Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie

 

Dokładnie to w miejscowości Urzut (jakieś 5 km za Nadarzynem). Chcę wystartowac w przyszlym roku. Niedawno kupilem dzialke. W tym roku jakby dalo rade chcialbym podciagnac media.

 

Powiedzcie jak zrobic z ogrodzeniem. Czy robic odrazu od podstaw sokolik itd. czy jakas prowizoryczna siatke a w trakcie budowy brac sie za plot. Od strony sasiadow to siatka wiadomo ale od wjazdu to jakis porzadny plot. Jakie mieliście z tym doświadczenia.?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Powiedzcie jak zrobic z ogrodzeniem. Czy robic odrazu od podstaw sokolik itd. czy jakas prowizoryczna siatke a w trakcie budowy brac sie za plot. Od strony sasiadow to siatka wiadomo ale od wjazdu to jakis porzadny plot. Jakie mieliście z tym doświadczenia.?

 

Również witam serdecznie.

U nas prowizoryczna siatka. Pewnie jak u większości. Nie było dużego stresu, jak facet od szamba "zawadził" koparką o ogrodzenie :D Z mediami też nie jest łatwo, ale widzę u kolegi duże pokłady optymizmu. :wink: Mimo wszystko życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga na tego człowieka

Zakład Usługowy

Ogólno-Budowlany, Hydrauliczno-Elektryczny

Stanisław Zbigniew Pieńkowski Puznówka 164A

08-440 Pilawa

"Firma" działa na terenie: Białołęki, Starej Miłosnej, Sulejówka, Halinowa, Okuniewa, Garwolina, Pilawy oraz Janek i Nadarzyna.

 

Firma musiała zmienić adres - poprzednio była zarejestrowana na terenie Sulejówka

 

Właściciela można poznać po sumiastych wąsach, białym Audi A8 i skórzanych spodniach i po tym że przed rozpoczeciem prac żąda bardzo wysokiej zaliczki.

 

Nie dajcie się nabrać i nie płaćcie ani grosza przed ukończeniem roboty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

Potwierdzam słowa moich przedmówców. Niestety ja też miałam "przyjemność" korzystać z jego usług. Nie dosyć, że narobił multum błędów wykonawczych to jeszcze zszedł z budowy i nie wywiązał się z umowy. Zorientował się, że nie wydoi więcej kasy więc zaczął szukać następnego inwestora. Zostawił nas z niedokończonym stropem i ma wszystko w d...e.

 

To najzwyklejszy PARTACZ I OSZUST. Omijajcie go z daleka.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas prowizoryczna siatka. Pewnie jak u większości. Nie było dużego stresu, jak facet od szamba "zawadził" koparką o ogrodzenie :D

I dokładnie z tego powodu na czas budowy stanu surowego sugerowałbym nie robić ogrodzenia wogóle...Ja prowizoryczne postawiłem dopiero po stanie surowym...

Nie zliczę ile razy bym żałował, jakbym zrobił je wcześniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas prowizoryczna siatka. Pewnie jak u większości. Nie było dużego stresu, jak facet od szamba "zawadził" koparką o ogrodzenie :D

I dokładnie z tego powodu na czas budowy stanu surowego sugerowałbym nie robić ogrodzenia wogóle...Ja prowizoryczne postawiłem dopiero po stanie surowym...

Nie zliczę ile razy bym żałował, jakbym zrobił je wcześniej...

 

Ogrodzenie jednak jest konieczne ze względu na przepisy budowlane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas prowizoryczna siatka. Pewnie jak u większości. Nie było dużego stresu, jak facet od szamba "zawadził" koparką o ogrodzenie :D

I dokładnie z tego powodu na czas budowy stanu surowego sugerowałbym nie robić ogrodzenia wogóle...Ja prowizoryczne postawiłem dopiero po stanie surowym...

Nie zliczę ile razy bym żałował, jakbym zrobił je wcześniej...

 

Ogrodzenie jednak jest konieczne ze względu na przepisy budowlane.

 

Nie do końca

Dz.U.2006.156.1118 (U) Prawo budowlane.

rozdział 5 art 42 pkt 2 mówi jedynie o konieczności odpowiedniego zabezpieczenia terenu budowy, a nie o konieczności budowy ogrodzenia.

Wystarczające są np. słupki z rozciągniętą taśmą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas prowizoryczna siatka. Pewnie jak u większości. Nie było dużego stresu, jak facet od szamba "zawadził" koparką o ogrodzenie :D

I dokładnie z tego powodu na czas budowy stanu surowego sugerowałbym nie robić ogrodzenia wogóle...Ja prowizoryczne postawiłem dopiero po stanie surowym...

Nie zliczę ile razy bym żałował, jakbym zrobił je wcześniej...

 

Ogrodzenie jednak jest konieczne ze względu na przepisy budowlane.

 

Nie do końca

Dz.U.2006.156.1118 (U) Prawo budowlane.

rozdział 5 art 42 pkt 2 mówi jedynie o konieczności odpowiedniego zabezpieczenia terenu budowy, a nie o konieczności budowy ogrodzenia.

Wystarczające są np. słupki z rozciągniętą taśmą

 

I każdy pętak w okolicy będzie łaził i zaglądał co by tu mu sie przydało... A okoliczny pijaczej będzie właśnie wracał do domu nie koniecznie na skróty stanie na deske z gwoździem wpadnie do wykopu i rozbije sobie głowe o cegłe i zgadnij kto będzie mial problem? I jak udowodnisz że taśma nie była porwana przez wiatr i pijaczek nie widział że tu jest jakaś budowa... a siatki nawet najzwyklejszej nie da sie niezauważyć.

Jestem generalnie za tym że plac budowy musi być ogrodzony w ten sposób aby nikt przypadkiem tam nie wszedł. Oprócz pijaczków czy drobnych złodziejaszków w każdej okolicy są dzieciaki które uwielbiają się wspinać chować itp.. zwłaszcza gdy rodzice nie widzą i nie zabraniają. I niech urządzą sobie na twoim stanie surowym zawody wchodzenia po rusztowaniu w ramach przerwy w jeżdżeniu na rowerze... zgadnij kto będzie odpowiedzialny za wypadek? Dzieciak który wszedł na budowę ogrodzoną porwaną taśmą? Rodzic który pozwolił dzieciakowi na 2km wycieczke rowerową? Czy może właściciel niezabezpieczonej budowy? Reasumując wydanie np 500zł na ogrodzenie tymczasowe jest jak najbardziej uzasadnione.

 

Pozdrawiam

Tamlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I każdy pętak w okolicy będzie łaził i zaglądał co by tu mu sie przydało... A okoliczny pijaczej będzie właśnie wracał do domu nie koniecznie na skróty stanie na deske z gwoździem wpadnie do wykopu i rozbije sobie głowe o cegłe i zgadnij kto będzie mial problem? I jak udowodnisz że taśma nie była porwana przez wiatr i pijaczek nie widział że tu jest jakaś budowa... a siatki nawet najzwyklejszej nie da sie niezauważyć.

Jestem generalnie za tym że plac budowy musi być ogrodzony w ten sposób aby nikt przypadkiem tam nie wszedł. Oprócz pijaczków czy drobnych złodziejaszków w każdej okolicy są dzieciaki które uwielbiają się wspinać chować itp.. zwłaszcza gdy rodzice nie widzą i nie zabraniają. I niech urządzą sobie na twoim stanie surowym zawody wchodzenia po rusztowaniu w ramach przerwy w jeżdżeniu na rowerze... zgadnij kto będzie odpowiedzialny za wypadek? Dzieciak który wszedł na budowę ogrodzoną porwaną taśmą? Rodzic który pozwolił dzieciakowi na 2km wycieczke rowerową? Czy może właściciel niezabezpieczonej budowy? Reasumując wydanie np 500zł na ogrodzenie tymczasowe jest jak najbardziej uzasadnione.

 

Pozdrawiam

Tamlin

 

Ja bym tak nie trwożył...

Wszystko zależy od okolicy, konkretnego miejsca..

Jeśli masz działkę w miejscu, w którym faktycznie mogą się kręcić dzieciaki to sprawa jest nieco inna...

U mnie takiego problemu nie było...

 

Za 500 zł to sory, ale kupisz chyba z 30 m tej siatki..

 

A poza tym, każdy to robi na własne sumienie i wyczucie..

Ty możesz sobie ogrodzić....ja nie grodziłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 500 zł to sory, ale kupisz chyba z 30 m tej siatki.

 

50mb siatki lesnej kosztuje 160 PLN na aukcjach (wysokosc 160cm) :)

Do tego slupki + pare desek i 4 zawiasy na brame. Nie jest tak strasznie :)

 

Poza wymogami formalnymi, nikt nie bedzie mogl powiedziec ze "nie wiedzial". Wiekszosc ludzi taka siatka powstrzyma przed chodzeniem po terenie budowy, co oczywiscie na pewno ma jakis wplyw na ilosc zdarzen typu "przechodzil i uznal ze cos mu sie przyda". Na reszte oczywiscie pomoglyby chyba tylko druty kolczaste pod pradem, psy "rasy niebezpiecznej" i automaty samostrzelajace .... ale na to sie nic nie poradzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 500 zł to sory, ale kupisz chyba z 30 m tej siatki.

 

50mb siatki lesnej kosztuje 160 PLN na aukcjach (wysokosc 160cm) :)

Do tego slupki + pare desek i 4 zawiasy na brame. Nie jest tak strasznie :)

 

Poza wymogami formalnymi, nikt nie bedzie mogl powiedziec ze "nie wiedzial". Wiekszosc ludzi taka siatka powstrzyma przed chodzeniem po terenie budowy, co oczywiscie na pewno ma jakis wplyw na ilosc zdarzen typu "przechodzil i uznal ze cos mu sie przyda". Na reszte oczywiscie pomoglyby chyba tylko druty kolczaste pod pradem, psy "rasy niebezpiecznej" i automaty samostrzelajace .... ale na to sie nic nie poradzi...

 

Prawdu każe

 

Tamlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Widzę że rózne odpowiedzi padają a i propozycje nie są złe (psy, automaty itd ) :D.

Może któs polecić jakąś dobrą firmę zajmującą się podłączeniem mediów w tej okolicy lub osobno jacyś godni polecenia ludzie (elektryk itd). Najlepiej z okolic Nadarzyna ale może być cokolwiek.

Coś tam już mam ale może jakieś sprawdzone źródła będą lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...