Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

 

A to pech. :cry: Jeśli Ci zabraknie, to daj znać.

Nikt więcej nie potrzebuje 24-ki???

Dla zainteresowanych podam tel. 604-410-669

neistety abonent jest chwilowo niepobecny:( znaczy Ty :lol: napisz prosze jaka to atrakkcyjna cena...

 

 

Czy propozycja nadal aktualna - jesteśmy zainteresowani. Pozdrawiamy. wombaty2 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwota abonamentu też nie jest jakas obłędna ok 2 zł za KW przy taryfie G-12

A ty się nie wtrancaj!! :lol: :lol:

czemu??? :o :lol:

Bo ja mówię, że drogo a ty tanio....a jak mówię drogo to drogo i koniec!!

:lol: :lol:

 

Czyżby ktoś na tej stronie miał monopol na prawdę? :wink: Przypomina mi to "stare, dobre czasy" :D :D

 

Ja się wprowadziłem w ostatnim dniu Października...

Rozumiem, że nie należysz do przesądnych :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Ewak39 - potwierdzam to co napisał asz. We wątkach "elektrycznych" czytałem o takich objawach jak u Ciebie. Forumowi elektrycy wskazywali na zbyt mały przekrój przewodów przyłącza i/lub w przypadku przyłącza podziemnego - na niewłaściwy typ ułożonego kabla (chodzi o izolację). Twoja instalacja elektryczna powinna być sprawdzona, przyczyna spadku napięcia określona i wadliwy fragment instalacji poprawiony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś się orientuje jakie teraz obowiązują stawki dl kierowników budowy? Czy 2500 pln to rozsądna cena?

 

Nie wiem czy ceny tak poszly do góry, ale wydaje mi sie to duzo. My zaplacilismy 1200 + 100 złoty za kazda inspekcje. Wizyt na budowie jest przewidzianych 6 (fundamenty, sciany w momencie nadprozy, strop, wieniec, dach plus jedna juz pozniej) Razem daje to kwote 1800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś się orientuje jakie teraz obowiązują stawki dl kierowników budowy? Czy 2500 pln to rozsądna cena?

 

my ostatnio mieliśmy dwie wyceny

1) 100zł plus vat plus koszt dojazdu, ale osoba wydawała się być odpowiedzialna (częste wizyty, w ramach rozsądku oczywiście, na pewno nie taki kierownik od wpisów)

 

2) 1600zł od budowy i podobnie jak wyżej, jakieś 6 wizyt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontynuując temat polecanych fachowców- przyznam, że się trochę zawiodłam

 

rozmawialiśmy już z kilkoma kierownikami budowy i za każdym razem mam wrażenie, że albo to średni fachowcy, albo nie umieją się sprzedać, a przy istniejącej koniunkturze to może im nie zależy....

 

jeden po obejrzeniu projektu mówi, że mamy sprawdzić u architekta, czy więźba wytrzyma zmianę blachy na betonówkę, drugi w ogóle nie przejmuje się tą kwestią, a trzeci 'fachowo' stwierdza, że więźba bez problemu da radę

 

każdy ma swoją teorię

 

w dodatku sąsiad próbował wykopać studnię u siebie na działce i po trzech razach sobie podarował (doszedł do 30m)

teraz my się zastanawiamy, czy jest sens brać studniarza, żeby sprawdzał, czy na naszej też nie ma... :-?

 

ech, co za czasy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A to pech. :cry: Jeśli Ci zabraknie, to daj znać.

Nikt więcej nie potrzebuje 24-ki???

Dla zainteresowanych podam tel. 604-410-669

neistety abonent jest chwilowo niepobecny:( znaczy Ty :lol: napisz prosze jaka to atrakkcyjna cena...

 

 

Czy propozycja nadal aktualna - jesteśmy zainteresowani. Pozdrawiamy. wombaty2 :D

 

Witaj,

 

tak, propozycja aktualna, numer telefonu także.

Zapraszam i czekam na kontakt.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś się orientuje jakie teraz obowiązują stawki dl kierowników budowy? Czy 2500 pln to rozsądna cena?

 

 

Ja mam poleconego z forum p. Błaszczaka i już go dalej nie polecam, przez tel przed spotkaniem ugadaliśmy się na 1000 + 100 za wizytę, na spotkaniu już się awanturował, że 1500 + wizyty, teraz nie chce dać faktury za usługę bo....6000 pln. albo rezygnuje!!! w głowie się poprzewracało z dobrobytu k.... mać! Ja rozumiem, że vat i podatek ale od 2000 to nie będzie 4000 tych opłat!Facet robi wpisy, ślad po nim jest, że pracował a kwitów nie wystawia, pracuje na czarno i to nie ukrywając się specjalnie z tym. Poza tym przy każdej próbie negocjacji jest szantaż, że on rzuca papiery i żegna się ze mną :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne!!!

 

Nareszcie mam jakis punkt zaczepienia. Czy to znaczy, ze mam monitowac zaklad energetyczny, zeby kogos przyslali? Czy samemu wziac jakiegos elektryka, zeby zdiagnozowal problem?

 

Wynajęty przez Ciebie elektryk powinien sprawdzić tą część przyłącza, która należy do Ciebie. Jeśli stwierdzi, że jest OK to dopiero zgłaszasz problem dostawcy energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam całą kuchenkę na prąd i ciepła wode, to własnie nabija licznik, nie bedziesz mial nawet polowy naszego zuzycia :wink: :lol:

 

Tym bardziej powinienem się cieszyć - będą niższe rachunki ;-)

Chyba ze koszt podłączenia gazu będzie "kosmiczny"

Ale tego dowiem się niedługo.

Wielkie dzięki za pomoc

 

A ty myslisz że dlaczego u nas wszystko na prąd? :wink: Bo kosztorys przylącza był z marsa albo saturna :-? :o , a to tylko 50 metrów od domku :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dodatku sąsiad próbował wykopać studnię u siebie na działce i po trzech razach sobie podarował (doszedł do 30m)

teraz my się zastanawiamy, czy jest sens brać studniarza, żeby sprawdzał, czy na naszej też nie ma... :-?

 

ech, co za czasy :(

 

Chyba coś jest na rzeczy... Bobo30 też jest z twoich okolic i zatrzymała się na 10m, bo studniarz jej powiedział, że niżej raczej nie będzie wody...

Wiadomo z 10m woda może nie być najlepsza (oddawała do analizy ale nie znam wyników) ale był wybór albo z 10 albo być może wogóle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś się orientuje jakie teraz obowiązują stawki dl kierowników budowy? Czy 2500 pln to rozsądna cena?

 

 

Ja mam poleconego z forum p. Błaszczaka i już go dalej nie polecam, przez tel przed spotkaniem ugadaliśmy się na 1000 + 100 za wizytę, na spotkaniu już się awanturował, że 1500 + wizyty, teraz nie chce dać faktury za usługę bo....6000 pln. albo rezygnuje!!! w głowie się poprzewracało z dobrobytu k.... mać! Ja rozumiem, że vat i podatek ale od 2000 to nie będzie 4000 tych opłat!Facet robi wpisy, ślad po nim jest, że pracował a kwitów nie wystawia, pracuje na czarno i to nie ukrywając się specjalnie z tym. Poza tym przy każdej próbie negocjacji jest szantaż, że on rzuca papiery i żegna się ze mną :-?

 

No to nie ładnie faktycznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ty myslisz że dlaczego u nas wszystko na prąd? :wink: Bo kosztorys przylącza był z marsa albo saturna :-? :o , a to tylko 50 metrów od domku :roll:

 

u mnie było chyba 77 mb, kosztorys - 9500 netto bez skrzynki :-?+instalacja w domu i od ogrodzenia odbiory itd, razem naliczyłam jakieś 17000.

To za 7000 mam instalacje LPG z butlą zakopaną i kotłem Viessmann z wbudowanym zasobnikiem, instalacja do budynku i wewnątrz budynku, odbiory projekty wykopy itd w tej cenie!!! Pozostało 10000 w kieszeni które mogę wrzucić na fundusze a odsetki pokryją mi wyższe rachunki za ogrzewanie bo faktem jest, że LPG jest droższe niż gaz z rurki,

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może nie w temacie ale dlaczego by nie zapytać ;-)?

 

Czy znacie/polecacie w okolicach jakiś dentystów? Tak żeby sobie i te zęby podleczyć i kamień usunąć i żeby nie musieć w sobotę jechać do W-wy tylko na miejscu w Grodzisku lub w pobliżu.

 

Bo mam/znam dobrych dentystów w W-wie ale po pierwsze moja ulubiona dentystka właśnie rodzi, a po drugie nie chce mi się z powodu głupiego usuwania kamienia w sobotę lecieć do W-wy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...