Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Gość ~AS~
jasne, wiem, że jest spread- tylko dlaczego bank przedstawia ratę po kursie średnim- to jest dla mnie niezrozumiałe...

 

 

przecież jak kalkuluję sobie finanse to też chcę wiedzieć ile ta rata będzie wynosić

 

I tak w większości banków ratę spłacasz po kursie sprzedaży dewiz z dnia spłaty, więc w zasadzie kalkulacja jest i tak mocno orientacyjna. Po kursie średnim wychodzi niższa rata, a to jest marketingowo poprawne :) Z banków nie dostaniesz gotowego porównania ofert, zawsze coś będzie inaczej policzone i trzeba to samemu przekalkulować, uwzględniając kursy po jakich banki przeliczają, wysokość spreadu, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po budowlanej przerwie:)

Jestem na etapie kładzenia dachówki tzn. więźba z Eragi stoi na dachu, ściany stoją(jakby miały nie stać skoro jest więźba:)), Euronit jeszcze leży na ziemi ale już niedługo..., poza tym chudziak i kanaliza gotowe, membrana i łaty na dachu, słowem wydałem na pracowników ok 3000 PLN i własnymi siłami postawiłem stan surowy zaraz zamkniety ( w poniedziałek wstawiają okna) za niecałe 100 000. Myślę że przy dalszym własnym wykonaniu w 200 000 sie zmieszczę.Pozdrawiam startujacych i mobilizuję siebie i Was do usilnej pracy. Dla przypomnienia budowa z Izodomu, czyli tak znienawidzonych przez ekipy i murarzy klocków styropianowych. POLECAM !!!. Szybko, ciepło, czysto i tanio (teraz to nawet taniej niż z siporexu). :)).

 

http://images28.fotosik.pl/46/59724bfa694a815cm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze raz, bo albo nikt mojego pytania nie zauwazyl, albo wszyscy sa szczesciarzami i nie musza stawiac butli z gazem.

Jestem po spotkanku z przedstawicielem NENu i szczerze mowiac nie bardzo wiem co myslec o ich ofercie - moze ktos ma ich flaszke ewentualnie juz z nimi rozmaiwal i ma jakies przemyslenia ??? Niby oferta ciekawa, a ja niestety w to nie wierze :evil: Zbyt piekne zeby bylo mozliwe (obecnie litr gazu za 1,68 PLN brutto). No i szukam i nie moge znalezc haczyka...

 

Ktos pomoze ???

 

pzdr

Wookasch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
To ja jeszcze raz, bo albo nikt mojego pytania nie zauwazyl, albo wszyscy sa szczesciarzami i nie musza stawiac butli z gazem.

Jestem po spotkanku z przedstawicielem NENu i szczerze mowiac nie bardzo wiem co myslec o ich ofercie - moze ktos ma ich flaszke ewentualnie juz z nimi rozmaiwal i ma jakies przemyslenia ??? Niby oferta ciekawa, a ja niestety w to nie wierze :evil: Zbyt piekne zeby bylo mozliwe (obecnie litr gazu za 1,68 PLN brutto). No i szukam i nie moge znalezc haczyka...

 

Ktos pomoze ???

 

pzdr

Wookasch

 

Ja mam ich butle. Nie narzekam, wprost przeciwnie :)

Nawet niedawno tankowałem. Za litr zapłaciłem 1,51 brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie skończyłem tydzień z 7 ekipami :D Było tak, że jednego dnia robiło 5 naraz.

Było ciężko ale wszystko da sie zorganizować

Miałem dekarza, elektryka, murarza, kamieniarza, odkurzacz centralny, wentylacja, ocieplenie :D Wszystkim ciągle czegoś brakowało. Jak podjeżdżałem pod budowę to ekipy krzyczały "my pierwsi"

Tak szybko kasy jeszcze nie wydawałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja maksymalnie miałam 6:)), było wesoło.

 

Ogniowy podziwiam!

 

Witam sąsiadów z Pomorskiej, my na Potockiego!

 

Gawel - Gebauer z Tarnowa Opolskiego.

 

 

Jesli ktos szuka dobrej ekipy na przyszły rok to polecam świetnego fachowca - Grzegorza Kramka - namiar w książce, i cenowo OK.

 

Ja też mam coś do sprzedania:) (plaga jakaś czy co?) dwa dywany z wełny, ŚLICZNE jeden nowiutki, drugi uzywany. Jeden beżowo-kremowo-ciemnozielony z takim ciekawym wzorem, arabskim, nie w kwiaty. Drugi beżowo- kremowo-cielistoróżowy tez z niespotykanym wzorem, chińskim, są kwiaty. Muszę sprzedać, choć jeden dopiero co kupiłam. Moja córka jest uczulona na wełnę, a to wełna 100% buuuuuu. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż dywanów nie kupimy, choć ostatnio żywo reagujemy na wszelkie pojawiające się na forum oferty odkupienia materiałów budowlanych :D

 

A tymczasem u nas jutro będą wyceniać działkę i szacować wartość domku, który ma na niej stanąć :) Mamy nadzieję, że bank nie każe nam zbyt długo czekać na przyznanie kredytu. Trzymajcie kciuki, bo chyba tylko tyle można w tej chwili zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stw

Cześć. To ja jestem tym "ukochanym", o którym pisała Cerynitis :-) Witam wszystkich serdecznie.

 

Mieszkam w gminie Jaktorów od urodzenia, więc jakby ktoś miał jakieś pytania o okolicę, to służę uprzejmie :-) My nie omieszkamy korzystać z Waszej wiedzy i rady na tematy budowlane - oboje jesteśmy w tej kwestii kompletnie zieloni.

 

magdek, patrzyłem na mapkę Grupy, i z dokładnością do 50m wiem, gdzie jest Twoja działka - często tam rowerem jeździłem w młodych latach :-) Powiedz, czy to u Ciebie wisiała niedawno tabliczka sprzedam gruz? Czy u któregoś sąsiada? Ile tego gruzu jest, jeśli cokolwiek jeszcze zostało?

 

Pytanko do wszystkich - czy zgłaszaliście w odpowiednim miejscu (gmina, starostwo, województwo - w zależności od rodzaju drogi) budowę mostka? Pomorska jest drogą powiatową, i podobno muszę mieć projekt itd. Miła znajoma "z branży" (wspomniana z resztą pozytywnie w tym wątku) powiedziała mi wprost, że mam robić mostek bez niczego, a potem iść w zaparte, że on zawsze tam był. Trochę się boję takiego rozwiązania :-/

 

Jestem na razie na 124 stronie tego wątku, więc proszę wybaczyć, jeśli pytam o coś, co zostało napisane na ostatnich 10 stronach - wytrwale nadrabiam zaległości ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wlasnie w sprawie wyceny działki - Czy ktoś ostatnio starał sie o kredyt i wyceniali mu dzialke w naszej okolicy??? U nas ma to byc za okolo 2 tygodnie i ciekawa jestem po ile wyceniaja 1m2.

 

pozdrawiam

Aga kontakt d o sensownej pani rzeczoznawcy masz w książce adresowej.. pani jest n liście wielu banków więc spoko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wlasnie w sprawie wyceny działki - Czy ktoś ostatnio starał sie o kredyt i wyceniali mu dzialke w naszej okolicy??? U nas ma to byc za okolo 2 tygodnie i ciekawa jestem po ile wyceniaja 1m2.

 

pozdrawiam

Aga kontakt d o sensownej pani rzeczoznawcy masz w książce adresowej.. pani jest n liście wielu banków więc spoko...

 

Zgadza się - bardzo sensowna Pani. U mnie była przy pierwszej wycenie i przed wypłatą ostatniej transzy.

Ogólnie ceny transakcyjne wahają się w mojej okolicy 120-130 PLN/m2. Ale do cen wywoławczych jeszcze daleko...

 

pzdr.

Wookasch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...