Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Senser, ja tez bym wolala mapke z wiekszym obszarem, moze wtedy wiecej osob do naszej grupy sie przylaczy

no i ja moze wtedy sie pojawie z dzialeczką

 

ja juz prad dostalam (koszty 1000zl + postawienie slupa prez jezdnie i pociagniecie pradu od slupa na budowe, wodociagi tez sie zgodzily dac wode 1500zl + robocizna przekopanie sie pod droga, gaz powiedzial ze niema sprawy tylko trzeba dostarczyc mapkę geodezyjna i naniej naniesc gdzie checemy podobno w przeciagu 2 tygodni trwa odpowiedz)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

przepraszam ale coscik mnie wywalilo

 

a mianowicie

 

Wysłałem do starostwa powietopwego zawiadomienie o planowanej budowie ogrodzenia na czs budowy. W decyzji o warunkach zabudowy mam ustaloną linię zabudowy w odległości 12 m od granicy działki która przylega do drogi.

Na mapie jaką dołączyłem do zgłoszenia zaznaczyłem planowane ogrodzenie na czas budowy w odległości 1 m od granicy działki.

Obecnie otrzymałem od urzedu informację iż linia rozgraniczająca przebiega w odległości 20 m od płotu po drugiej stronie drogi i w takiej odległości mogę budować ogrodzenie. Ustaliłem iż omawiana linia rozgraniczająca przebiega na mojej działce w odległości około 10 m od granicy działki.

Co mam w takiej sytuacji robić? Chcę zabezpieczyć całą swoją nieruchomośc a urzędnik mówi iż nie mogę. Co jest przyczyną tak dużej różnicy pomiędzy linią rozgraniczającą a granicą mojej działki. Jaki ptrzepis sprawia iż nie mogę w pełni korzystać ze swojej własności, przecież ten pas 10 m od drogi staje się dla mnie bezwartosciowy. Jakie są obowiązki Urzędu w takiej sytuacji czy ten pas nie podlega obowiązkowi wykupu po cenach rynkowych. Co należy zrobić jak postępować aby należycie zabezpieczyć swoje interesy?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Victoria

 

To jakas kompletna bzdura.

Ogrodzenie wg prawa mozesz wybudowac na granicy dzialki.

Linia rozgraniczajaca jest jak sama nazwa wskazuje linia pomiedzy 2 dzialkami - w tym wypadku miedzy droga a Twoja dzialka.

Osobna sprawa to linia zabudowy - liczy sie ja od linii rozgraniczajacej i tu gmina moze sie popisac - odleglosc ta oznacza minimalna odleglosc, na ktorej mozesz postawic dom. U mnie bylo to 8 metrow.

pozdr

 

Kisiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobo30

no tak ja wszystko rozumiem :wink: ale ty masz 3 metry od drogi

a ja mam tylko :evil: 10m od drogi, ( wniektorych miejscach 12m)czyli plot dzieli moja posesje tak ze pas o szaerokosci 10 m bede oplacac :D ale korzystac ma kto :o

ja dzieci malych za plot na trawke blisko drogi nie puscze :evil:

i cos mnie niedlugo trafi :evil: z tej bezsilnosci na te urzedasy :x bo to jest niedo prayjecia zeby mi zabronic budowac ogrodzenie nie uzadaniajac takich decyzji

i jak dzisiaj bylam i sobie mierzylam to sie okazalo ze bede go miala takiego zabkowanego , bo po 2 str.ulicy ploty sa w roznych odleglosciach :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jeszcze trochę to będziemy musieli wezwać geodetę :-)

Bard..twoja mapa jest o tyle "do kitu" że jest w ogromniastej skali...biorąc pod uwagę naszą lokalność sądze jest dość istotne...

Można jeszcze ew. poszperać i znaleźć coś co może bardziej ew. podpasi...

Ale proszę...tylko mowa o mapce i jaki ruch !!

Nagle się wszyscy poujawniali !! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem Senser

tylko myslala ze moze sie czegos dowiem(naucze) od bardziej wtajemniczonych w temacie(robocie) :D :o

 

no a tak poczekam spokojnie az sie wam troszke uspokoi robota wrekach :lol: :lol: :lol: a szkoda bo mam glowe pelna pytan, choc jestem jescze na etapie wybierania/rysowania domku :p :p :p

 

mam nadzieje ze w koncu bede na etapie takim jak bobo30 ze potrzebuje pomiesczen dla robotnikow/materialow :wink:

 

oj jak ja wam zazdroszcze ze juz budujecie, ja juz bym chciala myslec o piecach kafelkach i sprzataniu aby mozna bylo zamieszkac

a tak dalej trzymam towarzystwo na spacerze za reke zeby sie nierozlazlo w caly swiat :evil: :evil: a ono ma i tak 1000spraw do zalatwienia po drodze :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegos dla ekipy. Od wrzesnia. Jestem wdzieczna za Wasze starania. Senser jak mi cos znajdziesz to masz u mnie duze piwo, ale wypijesz je z moim mezem :D , bo ja piwa nie lubie.

 

Victoria, nie martw sie. Zbudujesz zanim sie obejrzysz. Tez tak wszystkim zazdroscilam, a teraz mam stracha przed samym poczatkiem. Mam nadzieje, ze wszystko dobrze pojdzie.

 

Gdzie kupowaliscie stal i zamawialiscie beton? Po ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...