Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

u mnie było chyba 77 mb, kosztorys - 9500 netto bez skrzynki :-?+instalacja w domu i od ogrodzenia odbiory itd, razem naliczyłam jakieś 17000.

To za 7000 mam instalacje LPG z butlą zakopaną i kotłem Viessmann z wbudowanym zasobnikiem, instalacja do budynku i wewnątrz budynku, odbiory projekty wykopy itd w tej cenie!!! Pozostało 10000 w kieszeni które mogę wrzucić na fundusze a odsetki pokryją mi wyższe rachunki za ogrzewanie bo faktem jest, że LPG jest droższe niż gaz z rurki,

pozdr.

Z tego co piszesz nie wygląda to dobrze. U nas przyłącze to będzie ok 150-170m ale do podziału z sąsiadem. Wygląda na to, że przy takich cenach warto będzie się zastanowić nad LPG albo pompą ciepła.

 

Dziś udało się złożyć wnioski o warunki przyłączenia prądu, wody i gazu, więc za kilka tygodni wszystko powinno się wyjaśnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Z tego co piszesz nie wygląda to dobrze. U nas przyłącze to będzie ok 150-170m ale do podziału z sąsiadem. Wygląda na to, że przy takich cenach warto będzie się zastanowić nad LPG albo pompą ciepła.

 

Dziś udało się złożyć wnioski o warunki przyłączenia prądu, wody i gazu, więc za kilka tygodni wszystko powinno się wyjaśnić.

 

i najgorsze, że nic się nie zmienia, ceny rozbudowy gazociągu od kilku lat takie same, trzeba liczyć ok 120 pln netto za metr. Nie wiem pod jaką gazownię podlegacie ja pod Łódź, oddział w Żyrardowie. Jeśli macie drogę prywatną to do tego dochodzą koszta notarialne bo musicie spisać służebność w drodze dla gazowni coby mogła Wam rurkę podciągnąć. Wydaje mi się, że przy obecnych cenach gazu się nie opłaca, nawet jakbyście elektryczność zrobili to licząc na szybko zostanie Wam 10-12 tys.więc możecie sobie gdzieś na procent odłożyć i dokładać do rachunków odsetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś jest na rzeczy... Bobo30 też jest z twoich okolic i zatrzymała się na 10m, bo studniarz jej powiedział, że niżej raczej nie będzie wody...

Wiadomo z 10m woda może nie być najlepsza (oddawała do analizy ale nie znam wyników) ale był wybór albo z 10 albo być może wogóle...

 

dobrze byłoby jakby w ogóle coś było

w zasadzie to ma być woda do ogrodu... więc nie musi być najlepszej jakości

 

z drugiej strony to aż dziwne, bo okazało się, że poziom wód gruntowych jest dość wysoki, my na szczęście nie planujemy piwnic, ale sąsiad musiał obejść się smakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

i najgorsze, że nic się nie zmienia, ceny rozbudowy gazociągu od kilku lat takie same (...)

 

Alexs a kiedy się podłączałaś? bo z moich ostatnich informacji- tak sprzed pół roku, sprawa wygląda trochę bardziej róźowo- podobno zmieniły się przepisy dotyczące rozbudowy gazociągów i nie obowiązuje już teraz ponoszenie koszmarnie wysokich kosztów. Gazownia nie obciąża za rozbudowę gazociągu tylko za samo przyłącze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ty myslisz że dlaczego u nas wszystko na prąd? :wink: Bo kosztorys przylącza był z marsa albo saturna :-? :o , a to tylko 50 metrów od domku :roll:

 

u mnie było chyba 77 mb, kosztorys - 9500 netto bez skrzynki :-?+instalacja w domu i od ogrodzenia odbiory itd, razem naliczyłam jakieś 17000.

To za 7000 mam instalacje LPG z butlą zakopaną i kotłem Viessmann z wbudowanym zasobnikiem, instalacja do budynku i wewnątrz budynku, odbiory projekty wykopy itd w tej cenie!!! Pozostało 10000 w kieszeni które mogę wrzucić na fundusze a odsetki pokryją mi wyższe rachunki za ogrzewanie bo faktem jest, że LPG jest droższe niż gaz z rurki,

pozdr.

 

No niestety gaz z butli i olej opałowy to niestety nie najlepsze rozwiazanie (szerzej o tym jest w muratorze 08/2007) i to niestety prawda ze wzgledów inwestycyjnych i eksploatacyjnych. :cry: . Dlatego też w małych domach do ok 130 m powierzchni najleprze bedzie ogrzewanie elektrychne (takie mam) :D . Tanie inwestycyjnie i do przezycia eksploatacyjnie. A do domów wiekszych (i rozłozystych parterowych) zdecydowanie pompa ciepła. Przy obecnych cenach nawet gdyby kupić pompe np taką : http://www.climakomfort.pl/index.php?f=3-1&m=4 (cena z tego co sie doczytalem ok 40 tys z montazem, ale moze i wiecej) w kredycie na 20 lat to wyjdzie podobnie bo ok 500 zł miesiecznie przy 200-250 m domu a gaz z butli i ON na pewno wiecej (gaz ziemny na razie jeszcze jest tanszy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Alexs a kiedy się podłączałaś? bo z moich ostatnich informacji- tak sprzed pół roku, sprawa wygląda trochę bardziej róźowo- podobno zmieniły się przepisy dotyczące rozbudowy gazociągów i nie obowiązuje już teraz ponoszenie koszmarnie wysokich kosztów. Gazownia nie obciąża za rozbudowę gazociągu tylko za samo przyłącze.

 

No w zasadzie nie podłączyłam się w końcu bo koszty mnie przerosły. A wszystkie sprawy załatwiałam w tym roku i pismo z gazowni z prośbą o "partycypację" w kosztach mam przed sobą z dnia 23.02.2007 r, więc nie wiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No w zasadzie nie podłączyłam się w końcu bo koszty mnie przerosły. A wszystkie sprawy załatwiałam w tym roku i pismo z gazowni z prośbą o "partycypację" w kosztach mam przed sobą z dnia 23.02.2007 r, więc nie wiem ...

 

 

hmmm...to dziwne, mi powiedzieli, że biorą potencjalne osoby, które mogłyby się przyłączyć- na razie wokół nie ma za bardzo budynków, ale są podzielone działki- a nie osoby, któe zgłaszają chęć- może tutaj jest pies pogrzebany?

 

jeszcze rok temu, kiedy szukaliśmy działki w okolicach błonii, z gazowni dostaliśmy info, że będzie to kosztować 10k (za jakieś kilkadziesiąt metrów)

 

teraz mamy ok 50m i cena jest 1,7k

 

może się jeszcze upewnij, dlaczego takie sprzeczne info...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może nie w temacie ale dlaczego by nie zapytać ;-)?

 

Czy znacie/polecacie w okolicach jakiś dentystów? Tak żeby sobie i te zęby podleczyć i kamień usunąć i żeby nie musieć w sobotę jechać do W-wy tylko na miejscu w Grodzisku lub w pobliżu.

 

Bo mam/znam dobrych dentystów w W-wie ale po pierwsze moja ulubiona dentystka właśnie rodzi, a po drugie nie chce mi się z powodu głupiego usuwania kamienia w sobotę lecieć do W-wy.

 

Dentystką jest żona Wg. I z tego co mi wiadomo ma gabinet w Grodzisku.

 

A swoją drogą, widzę że musisz się zacząć przyzwyczajać do sąsiada :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jeszcze rok temu, kiedy szukaliśmy działki w okolicach błonii, z gazowni dostaliśmy info, że będzie to kosztować 10k (za jakieś kilkadziesiąt metrów)

 

teraz mamy ok 50m i cena jest 1,7k

 

może się jeszcze upewnij, dlaczego takie sprzeczne info...

 

Zobaczymy jak to będzie wyglądać gdy dostanę warunki przyłącza.

Pani w gazowni w Grodzisku powiedziała że ona to tylko wnioski przyjmuje i nic więcej nie wie. Nie potrafiła powiedzieć ani jaki jest przybliżony koszt, ani nawet, czy dostarczone mapki są odpowiednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie gazociąg jest w drodze gminnej oddalonej od mojej działki 77 mb, występowałam o warunki, pod koniec stycznia w lutym dostałam odpowiedz odmowną, że warunki niby są ale ekonomicznie inwestycja jest nie możliwa. Wyjściem jest partycypacja moja w kosztach rozbudowy gazociągu tj ok 9500 netto do ogrodzenia bez skrzynki. Resztę na własny koszt wraz z projektowaniem i skrzynką. Jeśli się coś zmieniło od 23 lutego to zazdroszczę wam bo ja już wyjścia nie mam :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może nie w temacie ale dlaczego by nie zapytać ;-)?

 

Czy znacie/polecacie w okolicach jakiś dentystów? Tak żeby sobie i te zęby podleczyć i kamień usunąć i żeby nie musieć w sobotę jechać do W-wy tylko na miejscu w Grodzisku lub w pobliżu.

 

Ja chodzę w Grodzisku przy deptaku; ul .11 Listopada 9; tel. (22) 724-27-16. Wizyt u dentysty w swoim życiu miałam już wiele i te w Grodzisku zaliczam do jednych z przyjemniejszych. O ile słowo przyjemność można łączyć z leczeniem zębów :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

u mnie było chyba 77 mb, kosztorys - 9500 netto bez skrzynki :-?+instalacja w domu i od ogrodzenia odbiory itd, razem naliczyłam jakieś 17000.

To za 7000 mam instalacje LPG z butlą zakopaną i kotłem Viessmann z wbudowanym zasobnikiem, instalacja do budynku i wewnątrz budynku, odbiory projekty wykopy itd w tej cenie!!! Pozostało 10000 w kieszeni które mogę wrzucić na fundusze a odsetki pokryją mi wyższe rachunki za ogrzewanie bo faktem jest, że LPG jest droższe niż gaz z rurki,

pozdr.

 

Skąd masz taką wycenę LPG? Co to za kocioł za tak niewiele? faktycznie wygląda kusząco.. Ja również podlegam pod Żyrardów i po negocjacjach PGNiG zgodził się na puszczenie naszą ulicą gazociągu (kilkanascie działek) ale jak na razie robią tylko do mnie. Koszty to opłata przyłączeniowa (1000 zł+vat), a długość gazociągu do wybudowania to 80mb (do mnie). Koszt instalacji wewnetrznej (od skrzynki w ogrodzeniu po 2 zawory w kuchni i kotłowni to 4,5 tys na gotowo.

 

Pozdrwiam

Tamlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Skąd masz taką wycenę LPG? Co to za kocioł za tak niewiele? faktycznie wygląda kusząco.. Ja również podlegam pod Żyrardów i po negocjacjach PGNiG zgodził się na puszczenie naszą ulicą gazociągu (kilkanascie działek) ale jak na razie robią tylko do mnie. Koszty to opłata przyłączeniowa (1000 zł+vat), a długość gazociągu do wybudowania to 80mb (do mnie). Koszt instalacji wewnetrznej (od skrzynki w ogrodzeniu po 2 zawory w kuchni i kotłowni to 4,5 tys na gotowo.

 

Pozdrwiam

Tamlin

 

oferta Gaspolu, dokładnie 7400 brutto i nic mnie nie interesuje, umówiłam się tylko z projektantem któremu muszę dostarczyć mapkę(500 pln) i to koniec mojej ingerencji. W przeciągu 2 miesięcy instalacja ma być wykonana z podłączeniem i odpaleniem kotła - Viessmann Vitopend 222 za sam kocioł wyszło ok 4600 pln więc nie wybrzydzałam za bardzo, to dobra cena,po co mam kupować sama i wzywać kogoś do montażu itd jak tu mam full opcję. Gaz ziemny tak jak mówię, zewnątrz, wewnątrz i rozbudowa przyłącza jakieś 17 000 by wyszło, nie było sensu dla małego domku.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam jeszcze pytanko odnośnie spotkania w tą Sobotę na 14...

Czy dalibyście się namówić na przesunięcie tej godziny na 16??

Cholera nie przemyślałem i wystrzeliłem...

Trzeba by zapytać Ule i Sławka, ja mam kontakt Bobo...

 

W TĄ SOBOTĘ :o :o :o Matko ja zupełnie nie skojarzyłam że to już ta sobota. Mam nadzieje, ze na to spotkanie uda mi sie dotrzec...

I gdzie ono w końcu jest bo jakoś się zgubiłam po drodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może nie w temacie ale dlaczego by nie zapytać ;-)?

 

Czy znacie/polecacie w okolicach jakiś dentystów? Tak żeby sobie i te zęby podleczyć i kamień usunąć i żeby nie musieć w sobotę jechać do W-wy tylko na miejscu w Grodzisku lub w pobliżu.

 

Bo mam/znam dobrych dentystów w W-wie ale po pierwsze moja ulubiona dentystka właśnie rodzi, a po drugie nie chce mi się z powodu głupiego usuwania kamienia w sobotę lecieć do W-wy.

 

Dentystką jest żona Wg. I z tego co mi wiadomo ma gabinet w Grodzisku.

 

A swoją drogą, widzę że musisz się zacząć przyzwyczajać do sąsiada :-)

Nie za bardzo muszę bo z sąsiadem razem kupowaliśmy działki 10 lat temu (był wtedy moim kolegą z pracy). Tak się losy potoczyły że od roku jest znowu kolegą z pracy... Świat mały jest :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może nie w temacie ale dlaczego by nie zapytać ;-)?

 

Czy znacie/polecacie w okolicach jakiś dentystów? Tak żeby sobie i te zęby podleczyć i kamień usunąć i żeby nie musieć w sobotę jechać do W-wy tylko na miejscu w Grodzisku lub w pobliżu.

 

Ja chodzę w Grodzisku przy deptaku; ul .11 Listopada 9; tel. (22) 724-27-16. Wizyt u dentysty w swoim życiu miałam już wiele i te w Grodzisku zaliczam do jednych z przyjemniejszych. O ile słowo przyjemność można łączyć z leczeniem zębów :D :D

Powiem Ci że ludzie dziwnie na mnie patrzą jak mówię że idę odpocząć do dentysty :-) A to szczera prawda jest. Bo pomyśl - leży sobie człowiek, ze znieczuleniem więc go nie boli, a bardzo miła, sympatyczna i ładna kobieta się do niego przytula i zabawia rozmową ;-) Bo tak wyglądały moje wizyty u dentystki. Tyle że niestety właśnie rodzi i muszę się rozejrzeć za inną ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak wyglądały moje wizyty u dentystki. Tyle że niestety właśnie rodzi i muszę się rozejrzeć za inną ;-)

 

No no...no to fajnie musiały wyglądać...skoro teraz rodzi... :lol: :lol:

I jeszcze na bezczela: "muszę się rozejrzeć za inną" dobre :lol: :lol:

 

Co do sąsiada miałem na myśli co innego mieć "ziemie za sąsiada" a co innego jak za płotem coś sie dzieje i ktoś mieszka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TĄ SOBOTĘ :o :o :o Matko ja zupełnie nie skojarzyłam że to już ta sobota. Mam nadzieje, ze na to spotkanie uda mi sie dotrzec...

I gdzie ono w końcu jest bo jakoś się zgubiłam po drodze

 

Pierwotnie rzuciłem miejsce to samo co poprzednio.

Ale może spotkajmy się tym razem w Grodzisku??

Jest taka knajpka tu:

 

http://www.skolniak.pl/senser/Mapaspotkania.JPG

 

Nie było mnie tam, ale nie szykuje się tym razem zbyt wiele osób więc nie powinno być problemu.

 

Co wy na to??

No i chciałbym przesunąć godzinę na ową 16-ą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...