Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Witam szanowną grupę i z przyjemnością do niej dołączam. :)

Zamierzam rozpocząć budowę Wdzięcznego w Milanówku pod koniec września, ale papierologia mnie wykańcza. :evil: Nie wiecie może ile czasu czeka sie na wydanie decyzji z energetyki w Pruszkowie?

w Pruszkowie? wg teorii 2 tygodnie wg praktyki nawet i 3 mies :p

 

...nic gorszego niż ZE Pruszków...Na prąd czekaliśmy od lutego do sierpnia...

ty weź nie narzekaj ja czekałam od stycznia 2005 do końca czerwca 2007 :roll: :-?

 

Mnie kazali czekac od grudnia 2002 do plus minus konca 2005 bez mozliwosci zrobienia rb bo tranformator przeciązony :o :evil: , ale na szczescie znalazłem cud elektrik Pana Miecia i załatwił wszystkie formalnosci i wybudował rb i doprowadzil prąd na odleglosc 70 m. Wybudowalismy dom w 2003 i mieszkalismy na tej rb 2 lata az rejon raczył zrobic linie. :wink: . W sumie rb kosztowala 3000 tys ale udalo sie odzyskac z tego polowe odsprzedając przewód i skrzynke :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

(...) ekipa nr 2 układa kosteczkę :D :D

 

Edyryt - może podaj więcej szczegółów nt. tej ekipy i kostki, którą układają. Ja się powoli do tego przymierzam, za około 1,5-2 miechy chciałbym robić podjazd pod garaż i dojście do domu, około 50m2. Szukam rozsądnych wykonawców zajmujących się brukarstwem.

.

niestety nie mogę polecić tej ekipy. Robią ponieważ to jedyna jaką znależliśmy na cito, poprzednia (umówiona wcześniej) zagineła bez wieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowną grupę i z przyjemnością do niej dołączam. :)

Zamierzam rozpocząć budowę Wdzięcznego w Milanówku pod koniec września, ale papierologia mnie wykańcza. :evil: Nie wiecie może ile czasu czeka sie na wydanie decyzji z energetyki w Pruszkowie?

w Pruszkowie? wg teorii 2 tygodnie wg praktyki nawet i 3 mies :p

 

Wniosek o wydanie warunków złożyłem w Pruszkowie 19 lipca. 27 sierpnia odebrałem warunki i podpisałem umowę. Prąd ma być zgodnie z umową na działce do końca kwietnia 2008 (o taki termin wnioskowałem).

 

Teoretycznie warunki powinny być wydane w ciągu 2 tygodni, w praktyce ... wydzwaniałem co chwila do Pruszkowa i chyba... mieli mnie już dosyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

pytam teraz o jakiegoś rozsądnego architekta do adaptacji projektu i wykonania projektu zagospodarowania działki, znacie i możecie polecić?

 

Dzwoniłam juz do:

- Teresy Firlej - na razie na urlopie

- p. Zielińskiej

- Marzeny Szambelan - nikt nie odbiera

 

Jeśli możecie podajcie mniej więcej zakres zmian w projekcie, cenę oraz ogólne wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

(...) ekipa nr 2 układa kosteczkę :D :D

 

Edyryt - może podaj więcej szczegółów nt. tej ekipy i kostki, którą układają. Ja się powoli do tego przymierzam, za około 1,5-2 miechy chciałbym robić podjazd pod garaż i dojście do domu, około 50m2. Szukam rozsądnych wykonawców zajmujących się brukarstwem.

 

Mam jedną radę dla ciebie...albo to już wiesz, albo szybko się dowiesz.

Solidna (akcetnuje SOLIDNA) ekipa od kostki nie będzie sie chciała wziąść za robotę jeśli nie będziesz miał docelowego ogrodzenia, a z tego co wiem nie masz :-)

Dopiero po ogrodzeniu robi się kostkę...mi to się wydaje nawet logiczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowną grupę i z przyjemnością do niej dołączam. :)

Zamierzam rozpocząć budowę Wdzięcznego w Milanówku pod koniec września, ale papierologia mnie wykańcza. :evil: Nie wiecie może ile czasu czeka sie na wydanie decyzji z energetyki w Pruszkowie?

w Pruszkowie? wg teorii 2 tygodnie wg praktyki nawet i 3 mies :p

 

Wniosek o wydanie warunków złożyłem w Pruszkowie 19 lipca. 27 sierpnia odebrałem warunki i podpisałem umowę. Prąd ma być zgodnie z umową na działce do końca kwietnia 2008 (o taki termin wnioskowałem).

 

Teoretycznie warunki powinny być wydane w ciągu 2 tygodni, w praktyce ... wydzwaniałem co chwila do Pruszkowa i chyba... mieli mnie już dosyć.

 

Ja wniosek o wydanie warunków przyłącza składałem miesiąc temu, a dziś podpisałem umowę z ZE Pruszków. Termin podłączenia odległy, bo koniec października 2008. Pytałem o możliwość przyspieszenia. Da się to zrobić, ale wygląda na drogę przez mękę. Wg informacji z ZE, należy napisać do nich pismo o zgodę na przejęcie obowiązku wykonania dokumentacji. Po otrzymaniu takiej zgody, należy znaleźć elektryka który zrobi projekt przyłącza, potem uzgodnić to w ZUD i zdobyć pozwolenie na budowę. Jak wszystkie te formalności zostaną załatwione, gotowy projekt dostarcza się do ZE, który w takiej sytuacji ma obowiązek "bezzwłocznie przystąpić do realizacji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Witam,

 

(...) ekipa nr 2 układa kosteczkę :D :D

 

Edyryt - może podaj więcej szczegółów nt. tej ekipy i kostki, którą układają. Ja się powoli do tego przymierzam, za około 1,5-2 miechy chciałbym robić podjazd pod garaż i dojście do domu, około 50m2. Szukam rozsądnych wykonawców zajmujących się brukarstwem.

 

Mam jedną radę dla ciebie...albo to już wiesz, albo szybko się dowiesz.

Solidna (akcetnuje SOLIDNA) ekipa od kostki nie będzie sie chciała wziąść za robotę jeśli nie będziesz miał docelowego ogrodzenia, a z tego co wiem nie masz :-)

Dopiero po ogrodzeniu robi się kostkę...mi to się wydaje nawet logiczne...

 

 

Senser, co ja bym bez Ciebie zrobił??? :)

 

A na powaznie, jak myślisz dlaczego piszę za 1,5-2 miechy i co w tym czasie zamierzam zrobić? -> ogrodzenie!

Poza tym lepiej umawiać się z wyprzedzeniem, niż potem mieć CITO jak Edyryt i zatrudniać nie wiadomo kogo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to panie Kisiel mam pytanko :-)

Jaki szacujesz koszt ogrodzenia??

Przy czym:

1. mb??

2. W jakiej teechnologi ogrodzenie?? Siatka, jakieś ornamenty, deski?? :-)

3. Czy brama w cenie (jaka, przesówna, zwykła z napędem??_

 

Pewnie coś tam już wiesz, podaj cenę total :-)

No i ew. cenę kostki z m2.

 

Nie chciałem się broń Boże wymądrzać z tym ogrodzeniem, mi to ktoś powiedział tak przy okazji, zrobiłem oczy bo pojęcia nie miałem o czymś takim (sam bym raczej na to nie wpadł), a że sam bym nie wpadł więc może i ty?? :-)

To tylko tyle...w zasadzie w tym przypadku to lepiej o jedno słowo za dużo...niż za mało :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Da się to zrobić, ale wygląda na drogę przez mękę. Wg informacji z ZE, należy napisać do nich pismo o zgodę na przejęcie obowiązku wykonania dokumentacji. Po otrzymaniu takiej zgody, należy znaleźć elektryka który zrobi projekt przyłącza, potem uzgodnić to w ZUD i zdobyć pozwolenie na budowę. Jak wszystkie te formalności zostaną załatwione, gotowy projekt dostarcza się do ZE, który w takiej sytuacji ma obowiązek "bezzwłocznie przystąpić do realizacji".

 

A by ich szlag trafił. :evil: Nie dość, że odwalić za nich robotę to jeszcze pakować się w koszty(projekt przyłącza). Ciekawe, czy tak "bezwłocznie" przystąpiliby do roboty? :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

A no to panie Kisiel mam pytanko :-)

Jaki szacujesz koszt ogrodzenia??

Przy czym:

1. mb??

2. W jakiej teechnologi ogrodzenie?? Siatka, jakieś ornamenty, deski?? :-)

3. Czy brama w cenie (jaka, przesówna, zwykła z napędem??_

 

Pewnie coś tam już wiesz, podaj cenę total :-)

No i ew. cenę kostki z m2.

 

Koszt ogrodzenia jest koszmarny, ale jak zwykle jak już coś robię, to na lata. Niestety komfort i jakość kosztuje, lecz zamierzam żyć z tym ogrodzeniem, a nie przy nim robić i co kilka lat je odnawiać.

Tył i bok siatka ocynk i powlekana, słupki ocynk i lakier proszkowy.

Front niska podmurówka betonowa i 1 rząd cegieł klinkier "na sztorc", w kolorze podmurówki domu. Słupki i segmenty stalowe, minimalizm i prostota formy, żadnych zdobień, elementów kutych, łuków itp. Brama przesuwna samonośna, z napędem, furtka. Całość w ocynku i lakierze proszkowym. Cena total około 28kPLN.

 

Ceny za m2 kostki nie podam, bo nie mam ekipy.

 

 

Nie chciałem się broń Boże wymądrzać z tym ogrodzeniem, mi to ktoś powiedział tak przy okazji, zrobiłem oczy bo pojęcia nie miałem o czymś takim (sam bym raczej na to nie wpadł), a że sam bym nie wpadł więc może i ty?? :-)

To tylko tyle...w zasadzie w tym przypadku to lepiej o jedno słowo za dużo...niż za mało :-)

 

He he, luzik... przecież załapałem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to panie Kisiel mam pytanko :-)

Jaki szacujesz koszt ogrodzenia??

Przy czym:

1. mb??

2. W jakiej teechnologi ogrodzenie?? Siatka, jakieś ornamenty, deski?? :-)

3. Czy brama w cenie (jaka, przesówna, zwykła z napędem??_

 

Pewnie coś tam już wiesz, podaj cenę total :-)

No i ew. cenę kostki z m2.

 

 

u mnie za ok 85 mb siatki (150) na podmurówce, 7-8 tys, trzeba liczyć 100-120 za mb. Do tego 35 mb frontu ze sztachet na stelażu i też na podmórówce + brama przesówana z porządnym automatem ok 7 tys., bez furtki - bez robocizny koszt, robimy sami.

Kostka 110 za m2 z materiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowną grupę i z przyjemnością do niej dołączam. :)

Zamierzam rozpocząć budowę Wdzięcznego w Milanówku pod koniec września, ale papierologia mnie wykańcza. :evil: Nie wiecie może ile czasu czeka sie na wydanie decyzji z energetyki w Pruszkowie?

w Pruszkowie? wg teorii 2 tygodnie wg praktyki nawet i 3 mies :p

 

Wniosek o wydanie warunków złożyłem w Pruszkowie 19 lipca. 27 sierpnia odebrałem warunki i podpisałem umowę. Prąd ma być zgodnie z umową na działce do końca kwietnia 2008 (o taki termin wnioskowałem).

 

Teoretycznie warunki powinny być wydane w ciągu 2 tygodni, w praktyce ... wydzwaniałem co chwila do Pruszkowa i chyba... mieli mnie już dosyć.

 

Ja wniosek o wydanie warunków przyłącza składałem miesiąc temu, a dziś podpisałem umowę z ZE Pruszków. Termin podłączenia odległy, bo koniec października 2008. Pytałem o możliwość przyspieszenia. Da się to zrobić, ale wygląda na drogę przez mękę. Wg informacji z ZE, należy napisać do nich pismo o zgodę na przejęcie obowiązku wykonania dokumentacji. Po otrzymaniu takiej zgody, należy znaleźć elektryka który zrobi projekt przyłącza, potem uzgodnić to w ZUD i zdobyć pozwolenie na budowę. Jak wszystkie te formalności zostaną załatwione, gotowy projekt dostarcza się do ZE, który w takiej sytuacji ma obowiązek "bezzwłocznie przystąpić do realizacji".

 

...u nas właśnie to "bezzwłocznie" trwało od lutego do sierpnia... :evil:

Trzeba wczytać się w umowę z ZE - teoretycznie określają np termin realizacji 1/2 roku...ale nie od podpisania umowy, a od otrzymania pozwolenia na budowę i złożenia w ZE...A to często znaczna różnica, zwłaszcza, jak wydanie pozwolenia na budowę też jest drogą przez mękę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...u nas właśnie to "bezzwłocznie" trwało od lutego do sierpnia... :evil:

Trzeba wczytać się w umowę z ZE - teoretycznie określają np termin realizacji 1/2 roku...ale nie od podpisania umowy, a od otrzymania pozwolenia na budowę i złożenia w ZE...A to często znaczna różnica, zwłaszcza, jak wydanie pozwolenia na budowę też jest drogą przez mękę...

 

Nam w umowie podali dokładną datę oddania przyłącza od sieci do licznika. Pozwolenie mamy dostarczyć gdy będzie prawomocne, ale nie wstrzymuje to ich prac, bo, jeśli dobrze zrozumiałem, dla nich to zupełnie niezależny projekt na który sami występują o pozwolenie. A że będą przyłączać 2 lub 3 działki to mam nadzieję że nie będzie dużego opóźnienia.

Gorzej, że nie ma możliwości zbudowania przyłącza tymczasowego i spora część budowy będzie na agregacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...