Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam. Jestem w tej nie/szczęśliwej sytuacji, że mam wodę w drodze przy działce. Pilnie poszukuję projektanta przyłącza wodociągowego. W okolicy robi Pan Jerzy Bednarczyk, ale prosty projekt to 1000zł + za skrzynkę i wodomierz 2000zł + kopanie 70zł/m. Może ktoś ma kogoś tańszego?

Pilne, będę wdzięczny za namiary.

Pzdr

Kuba

 

PS: Wreszcie się nauczyłem wrzucać zdjęcia...to jakieś dodam- mój aktualny stan budowy :)

http://images13.fotosik.pl/57/70f38c0a44889c25med.jpg

 

http://images24.fotosik.pl/71/d6b16625603229edmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś zbiera widły i kosy i szuka chętnych by ruszyć na gazownię to jestem chętna

 

Z miłą chęcią dołączę do pospolitego ruszenia na gazownię. Miesiąc temu facet informował mnie, że na początku września będzie można ruszyć z robotą. A w tym tygodniu okazało się, że nawet nie złożyli pozwolenia na budowę przyłącza. :evil: Perspektywa zimy bez gazu zaczyna mnie przerażać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pospolitego ruszenia na gazownie to życze powodzenia i duzo pieniedzy :wink: . Im wiecej tego drugiego tym mniej trzeba sie przejmować tym pierwszym. 8) . Jak wynika z obserwacji nowych domów na naszym osiedlu od 4 lat nikt nie podłączył się do gazu ziemnego, nawet sąsiad który ma linie pod oknem (odległość 10m!, ja mam 0k 60m). Sąsiedzi z dalej położonych działek powołali komitet oparty na extra znajomościach i wymiekli finansowo. Po prostu trzeba podsmarowac zeby ten gaz był założony, odebrany i miec licznik wczesniej niz w 2008 :-? . Po co komu linia i przyłącza jak na łapuwe poprzedzającą właczenie nie styknie ???. Z resztą na 8 zasiedlonych domów 5 jest ogrzewanych prądem 2 lpg i jeden olejem opałowym. 9 dom szykuje sie do ogrzewania pradem i tak to sie przedstawia, po co sobie komplikowac życie i na starcie wywalac kase na kotłownie i przyłącze nie mając absolutnie żadnych podstaw do oceny kształtowania sie cen nosników energii na przyszłość (gazu tez) :roll: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilnie szukam ekipy budowlanej od zaraz! Druga ekipa zrobiła mnie w trąbę po 2 miesiącach zwodzenia. Kredyt na koncie, za prąd budowlany pierwszą ratę musiałam zapłacić, studnia jest ( oczywiscie P.Paluchowski), a ja jestem w tzw. blokach startowych i co z tego.. Pech czy co? Dodam, że druga ekipa była polecona przez szwagra budowlańca, miało być świetnie i niedrogo. Teraz to się zaczynam dopiero bać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luma podlegamy pod ta samą gazownię czy przyłącze zostało u Ciebie zlecone spółce Gaz z Błonia.

 

 

gawel przerażasz mnie, mam linię gazu w ulicy wzdłuż działki i musze mieć gaz do końca roku, chcę się przeprowadzić :oops: Lapówki nie dam, koszt przyłącza jest wystarczająco duży :oops:

 

Daleki jestem od straszenia, ale ogrzewanie mam elektryczne i bardzo to sobie chwale własnie z takich powodów jak Ty. Ale mozna zrobic kominek kupic zwykłu bojler i normalnie mieszkać a gaz załozyc póxniej tylko jest 1 problem jak sie to spodoba i okaze tanie to potem z tym gazem bedzie obsuwa bo zalozyc trzeba i te drogocenne kotły i wogóle :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luma podlegamy pod ta samą gazownię czy przyłącze zostało u Ciebie zlecone spółce Gaz z Błonia.

 

 

Ja też z tej samej gazowni... Przyłącze rzeczywiście zostało zlecone spółce z Błonia, zrobili mi już projekty i jak je od nich odbierałam to byli bardzo chętni żeby przyłącze i gaz w domu jak najszybciej robić. Tyle, że wtedy u mnie budynku jeszcze nie było. Chcieli nawet podciągnąc rurki i zaślepić przy fundamentach, a potem dokańczać, ale w końcu stanęło na tym, że się z nimi skontaktuję jak już będzie budynek. Myślę, że będę ich wołać w przyszłym roku bo termin rozpoczęcia dostawy gazu mam w umowie i tak na jakiś październik 2008, mnie tak pasuje więc oni z robotą powinni się wyrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

penny a wiesz jaka jest cena za przyłącze od skrzynki do domu. Mi krzykneli

200 zł za metr, kiedy powiedzieliśmy że w takim razie dziękujemy za ich usługi, natychmiast przestali być mili i sympatyczni. :oops:

Na pytanie kiedy zrobią przyłącze do skrzynki usłszeliśmy że mamy nie dzwonić bo oni mają czas :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

penny a wiesz jaka jest cena za przyłącze od skrzynki do domu. Mi krzykneli

200 zł za metr, kiedy powiedzieliśmy że w takim razie dziękujemy za ich usługi, natychmiast przestali być mili i sympatyczni. :oops:

Na pytanie kiedy zrobią przyłącze do skrzynki usłszeliśmy że mamy nie dzwonić bo oni mają czas :evil:

 

Ceny za metr konkretnej nie znam, wycenili mi wszystko na ok. 4 tys. ale to jest ok. 25 metrów rur po działce, w dwóch miejscach wchodzą do domu i w domu doprowadzają gaz do kotłowni i kuchenki. Chyba, że od marca ceny się zmieniły no i też krzykną mi taką cenę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

penny a wiesz jaka jest cena za przyłącze od skrzynki do domu. Mi krzykneli

200 zł za metr, kiedy powiedzieliśmy że w takim razie dziękujemy za ich usługi, natychmiast przestali być mili i sympatyczni. :oops:

Na pytanie kiedy zrobią przyłącze do skrzynki usłszeliśmy że mamy nie dzwonić bo oni mają czas :evil:

 

Ceny za metr konkretnej nie znam, wycenili mi wszystko na ok. 4 tys. ale to jest ok. 25 metrów rur po działce, w dwóch miejscach wchodzą do domu i w domu doprowadzają gaz do kotłowni i kuchenki. Chyba, że od marca ceny się zmieniły no i też krzykną mi taką cenę :roll:

Ja mam 30 m :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

penny a wiesz jaka jest cena za przyłącze od skrzynki do domu. Mi krzykneli

200 zł za metr, kiedy powiedzieliśmy że w takim razie dziękujemy za ich usługi, natychmiast przestali być mili i sympatyczni. :oops:

Na pytanie kiedy zrobią przyłącze do skrzynki usłszeliśmy że mamy nie dzwonić bo oni mają czas :evil:

 

Ceny za metr konkretnej nie znam, wycenili mi wszystko na ok. 4 tys. ale to jest ok. 25 metrów rur po działce, w dwóch miejscach wchodzą do domu i w domu doprowadzają gaz do kotłowni i kuchenki. Chyba, że od marca ceny się zmieniły no i też krzykną mi taką cenę :roll:

 

Ja co prawda polegam pod Gazownie Łódzką i robiła mi firma z Żyrardowa to za całość przyłącza (skrzynka w ogrodzeniu, 2 skrzynki na domu, 35mb kopania i z 15mb instalacji wewnątrz - 2 punkty) zapłaciłem 5400 łacznie z projektem i załatwieniem wszystkich papierów. Firma nazywa się Zambers.

 

Pozdrawiam

Tamlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przed rokiem za przyłącze ok 100m gazownicy krzyknęli ponad 13kzł i to na początek,i dlatego zrezygnowaliśmy, bo jeszcze potrzebne są zgody dwóch właścicieli, bo przez ich działki prowadziłby gazociąg.

 

U mnie gazownia na swój koszt (ja płacę opłate przyłaczeniową w wys 1000zł) wykonuje 80m gazociągu, ale mają w perspektywie rozbudowę dalej o kilkunastu kolejnych odbiorców

 

Tamlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...