Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Izat napisał,

wreszcie ktoś docenił mój trud i moją ciężką walkę

zygmor, tempo masz bardzo szybkie w budowaniu

gratuluję

Iza nie pocieszaj mnie, robota idzie jak krew z nosa, ale najważniejsze, że w jedynie słusznym kierunku...

w porównaniu ze mną tempo masz wprost zabójcze :)

 

 

nie wiecie może co u Jakuba??

coś się nie odzywa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem po ile są dzialki w okolicy o egzotycznej (bez obrazy) nazwie "Sady Budy", nawiasem mówiac jak kupowalismy dzialke 5 lat temu to rusiec dziwny mi sie wydawał, ale teraz juz nie :lol:

 

Nazwa miejscowosci (wsi wlasciwie) to SADE BUDY. Moj rodziciel podejrzewa ze to na czesc pewnego markiza :lol: . To naszej okolicy zdecydowanie nadaje pikanterii. No a czlon Budy - bo wszedzie w okolicy sa Budy... :wink:

 

Co do cen, to odpowiadajac na pytanie, nie widzielismy juz od dawna nigdzie w okolicy cen ponizej 100 pln/m2 a widzielismy juz i po 150 pln/m2. Jak kupowalismy swoj kawalek w grudniu 2006 dogadalismy sie na 68 pln/m2. Rzeczoznawca bankowy ocenil zas ta wartosc miesiac temu na 74 pln/m2 :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczoznawca bankowy ocenil zas ta wartosc miesiac temu na 74 pln/m2 :o

 

Wkurzają mnie tacy rzeczoznawcy - niech za tą cenę zatem kupi dzisiaj działkę - życzę mu powodzenia. Z drugiej strony, gdyby ktoś teraz przedstawił w akcie notarialnym cenę 74/m2, to urzędasy ze skarbówki szybko by to zanegowali jako zaniżenie ceny i dowalili dopłatę skarbową.

 

A na marginesie, w jakim banku dorabiają ci rzeczoznawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!

Szukam działki budowlanej (standrdowej ok. 1000m) w okolicach Błonia (max do 30km od Warszawy) - ponoć można coś kupić za max 100.000 (tyle moglbym wygenerowac, za cos musze sie kiedys pobudowac)...

Dzialka nie musi miec mediow - wszystko w swoim czasie nie bede sie budowal za rok...

Jesli macie jakies informacje gdzie mozna jeszcze cos znalesc (moze jakis nowy podzial ;) ) dajcie znac na PW...

 

Z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my jestesmy po pierwszym tygodniu budowy :D dzisiaj szalały u nas betoniary z Budokruszu więc mamy już ławy fundamentowe :D Teraz szukamy namiarów na piach do zagęszczania. Może polecicie jeszcze kogoś oprócz namiarów z książki bo te już sprawdziłam i ceny znam. ALe może jeszcze taniej by się dało??? Ceny jakie mi podają to za 30ton piachu do zagęszczania chcą 750 zł znacie kogoś tańszego????????????? A potrzebujęwłasnie 30 ton :roll: I mam dużo ziemi do zabrania z działki :lol: albo bardziej gliny z zielskiem, cała góra tego leży może ktoś chętny się znajdzie co?? Nie napiszę że dopłacę żeby ktos to zabrał w jasną cholerę :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak skończę to zniknę ;)

Ano właśnie...i to jest moim zły nawyk wielu forumowiczów Muratora...są tacy nawet w naszej grupie...ci już nieaktywni...

 

A znikać nie musisz...no chyba, że się wykończysz kompletnie :lol:

 

Zastanowiłem się czy przypadkiem nie pijesz do mnie....

Z ciekawostek pod tytułem co u mnie:

 

1. mieszkamy !!!, w stanie budowlanym, ale innego wyjscia nie było...

2. zrobione mamy: posadzki w 80 % z położona podłogówką, ściany działowe w 50%, w przyszłym togoniu się skończy, jest w domu woda, (nawet ciepła), kącik sanitarny ( wanna, kibelek, działa pralka).

3. ocieplony strop co daje ciepełka w te chłodne noce, ostatnio przy 2 st C z rana w domu było 17 stopni, więc nie jest źle :),

3. W przyszłym tygodniu kończę dach( pozostały gąsiory i docinki dachówki)

4. wykonana jest posadzka pod zbiornik i piec CO, w przyszłym tygodniu tankowanie i wjeżdza piec do kotłowni, a potem zepnę to z ogrzewaniem w domu i bojlerem ( 105 litrów przystosowanym pod solar).

 

Zostało duuużo roboty, ale się nie łamiemy i cieszymy się swoim kawałkiem ziemi...poza tym listy juz do nas docierają, nawet paczki...

Pozdrawiamy.

Ogniowy, Joasiaa i Izula:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paulina,

moim zdaniem 750 PLN za 30 ton piachu to super cena

mi ostatnio krzyknęli za piach płukany 100 PLN za tonę!!

 

ale mi chodzi o piasek do zagęszczania czyli taki najgorszy więc to są zupełnie inne ceny

no nie wiem, ja mam pod chudziakiem wiślaka

 

Edmar,

gratulki :)

 

My płaciliśmy 240 pln za wywrotkę (wg opinii murarza wchodzi na nią 11-12 ton) ale bez faktury :-)

Firma nazywa się TRANS-MET i mieści się w Walerianach 32B. Jest zarejestrowana na Wiesława Korzeneckiego (tak jest na pieczątce :-) ) Sprzedaje tez inne materiały budowlane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...