Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

dawno mnie nie było, bo po ucieczce z pola bitwy p. Sacewicza dopadł mnie ogólny marazm i tumiwisizm :( Ogólnie to nic mi sie teraz nie chce robic w temacie budowy, ale wczoraj ugadalismy sie ekipa która ma wejść od jutra i zrobic jeszcze przed zimą.

 

I tutaj moje pytanie, czy mozecie mi polecic jakis sklad budowlany, który mi na jutro przywiezie styropian, dysperbit, klej do suporków... Wiem ze jest ksiazka, ale nie moge sie coś do niej dostać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Mam pytanie. Nie macie jakiegoś goscia który połozy terive i podszaluje balkony,wyleje schody. Ktos kto sie zna a niekoniecznie jest murzrzem z terminem na przyszły rok :)

Z góry dziekuje

 

Wam też się ktoś zawinął z budowy ??

 

Senser nikt nam sie nie zwinął....ale wyjechał. Moze przyjechac za miesiąc ale dla nas to pozno. Musimy sie spieszyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie ekip i kłopocików nic nie bede pisała bo widzielibyście same kropki :D słow mi brak :roll:

A co do materiałow to ostatnio sporo rzeczy zamawiamy w Sokołowie koło Janek, nazywa sie to sir-bud, mają przystepne ceny :D no i w ogóle w Sokołowie co krok to jakiś składzik :)

 

 

Pozdrawiam

Aga ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy przyszłych sąsiadów!

 

Chcielibyśmy dołączyć do Waszej Grupy :)

Kupiliśmy działkę w Starej Wsi koło Nadarzyna. Zamierzamy rozpocząć budowę na wiosnę 2008.

 

Stąd też prośba o pomoc 8)

Wybraliśmy projekt ale chcemy wprowadzić kilka zmian więc poszukujemy architekta. Czy możecie nam polecić kogoś dobrego i w miarę przystępnego cenowo.

 

Ile takie zmiany, adaptacja projektu może kosztować?

 

Monika i Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy przyszłych sąsiadów!

 

Chcielibyśmy dołączyć do Waszej Grupy :)

Kupiliśmy działkę w Starej Wsi koło Nadarzyna. Zamierzamy rozpocząć budowę na wiosnę 2008.

 

Stąd też prośba o pomoc 8)

Wybraliśmy projekt ale chcemy wprowadzić kilka zmian więc poszukujemy architekta. Czy możecie nam polecić kogoś dobrego i w miarę przystępnego cenowo.

 

Ile takie zmiany, adaptacja projektu może kosztować?

 

Monika i Sebastian

 

 

Hej wczoraj byłam u architekta na Bartyckiej i wszysko zależy od rodzaju zmian ceny zaczynają się od 1500 i rosną do 3500 za zmiany konsrtukcyjne + plan zagospodarowania działki ok 1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tania ta przyjemość nie będzie :(

Chcemy wprowadzić następujące zmiany: zmiana ilości i położenia okien w salonie, powiększenie troche salonu, zmiana schodów z zabiegowych na schody ze spocznikiem, na poddaszu zamiast okna lukarna balkonowa. Dodatkowo chcę zmienić na poddaszu ustawienie pokoi ale to chyba już bez architekta. Coś czuje że portfel się skurczy :(

 

Ciekawe ile projekt indywidualny kosztuje. Za gotowy daliśmy 1900 plus według twojej wyceny zmiany i zagospodarowanie działki prawie 4500. Toż to rozbój w biały dzień :evil:

 

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to duże zmiany Cię czekają. A przemyślenia co do kosztów projektu indywidualnego mam podobne, nie wiem czy nie wychodzi na to samo jak dochodzi przeliczanie konstrukcji. Ja chcę zmienić ściany z jedno na dwuwarstwowe i ktoś poradził by zrobyć to na placu budowy z kierownikiem wtedy taniej :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tania ta przyjemość nie będzie :(

Chcemy wprowadzić następujące zmiany: zmiana ilości i położenia okien w salonie, powiększenie troche salonu, zmiana schodów z zabiegowych na schody ze spocznikiem, na poddaszu zamiast okna lukarna balkonowa. Dodatkowo chcę zmienić na poddaszu ustawienie pokoi ale to chyba już bez architekta. Coś czuje że portfel się skurczy :(

 

Ciekawe ile projekt indywidualny kosztuje. Za gotowy daliśmy 1900 plus według twojej wyceny zmiany i zagospodarowanie działki prawie 4500. Toż to rozbój w biały dzień :evil:

 

Monika

Dziwią mnie takie posty, a raczej podejście piszących. Po co kupować projekt w którym dokonuje się aż tylu zmian? Każda z pracowni ma dziesiątki jak nie setki projektów razy ilość pracowni daje to tysiące mozliwości. ilość i powiększenie okien, zmiana schodów da sie przeżyć i można to zrobić "z poziomu" kierownika budowy. Ale powiększenie salonu (kosztem innych pomiesczeń na parterze czy może powiększenie domu?) - zmiana konstrukcyjna mogąca mieć wpływ na strop, więźbę, dach. Zmiana okna na lukarnę - przeprojektowanie więźby. Zmiana ustawienia pokoi - może być bez problemów a może na środku pomieszczenia lub drzwi wypadnie ci słup podpierający więźbę... Reasumując same zmiany mogą kosztować więcej niż projekt i mogą sie okazać niemożliwe do wykonania lub kompletnie niefunkcjonalne.

Pozdrawiam

Tamlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...