Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Gość ~AS~
znalazłem stronę grupy ale by sie zarejestrowac trzeba widniec na statystyce. jest jakies minimum zeby sie tam znalezc

(...) tak, na to jest wymagana pewna aktywność oraz odświeżenie bazy przez silnik... :-) a jak to z silnikiem bywa...raz odpali a raz nie...

 

:lol:

 

Ciebie to się zawsze żarty trzymają :)

 

Otóż silnik był dzisiaj odpalany :) Więc wszystkie osoby, które ostatnio pojawiły się na Grupie, mogą rejestrować się na stronie. Od wczoraj mogły być małe problemy z dostępem, bo strona się przeprowadzała, obecnie jest dostępna pod adresem:

 

http://grodzisk.info.pl

 

Widzę już pierwszą osobę zarejestrowaną po przeprowadzce, więc prawdopodobnie wszystko już działa. Gdyby jednak były jakieś problemy, to proszę o kontakt na p.w. lub mailem za pomocą formularza na stronie.

Grupę ostatnio czytam rzadko, ale pocztę odbieram i na problemy staram się reagować dość szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

mnie na wiosnę gmina uszczęśliwi kanalizacją

byłam w Starostwie looknąć na projekt (który jest już po ZUD), niestety nie dane było inwestorom wcześniej zobaczyć jak poprowadzone są przyłącza

trochę mnie zmartwiło, że studnia czy studzienka nie wiem jak to poprawnie się nazywa, kopana na 2,5 m znajduje się 5 m od mojego ogrodzenia na mojej działce

w pobliżu nie ma nikogo kto na kanalizę się "zapisał"

ponoć jest to jakiś szczelny zbiornik z pompą ciśnieniową czy jakoś tak

no i mam dylemat a właściwie to jestem postawiona pod ścianą, bo albo ten zbiornik u mnie będzie albo skreślą mnie ze szczęśliwych posiadaczy kanalizacji, bo wójt sobie tak wymyślił, że albo wóz albo nic

czy orientuje się ktoś może z czym wiąże się posiadanie na działce takiej studzienki??

o tym, że każdy kto w przyszłości będzie chciał mieć przyłącze i będzie kopał po mojej działce już wiem choć nie wiem czy to wada czy zaleta akurat :D

chodzi mi o jakieś ewentualne hałasy itp od tej pompy czy jakieś inne uciążliwości

:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza powiemCi że to kanała w "" i bez cudzysłowu, Kiedyś obowiązkowo kazdy, kto korzystał z kanalizacji musiał miec na działce tzw. przykanalik czyli małą studzienkę do niej był doprowadzony odpłuw z do mu i od niej do rury kanalizacynej (koszt przykanaliku pokrywał własciciel posesji) W niektórych przypadkach funkcje przykanalika mogło pełnic szambo jesli akurat popadło w taki miejscu że pasowało do dalszego doprowadzeniu odpływu do kanalizacji. Nowoczesnekanalizacje podciśnieniowe (takie co plyna "pod górkę") ponoc nie wymagaja koniecznie przykanalika :roll: ale dokładnie nie wiem. To co Iza opisujesz to raczej przepompownia i Ci powiem że nie wiem dlaczego na twojej posesji :o , jest to urzadzenie śmierdzące i uciażliwe, ale najgorsze jest to ze jak jest przerwa w dostawie prądu to grozi wylewem scieków na zewnątrz (w skrajnym przypadku) wiec lepiej sie dokładnie dowiedz co i jak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoć jest to jakiś zamknięty zbiornik więc nie powinno się nic wylewać

szambo już mam i pani urzędniczka powiedziała, że zostanie ono wykorzystane najprawdopodobniej jako przykanalik

obejrzałam inne posesje i prawie na każdej taka studzienka jest, oczywiście u tych którzy wyrazili chęć na posiadanie przyłącza

ale gmina robi instalację raz i zrozumiałam, że potem nikomu nie bedzie robić dodatkowych studzienek tylko inwestorzy będą sobie na własny koszt ciągnąć od już istniejących czyli np ode mnie

na razie w pobliżu mnie nie ma domów oddanych do użytku

wrzucę na doświadczenia posta, może ktoś zna ten temat szerzej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po dłuższej przerwie (5 stron ).

Trochę ciężko pogodzić interesy z budową :D

Jestem na etapie wylewek, które dzisiaj pewnie skończę.

Za 1,5 tyg wchodzą glazurnicy.

Myślę teraz o szambie i nie wiem czy musi to być jakieś z atestem czy nie i jak to zrobić by nie wydać majątku bo w przyszłym roku będę miał kanalizę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowoczesnekanalizacje podciśnieniowe (takie co plyna "pod górkę") ponoc nie wymagaja koniecznie przykanalika :roll: ale dokładnie nie wiem. To co Iza opisujesz to raczej przepompownia i Ci powiem że nie wiem dlaczego na twojej posesji :o , jest to urzadzenie śmierdzące i uciażliwe, ale najgorsze jest to ze jak jest przerwa w dostawie prądu to grozi wylewem scieków na zewnątrz (w skrajnym przypadku) wiec lepiej sie dokładnie dowiedz co i jak.

 

Z tego co "przy okazji" wyczytalem, studzienka jest obowiazkowa, zawiera zbiornik np. 40L + czujnik sensorowy i zbiera nieczystosci w zbiorniku, a jak sie zapelni, to "wysyla" je w sina dal. Zbiornik jest zamkniety, "wysylanie" jest slyszalne, ale nie uciazliwie. Tyle wiem (a raczej tyle wyczytalem), wiec jesli ktos ma dokladniejsze informacje, to poprosze w imieniu Grupy o wiecej informacji :)

Do studzienki nieczystosci splywaja grawitacyjnie, jak sie zapelni, to otwiera sie zawor i instalacja podcisnieniowa zasysa zawartosc zbiornika. W teorii wyglada to pieknie :) Co do braku pradu, to fakt, jak nie dzialaja pompy to nie ma podcisnienia, wiec jak zabraknie miejsca w rurach + zbiorniku, to moze sie przelac ... Trzeba jednak pamietac, ze same rury od miejsca generowania nieczystosci do zbiornika maja calkiem spora pojemnosc, nie liczac pojemnosci zbiornika, jednak nie jest zalecane spuszczanie wody z basenu jak nie ma pradu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...