Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dlatego też nie chcę przesadzić z mocą przyłącza. Wydaje się, ze 15kW powinno wystarczyć.

W dalszym ciągu bez odpowiedzi pytanie jakie jest średnie roczne zużycie energii (w kWh). Tu zupełnie nie wiem co wpisać.

 

Ja wypełniłam wniosek na miejscu w ZEWT, a moc przyłączeniową podała mi Pani, która wniosek przyjmowała (chyba cos ok 10-13kW)

 

 

a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też nie chcę przesadzić z mocą przyłącza. Wydaje się, ze 15kW powinno wystarczyć.

W dalszym ciągu bez odpowiedzi pytanie jakie jest średnie roczne zużycie energii (w kWh). Tu zupełnie nie wiem co wpisać.

 

W moim przypadku to jest OK 300 kWh/m-ąc.

Woda z grzałki i gaz w kuchence.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i klops... wcale nie zaczniemy zaraz... okazało sie ze majstrowi odpadlo dwóch ludzi... jeden biduś miał wylew :cry: musi sie teraz kurowac, drugi spadl z dachu i sie poobijał...

 

A przy okazji jak to jest z ubezpieczeniem pracowników na czas budowy? Czy my już powinniśmy ubezpieczyc czy jak? Nie mam żadnej umowy z Wykonawca wszystko na gębę załatwiamy...

 

Zatem budowa rusza na koniec sierpnia dopiero...

 

możesz się ubezpieczyć na ten czas od odpowiedzilności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też nie chcę przesadzić z mocą przyłącza. Wydaje się, ze 15kW powinno wystarczyć.

W dalszym ciągu bez odpowiedzi pytanie jakie jest średnie roczne zużycie energii (w kWh). Tu zupełnie nie wiem co wpisać.

 

A co bedzie u Ciebie na prąd?? to jest zasadnicze pytanie pomocnicze.

 

Troche podpowiem, na własnym przykładzie :wink: , a mianowicie u nas jest jak wspomnialem wszystko na prąd i tak w miesiącach letnich (od kwietnia do wrzesnia) srednie zuzycie wynosi do ok 500 kwh (cuw+gotowanie i pieczenie+pozostałe odbiorniki+kosiarka+pompa do podlewania, bo mamy osobną studnię w tym celu) a w zimowych (od października do marca) srednio na miesiąc ok 1200 kwh (wszystko co w miesiacach letnich ale bez kosiarki, pompy + ogrzewanie). zużycie orientacyjne roczne wynosi ok 10200 kwh. Jeżeli masz normalne AGD plus tylko piekarnik to myśle że wpiszesz 1200 kwh i bedzie git. Z resztą jak wiecej zuzyjesz to wiecej zapłacisz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam te rozwazania o przydzialach mocy... dobra, jestem burak, nie wiem, nie rozumiem - moze ktos sie zlituje...

 

Byly wlasciciel dzialki z duma twierdzil, ze tu taki duzy przydzial mocy, ze nie bedzie zadnych problemow. Przy przepisywaniu umowy na mnie mam w umowie, ze przydzial jest 16 kW przy zabezpieczeniach przedlicznikowych 32 A, zabezpieczeniach zalicznikowych 25 A :roll: :-? :o

 

Tymczasem w ktoras niedziele mialam tak: chodzil piekarnik i wiatrak, po czym wlaczylam czajnik (OK, czajnik ciagnie 3kW, wiatrak nie wiem, napisane na nim 35W, ale nie jestem pewna, czy to to - piekarnik na pewno od diabla, ale nie wiem ile). I w momencie wlaczenia czajnika uslyszalam, jak termoobieg schodzi z obrotami duuuzo nizej a wiatrak spowalnia do polowy...

 

Wywalic mi nic nie wywalilo, ale juz kiedys ktos mi powiedzial, ze nie mogl mi czegos tu zespawac, bo nie dzialala dobrze maszyna, ledwo ciagnela...

 

Na czym polega problem? Wezwac kogos, zeby mi sprawdzil, jaka u mnie jest ta moc czy co?

 

Blondynka wprawdzie farbowana, ale... :oops: no nie wyznaje sie na tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Gaweł.

W planach jest ogrzewanie gazowe z piecem dwufunkcyjnym co/cwu.

Czyli przez cały rok powinno utrzymywać się w miarę stałe zużycie. Patrząc na twoje dane, powinno to być trochę poniżej 500kWh na miesiąc, może ok 400. Myślę ze ok 4500-5000/rok powinno być OK

 

Ale ja mam całą kuchenkę na prąd i ciepła wode, to własnie nabija licznik, nie bedziesz mial nawet polowy naszego zuzycia :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam te rozwazania o przydzialach mocy... dobra, jestem burak, nie wiem, nie rozumiem - moze ktos sie zlituje...

 

Byly wlasciciel dzialki z duma twierdzil, ze tu taki duzy przydzial mocy, ze nie bedzie zadnych problemow. Przy przepisywaniu umowy na mnie mam w umowie, ze przydzial jest 16 kW przy zabezpieczeniach przedlicznikowych 32 A, zabezpieczeniach zalicznikowych 25 A :roll: :-? :o

 

Tymczasem w ktoras niedziele mialam tak: chodzil piekarnik i wiatrak, po czym wlaczylam czajnik (OK, czajnik ciagnie 3kW, wiatrak nie wiem, napisane na nim 35W, ale nie jestem pewna, czy to to - piekarnik na pewno od diabla, ale nie wiem ile). I w momencie wlaczenia czajnika uslyszalam, jak termoobieg schodzi z obrotami duuuzo nizej a wiatrak spowalnia do polowy...

 

Wywalic mi nic nie wywalilo, ale juz kiedys ktos mi powiedzial, ze nie mogl mi czegos tu zespawac, bo nie dzialala dobrze maszyna, ledwo ciagnela...

 

Na czym polega problem? Wezwac kogos, zeby mi sprawdzil, jaka u mnie jest ta moc czy co?

 

Blondynka wprawdzie farbowana, ale... :oops: no nie wyznaje sie na tym...

 

To niekoniecznie jest wina zabezpieczeń.

Takie "zdychanie" wentylatora świadczy raczej o spadku napięcia.

Jak długie jest przyłącze i jaka jest średnica przewodów?

Wygląda na to że w przypadku wzrostu natężenia prądu (podłączane kolejne odbiorniki) rośnie spadek napięcia na przewodach doprowadzających i w napięcie w gniazdkach zamiast 230V ma np. 200V.

Przydałby się ktoś z woltomierzem chociaż :D

Może dla pewności popytaj jeszcze wewątku "Wszystko o szeroko rozumianej elektryce..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam całą kuchenkę na prąd i ciepła wode, to własnie nabija licznik, nie bedziesz mial nawet polowy naszego zuzycia :wink: :lol:

 

Tym bardziej powinienem się cieszyć - będą niższe rachunki ;-)

Chyba ze koszt podłączenia gazu będzie "kosmiczny"

Ale tego dowiem się niedługo.

Wielkie dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...