Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

he, to samo co u mnie z tynkrzami, jedni ciągle odkładali a drudzy mieli "słabe samopoczucie" i niby "wizyty w szpitalu", w rezultacie przyszli Ci "schorowani" choć wcale nie wyglądali :wink: .

Co do murarzy to nie mam niestety, podpisałam ze swoim umowę i wszedł w ten dzień co w umowie a nawet wcześniej, a zakończył wiechą 13.07 a termin zakończenia max był 15.07 i jest mistrzem bo mam domek najschludniej i najrówniej wymurowany w okolicy ponoć. Ale niestety moj murarz nie ma czasu don przyszłego lata, nawet chwili przestoju.

Umowy trzeba podpisywać a przede wszystkim z murarzami!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Aga_i_Janusz Współczuję wam bo wiem co to oznacza - ja mam poślizg dwumiesięczny przez niejakiego Dariusza Marchewkę (omijajcie z daleka) który to zaraz po świętach Wielkanocnych miał wejść i robić cała wykończeniówkę - a od tamtej pory nie udało mi sie z nm skontaktować... . Rozumiem że u Was miał robić polecany Sacewicz? W takiej sytuacji ciężko coś wymysleć bo przecież za łeb go nie przyciągniesz... a nawet jakby to trzeba dobrego dozorce nad nim postawić... Może go odszukaj gdzioe teraz robi i troche poumilaj życie niech poczuje na własnej skórze. Inspekcje mu podeślij, urząd skarbowy bo firma pewnie na ryczałcie...

 

Pozdrawiam

Tamlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze masz sprawdzona ekipe murarzy? Takich co to przychodza w umowionym terminie?

 

Ekipy murarzy raczej nie - miałem murarza z województwa świętokrzyskiego - ale on już raczej nie podejmie się żadnej pracy. Ale mogę polecić glazurników i ludzi do wykończenia domu (regipsy, malowanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowym na forum. Naszą budowę rozpoczęliśmy w maju tego roku w Sadych Budach. Stan surowy otwarty z dachem miał być zakończony pod koniec lipca. Już jest wrzesień i końca nie widać. Miesiąc poślizgu. Obecnie rozpoczęli stawiać więźbę dachową i mamy nadzieję, że przed nastaniem sniegów dom zostanie przykryty. Budowanie fajna sprawa tylko trzeba zaopatrzyć się w środki uspokajające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam problem... :evil: :cry: :cry: :evil:

Moj majster okazał sie oszustem i zamiast dzis wejsc do mnie na budowe klamie ze ma chory kreguslup i nie wie czy wogole wejdzie :evil: :cry: :(

A ze nic mu nie jest wiem od jego synowej!!!

 

I co ja mam teraz zrobic? materialy na budowie, kredyt prawie uruchomiony :evil:

 

Pewnie nikt nie slyszał o ekipie do wziecia od zaraz?

 

No to widzę, że i on wpadł w style tych innych ekip...

Chyba pójdzie na straty po całości....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki WOOKASCH....... Skorzystam na 99% z usług pana Paluchowskiego...

Dzwoniłem do niego jak tylko TRZY osoby z NASZEGO elitarnego FORUM potwierdziły właśnie tą osobę... Ujął mnie przede wszystkim ceną.... TWÓJ minus 2/3.... :-) :lol: , również tym, żę jak On to powiedział ..."PANIE , JA KRĘCĘ OD 20 LAT..." i po trzecie tym, że na jutro - PIATEK się umówił juz ze mną na mojej działeczce........... OCzywiście dwa filterki sa dodatkowo płatne.... Także niedugo się okaże... Mam nadzieję, że będzie OK..........

 

 

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam wszystkich.....

 

P.S.

... a z tymi strzałami 100% też dobre - hehehe.....

 

Pan Paluchowski zrobił wiele o ile nie wszystkie studnie na naszym terenie , 12 u moich najbliższych sąsaiadów i sam taką mam. Jest chyba najtanszy, z tym ze duzo zależy od miejsca w którym sie kopie. Jeden z sąsiadów miał pecha i woda była na 46 metrach nawet bardzo dobra ale studnia miała niewielką wydajność. Polecony przez Pana Paluchowskiego hydraulik dał porządną pompę i 300 litrowy hydrofor i po sprawie woda jest mozna mieszkac i normalnie funkcjonowac. :wink:. Z resztą mój sąsiad zafundował sobie prawdziwą głebinówke za parenascie tysięcy i niestety woda nadaje sie do kapieli błotnych :o . Teraz ma studnie o polowę płytrzą zrobpina przez Pana Paluchowskiego i jest git. Tak na marginesie moja studnia ma 10 m głębokosci i kosztowała 550zł :lol: . Woda jest niezła z resztą mam równiez wodociąg. Taniej się już chyba nie da :roll:

 

 

... no i stało się..... Pierwszy odwiert na 36 metrów- brak wody , brak piasku pod ziemią, tylko glina i jakieś inne "badziewie"... Polecony został GEODIZYK, czy ktoś kto tak się nazywa... Przyjechali, powbijali jakieś elektrodki w ziemie w szerokość i długość całej działki. Narysowali kolorowymi kredkami gdzie i na jakiej głębokości jest jaka warstwa ziemi..... Z Kartką i graficznym wykresem pojechałem powtórne do Pana Paluchowskiego pokazując mu to cudo. W tym tygodniu przyjechał i tam, gdzie niby MAGIK wskazał to było jeszcze gorzej... WODY BRAK!!!!!!!!!!!!!!! Niestety, jestem załamany tym faktem, gdyż perspektywa trzech złotych za m3 wody mnie przeraża....

Na razie czekam na pozwolenie na budowę... Najważniejsze jest to, że fundamenty można obejść bez wody, ( zamówić GRUCHĘ ), ale później może być nieciekawie....

...Ech , szkoda gadać.... Zadzwoniłem do człowieka, który robi studnie kręgowe i tak.... W poprzednim tygodniu odeszło mu dwóch pracowników- PEWNIE DO IRLANDII znając życie. , a poza tym cena jaką powiedział ( 450 PLN za jeden krąg 80 cm ) jest dla mnie zaporowa.... Skąd te ceny? I najlepsze jest to, że On też nie gwarantuje, że będzie woda.... Totalna załamka...

Jeżeli Ktoś z Was miał do czynienia z MISTRZEM od takich studni, proszę o kontakt... Pan Paluchowski zrobił już wszystko, co mógł, niestety u mnie te strzały 100 % o których pisaliście nie zdały egzaminu... POMOCY.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako geolodzy możemy powiedzieć:

Ta MAGIA to geoFizyka :-)

Poza tym jeśli chodzi o wodę to zależy od budowy geologicznej. Wodę znajdziesz w warstwie piaszczystej, tam woda ma sznsę migrować, zaś glina jest - w dużym uproszczeniu - warstwą, która izoluje. A na miąższość, czyli grubość poszczególnych warstw gliny czy piasku nie ma reguły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...