Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dawno Iza Cię nie było :roll: . Jak tam sie mieszka w nowej rezydencji??? :D

 

Gawełku,

do zamieszkania to jeszcze daleko ;)

liczę na to, że w końcu do mnie wpadniesz :roll: po latach :D

 

No też tak mysle, ze w koncu sie uda :wink: . Kawa z Brazyli przypłyneła już upalona i zmielona :roll: i ..... wypita przez kogo innego chyba :-? . Trzeba poczekać na nastepną, ale bądźmy cierpliwi uda sie :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JESZCZE PILNIEJSZE!

DO AKTUALNIE BUDUJACYCH

 

Co sadzicie o cenie 35 kpln dla murarzy za stan od zera do postawienia fundamentow a na nich scian (bez dachu, drzwi itd itp). Fundment lany i z bloczkow betonowych a sciany z bloczkow betonowych solbet. Cena obejmuje oczywiscie tylko robocizne, bez materialow. Bryla budynu prosciutka (jak w linku ponizej), powierzchnia zabudowy 138 m2, powierzchnia calkowita 194 m2 --> wychodzi 180 pln/m2 powierzchni calkowitej.

Czy w dzisiejszych realiach duzo to czy malo?

Ile biora za taki stan Wasi majstrowie?

 

PROSIMY O PILNA ODPOWIEDZ!

 

zdezorientowane Wombaty :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi niestety wypadło cos niespodziewanego i nie dotarłam, szkoda, ale z pierwszym naszym spotkaniem tez tak było, Marzek przyszedł i poszedł, nastepne było super, tak więc głowa do góry, zrobimy cos jesienią

 

woda w naszej płytkiej studni nie nadaje sie do picia, za płytko, będziemy wiercili druga, ale najpierw robimy specjalistyczne badanie, mające okreslic gdzie i na jakiej głębokosci jest woda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Alexs

 

nasza działka znajduje się przy ulicy Limby ok 300 m od ściany lasu, a Ty gdzie masz swoją działeczkę ?

 

pozdrawiam

Mona

 

Nie mam pojęcia gdzie ul. Limby :o , ja jestem przy Krakowiańskiej, jadąc od lasu po prawej stronie tuż przed Chełmońskiego...w zasadzie to trochę w głębi, brzózki mnie dzielą od Krakowiańskiej, grafitowy daszeki i pomarańczowe kominy są już widoczne z obu dróg.

 

JESZCZE PILNIEJSZE!

DO AKTUALNIE BUDUJACYCH

 

Co sadzicie o cenie 35 kpln dla murarzy za stan od zera do postawienia fundamentow a na nich scian (bez dachu, drzwi itd itp). Fundment lany i z bloczkow betonowych a sciany z bloczkow betonowych solbet. Cena obejmuje oczywiscie tylko robocizne, bez materialow. Bryla budynu prosciutka (jak w linku ponizej), powierzchnia zabudowy 138 m2, powierzchnia calkowita 194 m2 --> wychodzi 180 pln/m2 powierzchni calkowitej.

Czy w dzisiejszych realiach duzo to czy malo?

 

trochę duzo, ja dopiero skonczyłam stan surowy zamknięty (fundament z bloczków,ściany z solbetu), stan zero+ ściany +więźba - wszystko jedna ekipa, wyszło 21 k. Jednak mam mniejszy domek bo 101 m2 całkowitej powierzchni, kwadratowa bryła, bez udziwnień oczywiście :wink: bo jestem normalna

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Alexs

to 208 pln/m2 powierzchni calkowitej (jesli mozna stosowac taki przelicznik)...

hm...

jeszcze jakies komentarze?

nie, zle coś liczymy, ja nie wiem ile mam całkowitej, nie mam określone w projekcie i nie wiem co się liczy pod hasłem "całkowita" ale wiem, że netto mam 101 m2 - czyli metraż wszystkich pomieszczeń z garażem włącznie, więc może tak przeliczmy, u Ciebie wychodzi 221 pln m2 a u mnie 207 i ja mma z więżbą tą robociznę

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JESZCZE PILNIEJSZE!

DO AKTUALNIE BUDUJACYCH

 

Co sadzicie o cenie 35 kpln dla murarzy za stan od zera do postawienia fundamentow a na nich scian (bez dachu, drzwi itd itp). Fundment lany i z bloczkow betonowych a sciany z bloczkow betonowych solbet.

Czy w dzisiejszych realiach duzo to czy malo?

Ile biora za taki stan Wasi majstrowie?

 

Nasz domek jest bardzo podobny w bryle do waszego tylko o jakies 40 - 50 m2 wiekszy. Do tego mamy az 3 balkony. Cena na wybudowanie razem w wiezba dachowa to około 30k.

 

ale zamawialismy to juz w lutym chyba ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JESZCZE PILNIEJSZE!

DO AKTUALNIE BUDUJACYCH

 

Co sadzicie o cenie 35 kpln dla murarzy za stan od zera do postawienia fundamentow a na nich scian (bez dachu, drzwi itd itp). Fundment lany i z bloczkow betonowych a sciany z bloczkow betonowych solbet. Cena obejmuje oczywiscie tylko robocizne, bez materialow. Bryla budynu prosciutka (jak w linku ponizej), powierzchnia zabudowy 138 m2, powierzchnia calkowita 194 m2 --> wychodzi 180 pln/m2 powierzchni calkowitej.

Czy w dzisiejszych realiach duzo to czy malo?

Ile biora za taki stan Wasi majstrowie?

 

PROSIMY O PILNA ODPOWIEDZ!

 

zdezorientowane Wombaty :o

 

 

My umówilismy sie na 30tys za stan surowy otwarty bez dachu, dom 171 mkw netto plus poszerzenie 70cm. 1 balkon i wykusz, mało skomplikowany z silikatów.

pozrdawiam

a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:(

ja to bym Sensera poznała :D

i byśmy se nawet może pogadali :D

 

:lol:

Tak jak pisała ewa....my się nawet nie zobaczyliśmy... :lol:

 

W zasadzie było suuuper...

Jakąś tak cicho wyjątkowo...

 

to chyba jesteście w gorącej wodzie kąpani :D

trza było siedzieć do oporu :D

Ewa 15 po, Ty 20, pewnie minęliście się na chodniku :D

no szkoda szkoda, bo myślałam, że obejrzę wasze gębusie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woda w naszej płytkiej studni nie nadaje sie do picia, za płytko, będziemy wiercili druga, ale najpierw robimy specjalistyczne badanie, mające okreslic gdzie i na jakiej głębokosci jest woda

 

No to nieźle...właśnie miałem zapytać o te badania...

No to parę groszy pękło...

Wiedziałem, bo to zbyt mała głębokość...

Z drugiej strony to ciekawe ile pęknie za badania poszukiwawcze...a i to też bez gwarancji jakości...

 

A możesz powiedzieć, co było poza normą??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...