mamy już dawno zrobiony, a pogoda jaka jest, każdy widzi. Na szczęście do tej pory trafialiśmy na słownych ludzi. No może poza jednym elektrykiem i ludźmi od podbitki.

Pozdr, LuMa

PS. Zostały nam rusztowania po poprzedniej ekipie, więc jak masz urlop, to ... zapraszam :D

 

A ile płacisz?

 

Odpowiem jak to zwykli odpowiadać "fachowcy" - jakoś się dogadamy :D

 

Hello :)

To raczej ja jako "fachowiec" powinienem tak powiedzieć a nie potencjalny inwestor :lol:

 

Pozdrawiam

Tamlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze spraw bierzących,

Wczoraj zostały zamontowane okna - ukłony do Jareko i jego ekipy. Miałem porównanie co do fachowości i solidności w porównaniu do ekipy, która montowała tydzień wcześniej u sąsiada.

Kilka przykładów:

czas pracy: U mnie 7,5h u sąsiada 3h - ilość okien porównywalna

ilość kotew na podobnych oknach: u mnie 3 u sąsiada 1

inne usterki u sądsiada spowodowane partactwem montazystów:

dolne profile ościeżnicy o długości 1m wygięte w łuk - jakiś 1cm różnicy pomiedzy końcem a środkiem (10 cm piany dali!!!)

profile boczne równiez powyginane

poziomu/pionu nic nie trzyma

okna balkonowe i fixy tego samego rozmiaru w sumie 5 szt każda na innej wysokości (rozbierzność jakieś 3cm), jedno okno balkonowe z ruchomym słypkiem ma przekroczone graniczne wymiary dla tego profilu (jest bez przewiązki)

mieli zamontować balkony 17cm od podłogi a zamontowali 20-23 "bo nie mieli co podłożyć oprócz silki z której dom jest zbudowany... - walnęli balkony i fixy na cegłe bez żadnych klinów i poziomowania

A ta solidna firma to przedstawicielstwo Sokółki na Puławskiej, okna z profili aluplast

Morał: nawet przyzwoite okna można spartaczyć przez montaż

Jeszcze raz polecam Jareko

 

Pozdrawiam

Tamlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie przejrzałam zaległe strony forum i ciesze się, że kilka osób jest chętnych na wspólne kupowanie więźby.

 

Jestem gotowa podjąć się negocjacji CEN w róznych składach tylko proszę o mejla na priva lub na [email protected] z informacją o :

wielkości więźby,

jej skomplikowaniu

terminie odbioru

rozumiem, że kazdy chce mieć drewno impregnowane?

 

dla przypomnienia informuję, ze my jej potrzebujemy na koniec września, ale mysle, że można odbierać w róznym terminie

pozdrawiam serdecznie

 

Agnieszka :D :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i klops... wcale nie zaczniemy zaraz... okazało sie ze majstrowi odpadlo dwóch ludzi... jeden biduś miał wylew :cry: musi sie teraz kurowac, drugi spadl z dachu i sie poobijał...

 

A przy okazji jak to jest z ubezpieczeniem pracowników na czas budowy? Czy my już powinniśmy ubezpieczyc czy jak? Nie mam żadnej umowy z Wykonawca wszystko na gębę załatwiamy...

 

Zatem budowa rusza na koniec sierpnia dopiero...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i klops... wcale nie zaczniemy zaraz... okazało sie ze majstrowi odpadlo dwóch ludzi... jeden biduś miał wylew :cry: musi sie teraz kurowac, drugi spadl z dachu i sie poobijał...

 

A przy okazji jak to jest z ubezpieczeniem pracowników na czas budowy? Czy my już powinniśmy ubezpieczyc czy jak? Nie mam żadnej umowy z Wykonawca wszystko na gębę załatwiamy...

 

Zatem budowa rusza na koniec sierpnia dopiero...

 

Defacto to Ty odpowiadasz za to co się dzieje na Twojej budowie... do spółki z kierbudem... więc jak by coś sie stało to prokurator (lub pokrzywdzony) Ciebie będzie ścigał a juz na pewno jak sie okaże że praca była na czarno, bez umowy.

 

Pozdrawiam

Tamlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie wrzucić do ksiązki namiary na dekarzy (bo chyba tak sie ich nazwywa) ale nie od blachy tylko tych co układają dachówkę

 

dekarz to ogólne pojęcie, zajmuje się po prostu kryciem dachów, nie trzeba tworzyć nowej kategorii- ale uwaga słuszna- myślę, że polecając wykonawcę można dodać w jakiej technologii się specjalizuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, dzięki za namiary. Nie omieszkam zadzwonić i czekam na efekty u Was :wink:

 

Tamlin, bez podbitki może i da się żyć, ale nasza folia chyba nie najlepiej to znosi. Zwłaszcza, że dach mamy już dawno zrobiony, a pogoda jaka jest, każdy widzi. Na szczęście do tej pory trafialiśmy na słownych ludzi. No może poza jednym elektrykiem i ludźmi od podbitki.

Pozdr, LuMa

PS. Zostały nam rusztowania po poprzedniej ekipie, więc jak masz urlop, to ... zapraszam :D

 

A ile płacisz?

 

Odpowiem jak to zwykli odpowiadać "fachowcy" - jakoś się dogadamy :D

 

Hello :)

To raczej ja jako "fachowiec" powinienem tak powiedzieć a nie potencjalny inwestor :lol:

 

Pozdrawiam

Tamlin

 

Ja tylko zacytowałam "fachowców". To jak, chcesz dorobić? :wink: :lol:

 

A jak już wszyscy się chwalą, to ja też. Nasz instalator zakończył prace przy CO i wodzie :D i w przyszłym tygodniu następna ekipa rusza z wylewkami. Pytanie do zaawansowanych: ile czasu muszą schnąć wylewki przy dobrej (czytaj słonecznej pogodzie z temp. około 20 stopni)?

Pozdrawiam, LuMa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...