Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

A mnie wkurzylo dzis ze to kierbud poinformowal mnie ze ekipy nie ma na budowie :evil: Wczoraj tez ich nie bylo bo cos tam zalatwiali spoko.

 

Ale zasypywanie fundamentow ustawione bylo na jutro i co .... kupa . :evil:

 

Miesiac czasu juz im schodzi na fundamentach. OK fundamenty ladne, lawy szalowane, wieniec szalowany , ale mieli to zrobic w 2 tygodnie, beton z betoniarni nawet na chudziaka pod lawy.

A tak plakali zeby tylko materialy byly - strop 3 razy przeniesiony termin, bloczki leza dookola i czekaja, wiezba za tydzien przyjezdza...

 

Ech budowa :-? :-? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Piękne postępy Tygrysku!

Gratuluje i po cichu zazdroszczę ;-)

 

dziekuję

Ale musimy na razie stanąc bo bank wstrzymał udzielanie kredytu z powodu za nisko oszacowanych kwot w kosztorysie :/. Koszmara nie z tej ziemi z tymi kredytami. Jednym słowem nie uda nam sie postawic stanu surowego. skonczymy na zalaniu stropu. Niedobrze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może ile trwa uzgodnienie w ZUD'zie?

 

od miesiaca do trzech :cry:

 

A to mnie ucieszyłeś! Jeśli nawet dostane warunki do końca września, to mapkę złoże dopiero w październiku, a dokumenty do pozwolenia pewnie około grudnia!

Pozwolenie to chyba też co najmniej 3 miesiące! A chciałem w marcu-kwietniu zaczynać budowę. ;-(

I wychodzi na to, że formalności zajmą jednak co najmniej rok.

 

A nie lepiej zaangażować do wykonania osobę/firmę która to wszystko załatwi? gwarantuję że będzie i taniej i szybciej że o nerwach nie wspomnę.

 

Tamlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie wkurzylo dzis ze to kierbud poinformowal mnie ze ekipy nie ma na budowie :evil: Wczoraj tez ich nie bylo bo cos tam zalatwiali spoko.

 

Ale zasypywanie fundamentow ustawione bylo na jutro i co .... kupa . :evil:

 

Miesiac czasu juz im schodzi na fundamentach. OK fundamenty ladne, lawy szalowane, wieniec szalowany , ale mieli to zrobic w 2 tygodnie, beton z betoniarni nawet na chudziaka pod lawy.

A tak plakali zeby tylko materialy byly - strop 3 razy przeniesiony termin, bloczki leza dookola i czekaja, wiezba za tydzien przyjezdza...

 

Ech budowa :-? :-? :-?

 

Hmm nie bardzo rozumiem piszesz "wieniec szalowany" a z postu wynika że fundamenty jeszzcze nie skończone, a co ze ścianami? Faktycznie 2 miesiące to strasznie długo. U mnie w 2 miesiące to dom miał więźbe a po ekipie Grzegorza Kramka już dawno posprzątane było. Najgorsze że niewiele pewnie możesz zrobić bo czasy takie że budowlańców nawet na recepte nie dostaniesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Grupowicze,

Od jakiegoś czasu czytam forum grupy a teraz przyszła pora żeby się ujawnić :wink:.

 

Od roku przymierzamy się do budowy domu;

jednak blokowala nas nieuregulowana sytuacja prawna działki.

Teraz problem został rozwiązany i niebawem występujemy o pozwolenie na budowę.

 

Budujemy się w Pruszkowie, dokladniej w Tworkach (trochę to dziwnie brzmi)

wg projektu indywidualnego.

 

To na razie tyle !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Grupowicze,

Od jakiegoś czasu czytam forum grupy a teraz przyszła pora żeby się ujawnić :wink:.

 

Od roku przymierzamy się do budowy domu;

jednak blokowala nas nieuregulowana sytuacja prawna działki.

Teraz problem został rozwiązany i niebawem występujemy o pozwolenie na budowę.

 

Budujemy się w Pruszkowie, dokladniej w Tworkach (trochę to dziwnie brzmi)

wg projektu indywidualnego.

 

To na razie tyle !

 

Witaj! Na razie tylko ty jestes z tej miejscowosci to też jest coś :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetnie mi się wentyluje przez deski w dachu ;)

 

Ja planuję położyć wełnę i folię paraizolacyjną do samej kalenicy co prawda wełna nieco cieńsza al zawsze coś.. no i przede wszystkim folia izoluje dopływ/odpływ powietrza

 

Tamlin

 

My mamy takie rozwiązanie: wełna 15 (jak między krokwiami) + folia do kalenicy, a na stropie wełna 10 (jak pod krokwiami) + folia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetnie mi się wentyluje przez deski w dachu ;)

 

Ja planuję położyć wełnę i folię paraizolacyjną do samej kalenicy co prawda wełna nieco cieńsza al zawsze coś.. no i przede wszystkim folia izoluje dopływ/odpływ powietrza

 

Tamlin

 

My mamy takie rozwiązanie: wełna 15 (jak między krokwiami) + folia do kalenicy, a na stropie wełna 10 (jak pod krokwiami) + folia.

 

Wszystko jest OK, tylko jak macie zrobionąwentylacje nad stropem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetnie mi się wentyluje przez deski w dachu ;)

 

Ja planuję położyć wełnę i folię paraizolacyjną do samej kalenicy co prawda wełna nieco cieńsza al zawsze coś.. no i przede wszystkim folia izoluje dopływ/odpływ powietrza

 

Tamlin

 

My mamy takie rozwiązanie: wełna 15 (jak między krokwiami) + folia do kalenicy, a na stropie wełna 10 (jak pod krokwiami) + folia.

 

Wszystko jest OK, tylko jak macie zrobionąwentylacje nad stropem

 

Nie mamy i raczej nie przewidujemy robienia takiej wentylacji. Wg naszego wykonawcy nie jest potrzebna, bo mamy wtedy poduszkę powietrzną nad stropem. Chociaż wg niego można w szczytach (o ile się je ma :D) umieścić dachówki wentylacyjne z kratkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...