Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Gość ~AS~
Kurcze jak tam trafic to pluc, ale chociaz adres pliiiz! Toc szlag mnie trafi (modem!!! :evil: ) przegrzebywac sie przez tyle stron!!!

 

Ja myślę, że chodzi o Gemini, ul. Głowackiego 7a - ulica równoległa do Królewskiej, za szkołą o której pisał Senser.

 

Jeśli to jest za szkołą to pewnikiem tak...innej raczej w pobliżu niet...

 

Zerknijcie tu , jeśli dobrze kojarzę, to lokal jest między ulicą Szkolną a Bartosza. Lokal jest dość duży i przyjemny, tylko chyba warto zadzwonić (724-89-71), czy przypadkiem nie ma jakiejś rezerwacji.

 

więcej informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Grupo budujaca!

 

Krotkie pytanie - czy 23.000 (za Comfo Control pelna automatyka lub 21.000 za standard) za system wentylacji mechanicznej z reku + dodatkowo 10.000 za GWC to duzo? To wycena z rekuperatory.pl.

Jesli Wasze oferty byly lepsze, kto bedzie Wam robil instalacje? I zastanawiamy sie tez nad klimatyzacja, choc o dziwo doradca z rekuperatory.pl szczerze nam odradzal, choc sami tez robia klimatyzacje. Dziwne...

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie się tu nie odzywam ale śledzę Waszą grupę bo budujemy się w okolicy, czyli w Żółwinie.

Mam następujące pytanie Zostało nam trochę wełny do ocieplenia poddasza, ocieplaliśmy 20 tką lub 15 plus 5. Nie mamy co z tym zrobić, jest tego około 20 metrów, mogę dokładnie sprawdzić w sobotę. Oddamy komuś komu się przyda. [email protected]

 

Ktoś pytał też o parkieciarza, mamy takiego z którego jesteśmy zadowoleni, mimo iż były problemy ze szlichtą. Układał nam na dole parkiety z egzotyków, sprawnie i bez problemu.

Ida

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Już niedługo będziemy z mężem budować nasz wymarzony domek w m. Żelechów, gm. Żabia Wola i poszukujemy Kierownika Budowy. Będę wdzięczna za namiary.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

 

gdzie się budujecie w Żelechowie???

Kierownika tego co ja mam z książki (Błaszczak), nie polecam, Żelechów u niego drożej kosztuje bo daleko, niby nie wiadomo dlaczego, bo dojazd sobie liczy zawsze po 100 tylko podpisanie dokumentów wstępne o 500 więcej niż Ci z Grodziska :-? ,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaweł, mam prośbę, napisz coś więcej o Twoim ogrzewaniu na prąd, masz kocioł elektryczny czy konwektory? My co prawda mamy możliwość podpięcia się pod sieć gazową tylko banalnie kasy brak. Dlatego zastanawiamy się nad kotłem elektrycznym, na pewno będzie rekuperator i docelowo kominek z płaszczem wodnym, powierzchnia na razie 90 m2 a potem jeszcze poddasze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jak tam trafic to pluc, ale chociaz adres pliiiz! Toc szlag mnie trafi (modem!!! :evil: ) przegrzebywac sie przez tyle stron!!!

 

Ja myślę, że chodzi o Gemini, ul. Głowackiego 7a - ulica równoległa do Królewskiej, za szkołą o której pisał Senser.

 

Jeśli to jest za szkołą to pewnikiem tak...innej raczej w pobliżu niet...

 

Zerknijcie tu , jeśli dobrze kojarzę, to lokal jest między ulicą Szkolną a Bartosza. Lokal jest dość duży i przyjemny, tylko chyba warto zadzwonić (724-89-71), czy przypadkiem nie ma jakiejś rezerwacji.

 

więcej informacji

 

 

Dzieki!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaweł, mam prośbę, napisz coś więcej o Twoim ogrzewaniu na prąd, masz kocioł elektryczny czy konwektory? My co prawda mamy możliwość podpięcia się pod sieć gazową tylko banalnie kasy brak. Dlatego zastanawiamy się nad kotłem elektrycznym, na pewno będzie rekuperator i docelowo kominek z płaszczem wodnym, powierzchnia na razie 90 m2 a potem jeszcze poddasze.

Pozdrawiam

 

Witam!

 

U nas ogrzewanie elektryczne jest własnie z powodu kosztów przyłącza gazowego i instalacji CO na etapie inwestycji oraz niskiego zapotrzebowania na prąd na etapie eksploatacyjnym (przezylismy 3 zimy). Mamy nieduzy domek ok 130 m kw z poddaszem uzytkowym ogrzewany jest konwektorami firmy DIMPLEX o łacznej mocy 7 kW (dodatkowo w łazience na dole jest podlogówka) i czasami w wekeedy kominkiem (z DGP grawitacyjnym) bo drewno bardzo u nas drogie. Korzystamy z taryfy G-12, do przygotowania cuw mamy 100 l bojler, gotujemy na kuchence elektrycznej, nie posiadamy rekuperatora.

Za ostatni 2006 rok rachunki za prąd (całkowite zużycie, gdyz nie mamy podlicznika do ogrzewania) wyniosły za miesiące letnie ok 200 zł, za zimowe 550 zł czyli średnio 375 zł/1 miesiąc.

Jeśli chodzi o Wasz przypadek to zdecydowanie nie decydowałbym się na kocioł elektryczny i nie rezygnował bezawaryjności i bezobsługowości jaką dają konwektory. Są tańsze ja kupilem swoje w Lyroju po 99 zł :oops: i miały być tylko na 1 sezon ale okazały sie trwałe i niezawodne. Dodatkowy koszt to może mocniejsza instalacja (kilka wydzielonych obwodów) ale to sie i tak przyda i jest relatywnie tanie. Gaz wcale nie jest taki tani i co gorsza jego ceny wykazuja galopujace :roll: tendencje więc gdybym sie decydował to zrobilbym podlogówkę pod wylewką na przyszłośc i na razie nie uzywał, jako ogrzewanie zrobil konwektory i normalny kominek, a co do przyszlosci to albo kotłownia gazowa albo pompa ciepła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Mam pozwolenie na budowy oid poczatek Lipca (dla przepomnienie budowa bedzie w Pruszkowie), i skoro ekipa nie mogła zacząć wczesniej niż 30ego Lipca, z żoną i małego synka odpoczewalismy 1 tydzien w Turcji przed wielka rozpoczecia. Tak, Poniedziałek zaczynamy, Geodetka bedzie wytyczyć przy ekipie i już start, trochę przerażający, do tej pory tylko spokojnie składałem na działki bloczki, silikat i drewno, teraz muszę znalezc koparka do zdejmowania humusu, na pewno coś znajdę w ksiązkę adresową, ale jezeli ktoś ma namiar 100% pewny w kosztach itd, chetnie posłucham...

Drewno sprowadziłem ze składu od razo po milanówku jadąc do otrębusy. Na czas wakacje braci właciciela pomagają, w sumie jestem dosc zadowolony bo nie tak drogo ale ciężko jest z nimi się umówić na dostarczenie, widocznie oni są trochę zawalony robotę. ... ale w koncu się udał zostaje tylko dwie kantowki do dostarczenia. I własnie poniedziałek ekipa bedzie sobie budować szobkę z deskami żeby mogli spać...Polska jest naprawdę siwetna pod tym zwględnym, z niczym wszystko się da!!!

Pozdrawiam

Ruse

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to albo jestem slepa, albo niedorozwinieta... albo jedno i drugie... :roll:

 

Albo sie zmienil czas albo miejsce spotkania?

 

Bylam w Gemini w Milanowku o 16.00, pokrecilam sie kwadrans, nikogo nie poznawalam, no to sobie poszlam... :(

 

Bylabym zostala dluzej w nadziei, ze akademicki kwadrans itd, ale mojemu bardzo ekologicznemu dziecku nie spodobal sie wystroj (te wszystkie skory na scianach i wypchane gronostaje w wyszczerzonymi klami) a ze dziecki byli glodni, to poszlismy... w dodatku telefon Uli i Slawka nie odpowiadal...

 

No to mnie sie spotkanie nie udalo. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...