Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

WItam,

 

Chciałbym dołączyć do tej grupy. Planuję budowę w Urzucie na wiosnę i szukam solidnej ekipy budowlanej. Co możecie powiedzieć o firmie Dombud 3 Skulimowskich ?? Słuszałem róne opinie - większość pozytywnych...

 

a może możecie kogoś polecić?? Będę wdzięczny za pomoc

 

Pozdrawiam

 

POlecam moją ekipę (odpukać bo jeszcze u mnie nie skończyli)

Chłopaki z okolic Nowego Sącza ale z rodzinami mieszkają w naszych okolicach, 4 murarzy, 5 cieśli, młodzi, szybcy (jak są na budowie :) ) i budują równo. Jedyne co, to nie lubią jak sie za dużo zmienia w planach w trakcie budowy. Lepiej, żeby istotne zmiany były naniesione przy adaptacji. Nie mówię tu o sciankach działowych. Szef Rafał Bielski 605588910

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

 

ja robiłam ostatnio co prawda częściowy na "kosmetyczne" sprawy raczej wykończneniowe. Jeśli chodzi o kanalizacjyjną to już częściowo macie bo macie poziom 0, resztę to kwestia szamba lub koszt przyłącza do kanalizy. Elektryka minimum 10 tys. u Was,za 7 tys to malutki domek się robi, bez kosztów przyłącza ZE.Instalacja CO + grzejniki jakieś 5 tys w moim przypadku.Gazowwa nie wiem bo nie wiem skąd macie gaz ja mam LPG. Alarm ok 3 tys,

pozdr.

3 tys to raczej kiepski ten alarm... za porządny koło 8-9 trzeba liczyć, :roll: za CO 5 tys to tez malutko, no chyba że bez grzejników...a gdzie kotłownia?

 

alarm najtańszy matrix całość za ok 2 tys ale na Satela wycena była 2,5 więc nie wiem dlaczego u Was 3 tys to kiepski?? Oczywiście bez kamer i udziwnień. Fakt nie doliczyłam kosztów kotłowni w instalacji CO - jakieś 6 tys minimum, zależy jaki kto kocioł planuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ja robiłam ostatnio co prawda częściowy na "kosmetyczne" sprawy raczej wykończneniowe. Jeśli chodzi o kanalizacjyjną to już częściowo macie bo macie poziom 0, resztę to kwestia szamba lub koszt przyłącza do kanalizy. Elektryka minimum 10 tys. u Was,za 7 tys to malutki domek się robi, bez kosztów przyłącza ZE.Instalacja CO + grzejniki jakieś 5 tys w moim przypadku.Gazowwa nie wiem bo nie wiem skąd macie gaz ja mam LPG. Alarm ok 3 tys,

pozdr.

3 tys to raczej kiepski ten alarm... za porządny koło 8-9 trzeba liczyć, :roll: za CO 5 tys to tez malutko, no chyba że bez grzejników...a gdzie kotłownia?

 

alarm najtańszy matrix całość za ok 2 tys ale na Satela wycena była 2,5 więc nie wiem dlaczego u Was 3 tys to kiepski?? Oczywiście bez kamer i udziwnień. Fakt nie doliczyłam kosztów kotłowni w instalacji CO - jakieś 6 tys minimum, zależy jaki kto kocioł planuje

 

Alex no dobra nei będę dyskutować a jakie czujki jak rozwiązane strefy itp itd..i a z ciekawości alarm robiła ci firma ochroniarska ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, 37 lat, żona, córka i syn (bliźniaki 13 lat) :-)

Forum czytuje biernie od 2 lat, ale dopiero teraz będę brał czynny udział.

Mieszkam w Grodzisku Mazowieckim,

już prawie kupiłem działkę we wsi Szczęsne kilka kilometrów za Grodziskiem.

Projekt wybrany: pracownia Starbud z Krakowa, autor Jerzy Krakowian, domek Star 54:

 

http://www.male-domy.com.pl/projekty_domow/54/54b.jpghttp://www.male-domy.com.pl/projekty_domow/54/54m.jpg

 

http://www.male-domy.com.pl/projekty_domow/54/54.html

nominalnie 154 m2 tak wyglada przed zmianami:

 

http://www.male-domy.com.pl/projekty_domow/54/54_rzut_1.jpghttp://www.male-domy.com.pl/projekty_domow/54/54_rzut_2.jpg

a tak po zmianach:

http://www.szelagowski.pl/dom/54_rzut_1.jpghttp://www.szelagowski.pl/dom/54_rzut_2.jpg

 

zamierzam zabudować werandę z przodu (wiatrołap), zlikwidować pomieszczenie przy łazience na górze, nie robić dodatkowej toalety w sypialni (w obu zrobić garderoby), powiększyć taras (nie na 100% pewne) oraz w bocznych sypialniach zrobić okna dachowe. Zamierzam też podnieść ścianę kolankową o 50cm co zwiększy powierzchnię na górze. Projekt jest w wersji z bali zamierzam go (przy pomocy autora) przerobić na kanadyjczyk.

 

Szukam dobrej firmy, która postawi dom pod klucz, chętnie z ogrzewaniem powietrzem z odzyskiem ciepła. Wstępnie rozmawiałem z firmami Cellbud oraz Topbud. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia w firmach na zachód od Warszawy to chętnie posłucham. Posłucham też konstruktywnych opinii na jakikolwiek temat związany z moim projektem i planami.

 

Zamierzam zamknąć się w 550 tyś zł (bez kosztów nabycia działki)

 

pozdrawiam serdecznie,

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie, jak pisze sylvia1, za dobry system alarmowy trzeba liczyć ok. 8-9 tys.

 

Boże, to ja nie wiem co wy tam macie w tych domach jak takie drogie alarmy zakładacie!! Ja buduję ze środków własnych bez kredytu próbuję jak na razie dawałam radę dlatego wybieram tańsze rozwiązania, poza tym u mnie nie potrzebne takie zabezpiecznia, nie ma specjalnie nic do wyniesienia a w okolicy od 10 lat nic się nie wydarzyło...

 

Sylvia...tak niestety alarm zakładał mi solid i jestem świadoma problemów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Czy ktos ostatnio robił kosztorys? Potrzebuje aktualnych cen do :

- instalacji wodna

-kanalizacyjna,

-elektryczna,

-gazowa,

-co

-alarmowa

W tych punktach strzelalismy trochę kwotami i bank sie przyczepił, a nie wiem ile to kosztuje w realu :/

 

Z góry dziękuje za helpa

 

Ja robilem sam kosztorys opierajac sie na danych z internetu i dzwoniac po firmach.

A dla banku zrobilem tak - zalozylem pewna kwote ktora musi nam starczyc na wybudowanie domu (niestety z zapasem ok 20%) i zastosowalem podzial procentowy (znaleziony gdzies na forum):

 

1.roboty ziemne 2,3 %

2.fundamenty sciany podziemia 7,3 %

3.izolacja p/wilg 1,5%

4.sciany konstrukcyjne 12.9%

5.strop, schody, podesty 8,1%

6.dach konstrukcja 7.3%

7.dach pokrycie obrobki 10,6%

8.scianki dzialowe 3,9%

9.stolarka ok i drzw 9,8%

10.tynki wewn 4,9%

11.rozprowadzenia 1,5

12.podlogi i posadzki 9,1%

13.roboty malarskie 0,6%

14.instal elektr 3,1 %

15.instal wod-kanal 3,2 %

16.instal co% 4,9 %

17.studnia, szambo 4,1 %

18.ocieplenie 4,9%

 

Banki to przyjely to bez zajakniecia, a - i dalismy ten podzial do przejzenia kierownikowi budowy - popatrzyl i powiedzial ze ok.

Co wiecej - jak na razie mniej wiecej sie zgadza - tzn. miejsami jest przeszacowany (szczegolnie przy duzych robotach) - ale dzieki temu gromadzi sie pewien zapas kasy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie, jak pisze sylvia1, za dobry system alarmowy trzeba liczyć ok. 8-9 tys.

 

Boże, to ja nie wiem co wy tam macie w tych domach jak takie drogie alarmy zakładacie!! Ja buduję ze środków własnych bez kredytu próbuję jak na razie dawałam radę dlatego wybieram tańsze rozwiązania, poza tym u mnie nie potrzebne takie zabezpiecznia, nie ma specjalnie nic do wyniesienia a w okolicy od 10 lat nic się nie wydarzyło...

 

Sylvia...tak niestety alarm zakładał mi solid i jestem świadoma problemów :wink:

 

nic nie macie ani plazmy ani niczego co by warto było wynieść ale najgorsza jest świadomość że ktoś grzebał w twoich rzeczach w poszukiwaniu tego czego nie ma i chodził po twoim domku :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wracam po przerwie (ach ten cholerny internet) i mam prośbe, szczególnie do osób nowych, jesli szukacie wykonawców wszelkich to poszukajcie najpierw w naszej książce i jesli nic nie znajdziecie to dopiero pytajcie o inne namiary, myślę, że wszystkie namiary są nadal aktualne

prosba do starych bywalców - jesli ktoś (wykonawca) nawalił to usuńcie go z książki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże, to ja nie wiem co wy tam macie w tych domach jak takie drogie alarmy zakładacie!! Ja buduję ze środków własnych bez kredytu próbuję jak na razie dawałam radę dlatego wybieram tańsze rozwiązania, poza tym u mnie nie potrzebne takie zabezpiecznia, nie ma specjalnie nic do wyniesienia a w okolicy od 10 lat nic się nie wydarzyło...

 

Hmmm....

Mam taki ciekawy przykład...własnego sąsiada...

Oszczędzał na alarmie strasznie...

Tak osczędzał, że nie ma żadnych czujek ŻADNYCH przy oknach a jedynie czujki ruchu wewnątrz..."Bo jak wybije okna to się czujka ruchu odpali".

To był tak prosty nazwijmy to "system", że....stracił swoją funkcjonalność w codziennym życiu...okazało się, że nawet pomimo zastosowania odpowiednich, nieczułych na zwierzęta czujek one jednak pięknie te zwierzęta "widziały"...

Efekt końcowy był taki, że gość NIGDY od początku jak mieszkał, nie załączał alarmu!! A płacił miech w miech!! :lol:

Efekt był taki, że przyszli "panowie" w lato do jego domu, w biały dzień....jak właściciel był w pracy...

Wynieśli: cyfrówkę, kompa, dekoder cyfry, all biżuteria, rozpierducha w całym domu (to jest najgorsze!).

Abstrachuje od tego, że gość pojechał po bandzie z tą prostotą i taniośćią...

Efekt jest taki, że za "alarm" ten tani kosztował go dodatkowo to co stracił...

A za to co stracił, miałby wypasiony system z noktowizorami dla psów włącznie!!

Nie mówiąc już o wartośći niematerialnej....biżuteria...

 

Chodzi mi o to, że nie zawsze tani system dobrze ochroni dom...albo swoją (j.w) funkcjonalnością tak zmęczy użytkownika, że ten w końcu przestanie go używać....

 

"Co macie w tych domach??"

Chyba to co każdy dziś...sprzęta audio (najczęściej kino domowe), wspomnianą biżuterie, aparat cyfrowy, komputer, dekodery tv sat...

Kto tego dziś nie ma??

Policz sobie sumę odtworzeniową....i dodaj cene własnego alarmu...żeby tylko tyle nie kosztował cię ten alarm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm....

Mam taki ciekawy przykład...własnego sąsiada...

Oszczędzał na alarmie strasznie...

Tak osczędzał, że nie ma żadnych czujek ŻADNYCH przy oknach a jedynie czujki ruchu wewnątrz..."Bo jak wybije okna to się czujka ruchu odpali".

To był tak prosty nazwijmy to "system", że....stracił swoją funkcjonalność w codziennym życiu...okazało się, że nawet pomimo zastosowania odpowiednich, nieczułych na zwierzęta czujek one jednak pięknie te zwierzęta "widziały"...

Efekt końcowy był taki, że gość NIGDY od początku jak mieszkał, nie załączał alarmu!! A płacił miech w miech!! :lol:

Efekt był taki, że przyszli "panowie" w lato do jego domu, w biały dzień....jak właściciel był w pracy...

Wynieśli: cyfrówkę, kompa, dekoder cyfry, all biżuteria, rozpierducha w całym domu (to jest najgorsze!).

Abstrachuje od tego, że gość pojechał po bandzie z tą prostotą i taniośćią...

Efekt jest taki, że za "alarm" ten tani kosztował go dodatkowo to co stracił...

A za to co stracił, miałby wypasiony system z noktowizorami dla psów włącznie!!

Nie mówiąc już o wartośći niematerialnej....biżuteria...

 

Chodzi mi o to, że nie zawsze tani system dobrze ochroni dom...albo swoją (j.w) funkcjonalnością tak zmęczy użytkownika, że ten w końcu przestanie go używać....

 

"Co macie w tych domach??"

Chyba to co każdy dziś...sprzęta audio (najczęściej kino domowe), wspomnianą biżuterie, aparat cyfrowy, komputer, dekodery tv sat...

Kto tego dziś nie ma??

Policz sobie sumę odtworzeniową....i dodaj cene własnego alarmu...żeby tylko tyle nie kosztował cię ten alarm...

 

Znam takie przypadki i wiem jak się wychodzi na oszczędnościach.

Jednak gdybym posiadała ww.sprzęty to na pewno bym zainwestowała ale na razie dorobiłam się jedynie używanego laptopa, cyfraka i jakiejś mini wierzy, nie mam jeszcze rodziny i wspomnianego kina domowego bo to mężowie przeważnie inwestują w pożeracze czasu.Nie mam nawet porządnego telewizora więc co tu gadać o alarmie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, 37 lat, żona, córka i syn (bliźniaki 13 lat) :-)

Forum czytuje biernie od 2 lat, ale dopiero teraz będę brał czynny udział.

Mieszkam w Grodzisku Mazowieckim,

już prawie kupiłem działkę we wsi Szczęsne kilka kilometrów za Grodziskiem.

Projekt wybrany: pracownia Starbud z Krakowa, autor Jerzy Krakowian, domek Star 54:

 

 

pozdrawiam serdecznie,

 

Maciek

 

Witaj w grupie "Sąsiedzie" :D

 

Która uliczka ? obok mnie pare dni temu ktoś wykarczował i wyrównał działke...no, normalnie jakby sie chcial budować :wink:

 

pozdrawiam,

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam takie przypadki i wiem jak się wychodzi na oszczędnościach.

Jednak gdybym posiadała ww.sprzęty to na pewno bym zainwestowała ale na razie dorobiłam się jedynie używanego laptopa, cyfraka i jakiejś mini wierzy, nie mam jeszcze rodziny i wspomnianego kina domowego bo to mężowie przeważnie inwestują w pożeracze czasu.Nie mam nawet porządnego telewizora więc co tu gadać o alarmie :(

 

Spójrz na tą kwestie jeszcze inaczej...

Czy za parę lat, jak już założysz rodzinę, twoje posiadanie będzie takie samo??

A kuć i próć wtedy raczej już nie będziesz...

Pomyśl o tym...

A nawet jeśli będziesz się upierać mocno przy osczędnościach to przynajmniej puściłbym okablowanie na dodatkowo wyposażanie alarmu później...

(Czujki udarowe, ew. stłuczeniowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak trochę zmienie temat...

Mam pytanko do wszystkich tych, którzy organizowali opiekę dla swych dzieci w wieku przedszkolnym...(poniżej 3 lat)

Czy puszczliście je już do jakiś przed przedszkoli dla mniejszych dzieci?? (gdzie??), czy też jednak po prostu zatrudnialiście u siebie opiekunki??

 

Jeśli to drugie...to (jeśli już nie korzystacie z jej usług) może jakieś namiary (nowy dział w książce??) i ew. info jak się dziś takim osobom płaci??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...